Miasto złodziei

The Town

2010 2 godz. 5 min.
7,2 74 873
oceny
7,2 10 74873
20 447
chce zobaczyć
6,2 8
ocen krytyków
{"rate":6.25,"count":8}
{"type":"film","id":375721,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Town-2010-375721/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Miasto złodziei
  • tyskacz87 ocenił(a) ten film na: 9

dobrze zrobił normalnie żaden glina który myśli nie strzelał by z berety 9 do 4 uzbrojonych gości w kałachy :)zrobili by z niego sito, także ta scena jest realna :) co o tym sądzicie ?:)

• tyskacz87 Oczywiście ze dobrze postąpił. Nie miał innego wyjścia. Mi się wydaje ze policjanci wogóle mają zakaz działania w pojedynkę- muszą czekać na wsparcie. Gdyby postąpił odwrotnie to wcale nie byłby odważny tylko głupi. To byłoby samobójstwo. Wogóle byłam zdziwiona ze go i tak puścili. Był sam myślałam ze się go pozbędą by opóźnić pościg. Bo to chyba logiczne ze wzrok odwrócił ale jak tamci odjechali to pewnie zawiadomił innych przez radio.

• trupak ocenił(a) ten film na: 7

monia198923 ... albo nie bo przestraszył się że widzieli jego twarz lub po prostu był to skorumpowany glina i mu to wisiało.

• dzajo ocenił(a) ten film na: 8

trupak ...jak z ekranu znikną ten policjant to porostu skończyli kręcić tą scenę, i aktor grający tego policjanta poszedł na przerwę :)

• SyropZcysterny ocenił(a) ten film na: 7

monia198923 Gdyby zabili tego gliniarza, to milicja całych stanów zjednoczonych by ich ścigała. Tak to działa, że "stróże prawa" mogą się nie lubić, ale jak któryś z nich zginie, to jednoczą się jak mało kto.

• paula_375 ocenił(a) ten film na: 7

tyskacz87 Też mi się ta scena podobała, facet mądrze i rozsądnie postąpił, bo inaczej zwyczajnie by go podziurawili.

• bananowiec_100 ocenił(a) ten film na: 8

tyskacz87 tak zgadzam sie z Toba , fajna jeszcze byla scena jak na komendzie glina dał slainowi do przeczytania tekst a ten go wysmiał mowiac ze tak sie nie pisze -smialem sie . scena u dwoch bydlakow gdzie jerremy zdejmuje maske i mowi ---widzisz moja twarz?to dobrze bo ja tez widzialem twoją -konkret tekst mu zajechał.

• ciosina ocenił(a) ten film na: 7

tyskacz87 Mnie się podobało jak Renner kryjąc się przed policją sięga po czyjś kubek z piciem.

• tyskacz87 https://www.youtube.com/watch?v=C6pCM0Ai1KI szybka recenzja. Pozdrawiam :).

• Pauleta ocenił(a) ten film na: 10

tyskacz87 Dużo jest podobnych scen w filmie, takich małych niuansów, które mogą być niezauważalne. Kilka, które zapamiętałem (oczywiście spoilery):

1. Jeden ze złodziei pyta kierowniczkę banku o której włącza się alarm. Ona mówi, że o 9, on ją poprawia, że niech nie kłamie, bo o 8:15. Świetna gra psychologiczna, od razu wiadomo z kim mamy do czynienia. To są profesjonaliści, nie przypadkowi ludzie z ulicy.

2. W ostatecznym napadzie Affleck podchodzi do pomieszczenia strażników i recytuje im błyskawicznie, że wiedzą kim są, wiedzą gdzie mieszkają, kim jest żona, dzieci. Kto by po czymś takim nie pękł?

3. Jeden ze złodziei w końcowej akcji wyjeżdża samochodem. Gliniarz grany przez Jona Hamma strzela w koła. Oglądamy dużo filmów akcji i wiemy jak to zazwyczaj wygląda. Milion kul po oknach, karoserii, byle efektowniej i ładniej. Ten wyjazd mógł trwać kilka minut, Affleck zrealizował to w 5 sekund. Trzy kulki w koła i nie ma delikwenta. Nie efektownie, a efektywnie. Tak to powinno wyglądać.

4. Renner wychodzący zza zakrycia na pewną śmierć. Bardzo łatwo było w tej scenie przedobrzyć rozwałką gościa jak w Plutonie, strzelaniną. Nie tutaj. Renner wychodzi, dostaje dwie kulki w głowę i koniec akcji.

Piękna sprawa, zdecydowanie film wyróżnia się na tle kina akcji.

• nudecroft ocenił(a) ten film na: 7

tyskacz87 Według prawa amerykańskiego można posiadać broń nie wiem tylko czy można się z nią afiszować. "Zakonnice" nie złamały prawa nosząc wystawioną broń ale tak jak mówię nie wiem czy można chodzić z wyciągniętą bronią. W każdym razie policjant dobrze zrobił nie interweniując.