Män som hatar kvinnor

2 godz. 32 min.
7,6 81 893
oceny
7,6 10 81893
23 752
chce zobaczyć
6,8 10
ocen krytyków
{"rate":6.8,"count":10}
{"type":"film","id":465857,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/M%C3%A4n+som+hatar+kvinnor-2009-465857/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
  • lena_777 ocenił(a) ten film na: 7

Główny bohater aparycją przypomina mieszkańca mateczki Rosji tudziez innego kraju Europy Wschodniej aniżeli Skandynawii. W literackim pierwozorze miał być atrakcyjnym, męskim inteligentnym Szwedem... Rozrzut wielki niczym... rosyjska katiusza. Gra aktorska równiez nie rekompensuje braku walorów zewnętrznych. Co najwyżej mogli go dac do roli statysty - 3 rzędnego ochroniarza w Milton Security;)
    W porównaniu z nim Daniel Craig wygląda o niebo lepiej choć i tak nie jest idelanym wcieleniem Blomvista (może Kenneth Branagh młodszy z 10 lat?)

Erika Berger - pod względem gry aktorskiej raczej bez zarzutu, ale podobnie jak jej książkowy kochanek, aktorka powinna być nieco młodsza i atrakcyjniejsza. Robin Wright prezentowała sie lepiej, ale jestem ciekawa czy jej postać będzie bardziej wyeksponowana w kolejnych częściach.

W sumie to mało kto w tej trylogii wyglądał jak typowy Szwed;)

Noomi Rapace dała radę jako Salander, może wyglądała ciut dojrzalej niż pierwowzór, ale w prównaniu do Mary jej gra aktorska była naturalniejsza i bardziej przekonująca.

Właściwie to mało kto w filmie wyglądał jak typowy Szwed.

Jestem ciekawa propozycji obsadowych w 2 i 3 części amerykańskiej wersji, mam nadzieję, że np. Zalachenko nie będzie takim okrągłym dziadziusiem - mumią w pulowerku, tylko żylastym, gróźnym, starszym pokereszowanym miafiosem;)

• Movie_Crash_Man ocenił(a) ten film na: 4

lena_777 Przecież Mara grała rolę idealnie...rOLĘ odizolowanej hakerki geniuszki niemal z aspergerem, która była oddalona od społeczeństwa i miała trudności z kontaktach społecznych. Widać było wyraźnie jej indywidualizm. Noomi Reapace grała wkurzoną Gotkę, a nie odizolowaną hakerkę geniuszkę. Nie pasowała...

• KROPKA ocenił(a) ten film na: 4

Movie_Crash_Man Święte słowa!
    Wersji szwedzkiej oglądałam może 15 minut. Ciśnienie mi skoczyło już na widok Michaela. Salander rozwaliła mi serce.
    Nie wiem co to jest? Emo? Fanka gotyku? Na pewno nie Lisbeth. Na pewno nie Aspergerka.

• kiddy741 ocenił(a) ten film na: 7

lena_777 "Główny bohater aparycją przypomina mieszkańca mateczki Rosji tudziez innego kraju Europy Wschodniej aniżeli Skandynawii."

Przypomina, i to nie byle jakiego mieszkańca, a samego prezydenta. :D

• lena_777 A jaki to typowy Szwed?

• RAC_79 Wysoki, dobrze zbudowany blondyn?

• Ewa73 Mówisz o Wikingach? Bo chyba nie obecnym stanie Szwedów, tak?

• Loco_Mario_PL ocenił(a) ten film na: 6

RAC_79 Typowy Szwed: śniada skóra (ewentualnie ciemna), czarne włosy i nie mówi po szwedzku.

• Kormorania ocenił(a) ten film na: 9

lena_777 Jeśli chodzi o Michaela Nyqvist'a, to jest, a właściwie był Szwedem. Pani zapewne nie czytała trylogii, co wynika z wypowiedzi. Dziennikarz Mikael Blumkvist jest niejako alter ego pisarza i nie mógł zatem być całkiem "przystojny" choćby ze względu na zamiłowanie do pieczonych ziemniaczków. To Craig zatem jest niewiarygodny w swej wysportowanej, dandysowatej nonszalancji i zbyt drogiej marynarce. Nuda amerykańskiej wersji, która nic nie wniosła nowego do filmu, wynika z musu wytworzenia uproszczonej papki dla mniej wymagającej widowni.

• Kormorania :) Jestem zdania że to bardzo osobiste odczucie, mnie bardziej przekonał w swej roli Craig w przypadku Michaela miałem wrażenie że to nie żaden dziennikarz śledczy a taki siedem nieszczęść :) - Jednak wygląd też ma znaczenie :)

• Ultor ocenił(a) ten film na: 6

lena_777 Mi Noomie Rapace nie wygląda na wychudzoną dziewczynę, którą (pozornie) podmuch wiatru by przewrócił ;) Z kolei, Mikaela mniej więcej w taki sposób sobie wyobrażałem czytając książkę