PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104796}

Millennium Actress

Sennen Joyū
7,8 5 010
ocen
7,8 10 1 5010
7,9 8
ocen krytyków
Millennium Actress
powrót do forum filmu Millennium Actress

Masterpiece!

ocenił(a) film na 10

Nic dodać nic ująć. Właśnie skończyłam oglądać Millennium Actress, ale nie jestem w stanie napisać jak ogromne wrażenie to cudo na mnie wywarło. Majstersztyk! Muzyka, kolorystyka, te emocje i niezwykle płynne przejścia, których aż czasem wręcz nie odczuwałam. Nie tego się nie da dostatecznie dobrze opisać żeby oddać klimat tego filmu, to trzeba zobaczyć na własne oczy! Ale ten film wciągnął mnie do takiego stopnia jak jeszcze żaden! Miałam wrażenie, że biegnę razem z Chiyoko i jakbym wręcz czuła jej emocje ;) Intensywnie emocjonalne anime! Widziałam już Paranoia Agent, po Millennium Actress biorę się za Tokyo Godfathers. Wielka strata, że pan Satoshi Kon nie stworzy już więcej żadnego arcydzieła:( RIP.

ocenił(a) film na 9
chanelk-a

Jedyny film na którym się popłakałem i absolutnie się tego nie wstydzę.Raczej nie zapomnę go do końca życia.Zdaniem wielu anime to głupie bajki o robotach i perwersyjna erotyka. W takim razie proszę bardzo, zaszufladkujcie to.Życzę powodzenia...

hellboyjr

Obejrzyj Clannad'a, a szczególnie 2 część.
O i Grobowiec Świetlików.

użytkownik usunięty
ZupkaChinska

Clannad i Kanon, 2006 to świetne seriale animowane, pomijam fakt, że są to anime dla dziewczyn ale faceta też potrafią wciągnąć :D

Dlaczego dla dziewczyn? Są wzruszające (niektórzy nawet nazwaliby je pewnie wyciskaczami łez) ale zauważ że to haremiki i na pewno nie jest to Shojo, a przecież to Shojo jest gatunkiem dla dziewczyn. Shojo nie koniecznie musi być 'o życiu' - patrz choćby czarodziejka z księżyca. Wyżej wymienione serie są po prostu nie dla wszystkich - wyjadacz filmów akcji po prostu by się zanudził i czuł niesmak.

ocenił(a) film na 10
hellboyjr

Dziś po tylu latach udało mi się ponownie obejrzeć tę perełkę, płakałam tak samo. Chwyta za serce.

ocenił(a) film na 9
chanelk-a

Też nosze się za zamiarem powtórki na dniach i mam nadzieję na podobne emocje co podczas pierwszego seansu. Swoją drogą jak tak patrzę na moją półkę z filmami to aż trudno uwierzyć, że kiedyś mieliśmy w Polsce taki urodzaj anime na dvd. Udało mi zebrać ok setki pozycji, kinówki, OAV i seriale w tym naprawdę masę świetnych i klasycznych tytułów. Kto by się spodziewał że rynek praktycznie z dnia na dzień padnie na twarz, a po tamtych wydawcach nie ma już śladu i dzisiaj mamy całkowitą pustynię... smuteczek. Piękne to były czasy... Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones