Time Lapse

1 godz. 44 min.
6,3 11 459
ocen
6,3 10 11459
4 257
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":693605,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Time+Lapse-2014-693605/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Migawka z przyszłości
 • Jarooo ocenił(a) ten film na: 2

  Zgodnie z fizyką kwantową czas jest wartością liniową i nie można go zmienić. Jednak trzymając się powyższej regułki, film nie miał prawa powstać. Bo o czym opowiada film? Maszyna robi zdjęcia, a trójka imbecyli wykonuje polecenia maszyny, która pokazuje im zdjęcia z nazajutrz. Gdzie tu sens? Gdzie fabuła? Zgodnie z zasadami fizyki, nie powinny nigdy powstać takie filmy jak Gwiezdne Wojny, Batman, Superman, czy Czterej Pancerni i Pies.
  Ale dzięki Bogu fizyka nie ma wpływu na fabuły filmów. Dzięki Bogu mamy Back to the Future, gdzie ingerencja w czas wciska widza w fotel, ilość kombinacji i równoległych światów z czasem (liniowym) powoduje mętlik w głowie, a jednocześnie buzującą radość oglądania tego majstersztyku!
  Tutaj mamy tylko nudę, fatalnie przedstawionych bohaterów zachowujących się irracjonalnie, gangstera kretyna i kretyna policjanta. Dżizas, ten film to jakieś dzieło dla idiotów.

 • Jarooo Czas wartością liniową, owszem, ale w fizyce newtonowskiej. I nie będę tu wchodzić w zasady nieoznaczoności Heisenberga czy równania Maxwella, bo to FORUM FILMOWE i możemy debatować o fabule i okolicach, a nie popisywać się znajomością - lub brakiem - mechaniki kwantowej, której uczą na uczelniach wyższych. Zatem.. tak czy owak, fabuła jest nagminnie naiwna. A biorąc pod uwagę, że wcześniej oglądałam Primera (2004) przy którym pomimo studiów fizyki czuję się jak matoł, to tutaj film wyszedł dwójnasób dziecinnie:/ Wciąż szukam zacnych "mind-blowingujących" filmów z czasem w tle. Pozdrawiam serdecznie:) Edit: gdyby film był polską produkcją, to przypuszczam, że Ivana zagrałby Fabijański..? :P

 • SynGefco ocenił(a) ten film na: 3

  Jarooo Uwielbiam jak ktoś popisuje się znajomością fizyki kwantowej a w kolejnych zdaniach pisze: "Dzięki Bogu..." :-D