PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701612}

Miles Davis i ja

Miles Ahead
6,3 3 141
ocen
6,3 10 1 3141
5,5 10
ocen krytyków
Miles Davis i ja
powrót do forum filmu Miles Davis i ja

Jest całkiem niezły, ale bardzo luźno powiązany z historią Milesa Davisa. Te "przerwane pięć lat" bez występów to z powodu konfliktu o pieniądze za kary umowne dla Amerykańskiego Stowarzyszenia Sal Koncertowych. Miles Davis nie zjawił się na koncert i wystąpił gdzie indziej. Przegrał proces, kilka lat się opierał przed zapłaceniem kary aż w końcu poszedł na ugodę w drugim procesie.

Don Cheadle jest bardzo podobny do Milesa Davisa fizycznie, ale niezbyt dobrze naśladował maniery sceniczne MD. Całość produkcji dla mnie wygląda bardziej jako marketing dla Dona niż jako uhonorowanie Milesa. Jest w filmie kilka kompozycji "w stylu M.D.", których zostały skomponowane przez Dona Cheadle we współpracy z Robertem Glasperem. Na trąbce we wszystkich grał Keyon Harrold, Don Cheadle tylko małpował na scenie. Dla dopełnienia obrazy wizerunku M.D. na kamizelce Don Cheadle umieścił swój Twitterowy tag kanału #SOCIALMUSIC.

W sumie jednak film jest dość niezły jako akcyjniak: pokazuje dość autentycznie problemy muzyków z czasów gdy taśma "master" była nagrywana na magnetofonach szpulowych. Nie unika też pokazania M.D. jako damskiego boksera.

Wujek_Sylwek

W tej całej krytyce filmu oraz wieloletniej pracy Dona Cheadle'a chyba się Pan nieco zatracił... Nie wiem, czy chodziło o zabrzmienie mądrze, czy też z innego powodu..., jednak pomimo wszystko, zachęcam Pana do czytania, słuchania i studiowania... SOCIALMUSIC, tak Miles nazywał swoją muzykę, więc hashtag nie dopełnia wizerunku Dona Cheadle'a, tylko ma zupełnie inne zadanie... Życzę wstrzemięźliwości przed podjęciem decyzji o napisaniu kolejnej recenzji.

ocenił(a) film na 6
marcin_warnke

Jaka tu recenzja? Dosłownie skrobnąłem na chybcika trzy paragrafy na krzyż.

Jak ktoś chce to niech czyta i szuka historycznych informacji o "social music". Pamiętam z czasów gdy M.D. grał w Polsce (pomiędzy "Tutu" i "Amandla"), że chciał on nagrywać muzykę tak społecznie wpływową jak Michael Jackson.

Mnie takie wpływanie na społeczność nie interesuje, ale nie będę ludziom odmawiał prawa do poszukiwania własnych inspiracji.

ocenił(a) film na 6
Wujek_Sylwek

Uch, nie paragrafy a akapity. Polska język, trudna język.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones