PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7735}
7,4 6 493
oceny
7,4 10 1 6493
Milioner
powrót do forum filmu Milioner

chłopi

ocenił(a) film na 8

Chłopi kilkadziesiąt lat później w nieco innych realiach. A komuna tę wieś i obyczaje przeniosła do miasta i dała im stanowiska. Teraz wiadomo dlaczego mamy w kraju to co mamy? Elity kartoflano-buraczane łase na kasę. Cudzą.

roman_zabawa

wsszystko w temacie burak cebularz zostanie burakiem, to sie chyba z tej szlachty wzielo, byle sobie a dla kraju nic potem wielki placz ze rozbiory byly

livman

tera dzieje sie podobnie chamy dorwaly sie do wladzy i jazda krasc

livman

nic historia nienauczyla ci mityczni zydzi z kawalow to juz nie bede mowil skad sie wzielo

ocenił(a) film na 8
roman_zabawa

A ja właśnie myślałem że w tamtych czasach ludzie byli inni niż teraz.Bardziej przyjaźni,życzliwi dla siebie i przede wszystkim nie tacy pazerni na kasę,oraz że sobie nie zazdrościli gdy drugiemu się lepiej powodziło.Myślałem że teraz dopiero tacy są jak w tym filmie,że ten świat zgłupiał,a to jednak to chamstwo od długich lat panuje ;).Co do filmu bardzo dobry,pokazuje jakimi ludzie potrafią być mendami.Jeden drugiego by utopił za parę złoty z zazdrości.Jedynie co mnie wqrwiło to mianowicie,ok można sobie na wzajem robić różne świństwa,ale żeby zazdrość przenosić na zwierzęta i je zabijać,topić,krzywdzić,to jest już dno,dna.Zwierzaki w końcu niczemu nie były winne.

ocenił(a) film na 8
jazdowicz2666

"Chłop żywemu nie przepuści" nie wzięło się bez powodu. Poszanowanie życia zwierzaków na wsi, jeszcze lata temu ;)? Może swojego konia czy krowy... Film świetnie pokazuje mentalność ludzi, a także to, jak poprzedni system wzmacniał patalogie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones