Miejsca intymne

Intimnye mesta

2013 1 godz. 20 min.
6,0 124
oceny
6,0 10 124
194
chce zobaczyć
{"type":"film","id":686400,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Intimnye+mesta-2013-686400/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Miejsca intymne
 • ale w tej dziwności jest coś fajnego i intrygującego. Poza tym film jest jeszcze bardzo porządnie zrobiony pod względem wizualnym. Jestem mile zaskoczona, myślałam, że to jakiś kolejny pseudoartystyczny projekt, który właściwie nie ma nic do zaoferowania i próbuje tylko skupić na sobie uwagę dzięki seksualnej tematyce , ale jednak nie. To jednak jest film o czymś. Choć wiele rzeczy trudno tu jednoznacznie zinterpretować, to najprościej chyba uznać, że to film o ludzkich pragnieniach, głównie seksualnych, choć nie tylko. Zazwyczaj (jak to zwykle bywa) niespełnionych.
  Muszę chyba więcej pogrzebać w rosyjskim kinie współczesnym, coraz pozytywniej mnie zaskakuje.

 • snake1410 ocenił(a) ten film na: 2

  styropian22 Jak dla mnie to po prostu manifest typowo pod Rosję. Walka o nagość w mainstreamie (naprawdę w rosyjskich adaptacjach nie ma scen seksu?), docenienie jej walorów estetycznych i niesprowadzanie wszystkiego co nagie do pornografii. Walka z hipokryzją rządzących demonizujących seksualność, podczas gdy sami z własnego doświadczenia wiedza, że ich diagnozy upadku moralnego nie są trafne, mimo to trwają w swoim konserwatyzmie. Protest przeciwko nieuznawaniu seksualności jako integralnej części małżeństwa itp. Coś tam dalej było jeszcze właśnie o małżeńskim pożyciu, wtrącenie o homoseksualizmie (Rosja sobie wymyśliła, że nie uznaje gejów), ale całość jest tak zimna, że bardzo szybko wszystko przestało mnie zupełnie interesować. Narracja beznadziejna, reżyseria b. słaba. Filmowa ciekawostka, której ja dla odmiany nie polecam :)

 • snake1410 Ech Snejk, Snejk, tak jest zawsze ;) A spadaj, nic więcej ci już nie polecę ;)
  Dla mnie właśnie ten chłód był plusem. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, ale mam odmienne zdanie zarówno o narracji, jak i reżyserii. Nie rozkładałabym filmu na czynniki pierwsze, co było protestem, co manifestem, a co jeszcze czyś tam, wolę to przyjść jako całość bez specjalnego dumania i interpretowania na siłe.

 • styropian22 Oj, słabiutki.
  Dużo lepszy i zabawniejszy film o seksualności człowieka to Shortbus.

 • pessoaa ocenił(a) ten film na: 7

  styropian22 Dla mnie to rodzaj przesłania, bo skoro wszyscy to robią, jawnie lub w ukryciu, i wszyscy są zakręceni na punkcie „miejsc intymnych” to znieśmy ograniczenia i wszelkie cenzury i „hulaj dusza piekła nie ma”.
  Tylko zakończenie, cokolwiek doklejone i nie do końca pasujące trochę to zaburza.