PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40767}

Moje życie beze mnie

My Life Without Me
7,3 12 634
oceny
7,3 10 1 12634
Moje życie beze mnie
powrót do forum filmu Moje życie beze mnie

Nie kupuję koncepcji tego filmu. Nie jestem w stanie strawić inicjatywy, w której umierający człowiek próbuje wywrócić swe życie, obudzić się z marazmu, w którym do tej pory tkwił i wykreować z dnia na dzień prawdziwe szczęście – nawet jeśli nie dla siebie – ale dla swych bliskich. I co najciekawsze (co za nadęty paradoks) – tu wszystko się udaje !!

Jest tu co prawda typowa „lista życzeń”, co warto przed śmiercią zrobić, ale bohaterka uwolniona jest na szczęście od amerykańskiego snu, więc wozić się luksusowym samochodem, czy skakać ze spadochronu nie musi. Niewiele to jednak pomaga w końcowym rozrachunku. Gdy niektórzy widzą w tym film o wyzwoleniu, ja dostrzegam tylko wybitną życiową niefrasobliwość i tchórzostwo w zmierzeniu się ze śmiercią. Ten chwilowy bunt pachnie mi tandetą i sztucznością. Pasuję…

Isabel Coixet nawet jeśli potrafi utopić film w kiczu, to jej „Życie ukryte w słowach” sobie cenię. Może dlatego, że tam zżyłem się z bohaterami? Może to klucz do jej filmów?

ocenił(a) film na 8
Grifter

Fajny nostalgiczny (przynajmniej dla mnie )podobał mi się .
Piszesz że nie kupujesz koncepcji hmmm a co Ona takiego strasznego według ciebie zrobiła ? bo się bzyknęła z kolesiem?
to co,czy to jakieś zło czy co ? , przecież Jej ani Jemu nie ubyło :P
Tu wszystko się udaje !! no stary to tylko film :D,gdyby się nie udało to byłby ten film dla mnie ostrym dramatem heheh a tak to film jest nostalgiczny i tyle . Tak sobie pomyślałem dobrze że oglądałem ten film sam wczułem się tak jak trzeba, ale w duchu wyobrażam sobie siostry jak oglądają ten film (żal ,płacz i rozpacz ) hahahah siorki są miękkie (płaczą na Shreku :D)
Cyt.tchórzostwo w zmierzeniu się ze śmiercią a to dlaczego w którym momencie stchórzyła ?



Skoro zachwalasz to rzucę okiem na ten film Życie ukryte ......... ale jak na razie to jestem pod wrażeniem filmu Mr.Nobody jeśli idzie o klimaty nostalgia hahah
Normalnie rozpisałem się jak Gall Anonim , zapomniałem o co się ciskałem na początku :D ,napisałem tutaj bo był jakiś taki samotny post :D a nie chciałem się wciskać tam gdzie dużo ludzi :P

pozdrawiam co złego to nie ja :-)

ocenił(a) film na 3
damian252

Co złego to nie ty? Gdzie tu coś złego? Przeciwnie - fajnie napisałeś co Ci w duszy gra :)
A 'Mr Nobody' i ja uwielbiam, jak i całe kino (raptem 2 wcześniejsze filmy) Van Dormaela.
Swoją droga lubię być samotnikiem. A w przypadku moich samotnych postów najczęściej wcisną się osoby twego pokroju, które mają coś ciekawego do dodania, więc zaliczam to na plus...

Dzięki za opinię
Pozdrawiam !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones