PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107974}
7,4 71 178
ocen
7,4 10 1 71178
6,4 18
ocen krytyków
Monster
powrót do forum filmu Monster

Nigdy nie byłem na tzw "dziwkach" i wiem, że nigdy tego nie zrobię. Niestety wielu panów nie ogarnia
swymi wątłymi umysłami korzystając z usług prostytutek, że te ostatnie nie koniecznie z własnej woli
oddają się za pieniądze. Zwłaszcza w jakichś szemranych burdelach i innych przybytkach. Myślą, że
płacą za seks i wszystko jest OK a tak na prawdę dokonują gwałtu. Wiem, że film nie jest o tym ale
tytułowy potwór nie wziął się znikąd. Coś ją do takiego stanu doprowadziło i na pewno nie było to
słodkie życie.

ocenił(a) film na 8
rekin16

Tez nigdy nie bylem i nie bede, pomijajac juz zupelnie fakt ze mam swoja kobiete to nawet jezeli bym jej nie mial, to brzydzilbym sie dotknac takiej "kobiety za 100zł", ale ludzie robia rozne gorsze rzeczy i trzeba sie z tym pogodzic. Mam paru kumpli ktorzy byli na dziwkach, dla nich to jak pojscie na piwo, dla mnie nie. Widocznie tej kwestii mezczyzni sie roznia :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mothyff

P erdolone cichodajki potrafia skrasc serce

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
bambus370

A kim są faceci, którzy się z nimi puszczają?

wertherTom

Czemu zadałeś mi to pytanie. Są faceci którzy zdradzają i kombinują tak samo jak istnieją takie kobiety. Moim zdaniem nie tyle zależy to od płci ale od charakteru. Od kilku lat nie myślę o związku bo tyle razy zostałem oszukany że aż przestałem prawie wierzyć że to się uda - to jest moja historia, wgl nie chcem więcej na ten temat i podobny rozmawiać.

bambus370

Masz 32 lata a umysłowo oscylujesz koło 3 skoro uważasz, że uprawianie seksu jest uwłaczające dla kobiet.

Mothyff

Uprawianie seksu to nie powód dla wstydu czy wyśmiewania. Jak chcesz mieć partnerkę, która jest niedoświadczona seksualnie to twoja sprawa, każdy ma gust i preferencje, ale nie musisz obrażać kobiet, których wybory cię w żadnym stopniu nie dotyczą.

ocenił(a) film na 8
veedo

Kolega mothyff jest rzecz jasna idiotą o IQ niższym od mojego świętej pamięci psa i nie zamierzam go bronić, ale powiem tyle:

tak jak szkodliwa i toksyczna jest kultura skrajnej pruderii i patriarchatu, gdzie każda kobieta lubiąca seks to dzi*ka itp, tak samo szkodliwa jest druga skrajność: kultura tindera i gloryfikacja one-night-standów. Osoby w ową kulturę uwikłane mają poważny problem z nawiązywaniem głębszej relacji z drugim człowiekiem i wykazują tendencje do postrzegania siebie i innych wyłącznie przez pryzmat seksualny. I jasne, żyjemy we względnie wolnym świecie i samowolka w wyborze autodestrukcyjnej toksyny jest pewną inherentną dla tego świata wartością, ale to nie znaczy, że powinna być wolna od krytyki.

Prawdziwie wolny i dobry świat to taki, w którym masz wybór do czynienia zła, ale jesteś kulturowo i społecznie uwarunkowany do rozróżniania go od dobra i wolnego wyboru tego drugiego. (co nie znaczy, że moralność w 100% warunkowana jest przez kulturę, ale to na nią mamy - póki co - wpływ, na biologię jeszcze nie (bo też i moralność wynika z naszej biologii)).

ocenił(a) film na 8
kosobi

patriarchat - do as I say, don't do as I do (matriarchat też jest syfem jakby co - jedno i drugie polega na ładowaniu ciemnoty kitem dla własnych korzyści)

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Dobrym uczynkiem byłoby danie jej tych 100 złotych, a nie wyruchanie ją za to w dupę. Co ty bierzesz, człowieku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Mothyff

Film opowiada o prostytutce, wiec o prostytutkach dyskutowalismy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Mothyff

Chodzi o to, że te co dają za darmo robią to z własnej woli, wolny kraj, wolna wola, a te z burdelu pod bronią alfonsów-mafiosów z przemytu i handlu ludźmi niekoniecznie. Ogarniasz już o co chodzi?

rekin16

jeśli twoja wcześniejsza odpowiedź dotyczyła filmu i postaci z filmem związanych to jasno było pokazane że dziwka z filmu zarabia w ten sposób na piwko i w ani jednej scenie nikt do niczego jej nie zmuszał.
Podejrzewam że jednak większość dziewczyn robi to z własnego wyboru, albo bo to lubią, albo z powodu sytuacji materialnej. I o wiele bardziej szanuję taką dziewczynę która robi to a właściwie się do tego zmusza żeby wykarmić potomstwo, niż takie pospolite brudne szmaty, które puszczają się za piwo.

Mothyff

Znowu kopie tego samego postu.

Załamka, naprawdę jesteś taki ograniczony?

ocenił(a) film na 8
Mothyff

no kolega motyff ma trochę racji

mk34

uważaj - debil mówiący do ręki to ciężki troll, trollował mnie kilka miesięcy - podobno to się leczy, może się wyleczył?

ocenił(a) film na 9
rekin16

Zgadzam się, obrzydliwi w procederze prostytucji są przede wszystkim mężczyźni, którzy z tej usługi korzystają.

ocenił(a) film na 8
Tyiu

Dokładnie. Znikąd się to nie wzięło.

ocenił(a) film na 5
Tyiu

Jako facet zgadzam się z Twoim komentarzem.

Tyiu

tak jest, facet zawsze winny.

ocenił(a) film na 10
rekin16

a co Cię to interesuje kto co robi ? Rób swoje i nie obarczaj się bolączkami przez obcych ludzi .

rekin16

A na takie za 300 zl to juz bys poszedl

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 7
mk34

mnie bardziej szokuje rola makijążu w filmie charlize wyglada naturalnie a 10 min pózniej makijaż i sex bomba

rekin16

wiele kobiet, które uprawiają prostytucję pochodzi z niższych sfer, co jest przecież pokazane w filmie. Nie rozumiesz, że dla nich to praca i źródło utrzymania? Sprawdź znaczenie słowa gwałt, zanim będziesz rzucał kamieniami.

ocenił(a) film na 8
veedo

Słowo gwałt użyte jest tu trochę w przenośni, tak obstawiam.

Istnieją dyskusje dotyczące etyki działań podejmowanych z własnej woli, ale pod presją ekonomiczną. Na przykład: czy jest etycznym oferowanie bezdomnym po 100 zł. za poddanie się eksperymentom medycznym? Można argumentować, że nie do końca.

Te same argumenty można wystosować względem prostytucji i korzystania z usług kobiet parających się tym zawodem.To ich wolny wybór często tylko z pozoru.

kosobi

wielu ludzi pracuje ciężko za groszę, oni też mają tylko "pozór" wyboru.

kosobi

Zaciekawiłeś mnie tymi badaniami. Muszę o nich poczytać coś więcej. Jest się nad czym spierać.

rekin16

Dokładnie. W prostytucji tego typu - ulicznej - nie ma wyboru. I te kobiety nie robią tego , bo lubią. A faceci którzy wspierają w ten sposób handel ludźmi są najoblesniejszymi istotami na ziemi.

ohpeggysue

Dopowiem jeszcze, ze sypiać z prostytutkami może tylko ktoś, kto nie ma za grosz szacunku do kobiet.

ohpeggysue

Wypraszam sobie. Sypiałem w swoim życiu z prostytutkami i tym samym mam szacunek do kobiet. Bzdurą jest również to, że te kobiety robią to z przymusu, zdecydowana większość niewiast w tej branży robi to z własnej, nieprzymuszonej woli. Cieszą ich łatwe pieniądze i stronią od innej pracy.

ohpeggysue

Zaznaczam, że nigdy nie korzystałem z usług "ulicznych div", tylko za pośrednictwem portali internetowych.

Guttural

Współczuje ci ze musisz z tego korzystać. Przykre.

ohpeggysue

ludzie kierujący się podwójnymi standardami są żałośni.

ocenił(a) film na 7
ohpeggysue

Nie wszyscy rozumieją że te Ukrainki, Rumunki, Bułgarki itd stojące przy drogach w wyuzdanych "kreacjach" zostały tu przez kogoś w większości przypadków przywleczone za pomocą szantażu, przemocy itd. Są do tego stopnia zastraszone i zależne że nawet policji nie powiedzą że nie stoją tam z własnej woli.

ocenił(a) film na 8
rekin16

nie zastraszone tylko zmanipulowane, poczytaj o efekcie alfonsa (z grubsza mechanizm jest dość podobny do tych używanych przy werbowaniu do sekt)

ocenił(a) film na 8
rekin16

Marzę o karierze alfonsa.

ocenił(a) film na 5
rekin16

Nigdy nie byłem, ale wiem i powiem. Co za bezczelność!

rekin16

Sporo się zmieniło przez te 10lat - teraz prostytutki same przed kamerę wychodzą i mówią że są dumne z wykonywania takiego "zawodu" i nazywają to "sexworkingiem" haha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones