Michał Strogoff - kurier carski

Strogoff

1970 1 godz. 34 min.
6,6 133
oceny
6,6 10 133
124
chce zobaczyć
{"type":"film","id":56090,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Strogoff-1970-56090/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Michał Strogoff - kurier carski
 • Ach ten Verne, czytając tą książkę czy oglądając ten sympatyczny film stoimy po stronie Michała Strogowa, chociaż paradoksalnie jest on naszym wrogiem (rozbiory XIX wiek) a chan Feofar i degenerat Ogariew mogliby być naszymi sprzymierzeńcami a życzymy im klęski, ciekawe, że kurier carski podążając na Syberie nie spotkał ani jednego zesłańca polskiego, poprawnosć polityczna żabojada Vernego czy może nasi uciekli do Chin?

 • Irish_Americ Nic dziwnego. Polityka, polityka i jeszcze raz polityka. Początkowo Verne chciał, by Kapitan Nemo z "20 000 mil podmorskiej żeglugi", był Polakiem. Miał jak widać dobre chęci. Jednak coraz silniejsze Niemcy skłoniły Francję do szukania sojusznika w Rosji. Stąd zmiana narodowości słynnego żeglarza-mściciela. Idealna Rosja w "Strogoff'ie" to oczywistość w tej sytuacji. Jednak i mnie się film podobał. Piękna muzyka i ciekawa przygoda. Patrzę na to trochę jak na naszych "Czterech pancernych". Nie oczekuję od tego filmu prawdy historycznej, a dobrej rozrywki.

 • stasiuvino ocenił(a) ten film na: 8

  Marguerite Fakt, bajeczka ale film ogląda się przyjemnie i godzien jest polecenia.

 • stasiuvino Dobry film i tyle z tego pamiętam.Dobrze byłoby go jeszcze raz obejrzeć.Miał klimat i czasy tajemne - jak to za cara.Muzyka oczen charoszo.

 • Jarecki_6 ocenił(a) ten film na: 6

  gran19 Ech, to byli czasy :-)
  Czy ktos moze posiada jakis link (torrent czy rapidshare)z wersja filmu (tego z 1070 roku)?
  Chetnie bym go znowu obejrzal.

 • Jarecki_6 Dołączam się do prośby poprzednika.
  Poszukuję tego filmu. Wersja z 1970r.

 • cyzio85 wersja z 1975 roku była najlepsza(serial) niestety nieosiągalna,pamiętam go z lat dzieciństwa,a ta wspaniała muzyka Cosmy, a sam Strogoff w wykonaniu nieżyjącego już Harmstorfa powalał, hmmm obejżał bym sobie ten serial z chęcią raz jeszcze,niestety leciał tylko raz w telewizji ze 33 lata temu,potem puszczali już tylko inne wersie mniej udane,tego serialu nigdzie nie można znalezć z lektorem a o dubbingu to już w ogóle nie ma mowy.Szkoda bo to wspaniały serial

 • Matiasparviere70 lepiej nie film okrutnie się zestarzał

 • stogram ocenił(a) ten film na: 8

  gran19 Witam. Dlaczego nikt nie porusza braku nazwiska Odtwórcy GŁÓWNEJ ROLI? To są kpiny Filmwebu!!! Niedługo dojdziemy do obsady statystów z olewaniem głównych ról. Ja nie pamiętam nazwiska Aktora - Strogoffa, a wersja którą posiadam jest akurat "urwana" na początkowych napisach obsady.

 • stogram Strogoffa grał prawdopodobnie John Philip Law

 • danc przepraszam czy chodzi o tę wersją chcę wiedzieć by zając głos w sprawie :)
  https://www.youtube.com/watch?v=yDeP_ADBBls

 • danc a nie ... Raimund Harmstorf ?

 • r887500219 W wersji z 1970 grał John Philip Law. Wersja o którą ci chodzi jest z 1975(1976). Jest to chyba serial z muzyką V.Cosmy w reżyserii J.P.Decourta.W nim właśnie grał R.Harmstorf.

 • Ybor ocenił(a) ten film na: 5

  Irish_Americ Pomijając poprawność polityczną i samą historię, którą uważam za bardzo ciekawą sam film jest przygodową papką rodem z włoskich filmów. Aktorzy jak aktorzy grają swoje role w miarę poprawnie, ale reszta przypomina jedno wielkie streszczenie, pamiętając film przez pryzmat czasu a obejrzawszy go niedawno bardzo się rozczarowałem.
  Jak bym oglądał powycinane fragmenty z serialu zlepione w jedną całość w taki sposób by się zmieściło wszystko w 1oo minutach. Bez emocji , bez składu i ładu zachowano tylko kolejność wydarzeń.
  Film oceniłem na średni bo na nic więcej moim zdaniem nie zasługuje.