PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728144}

Most szpiegów

Bridge of Spies
7,2 128 562
oceny
7,2 10 1 128562
6,3 26
ocen krytyków
Most szpiegów
powrót do forum filmu Most szpiegów

Znakomity

ocenił(a) film na 8

Film jest znakomicie "zrobiony" i odegrany. Bez typowego dla hamerykańskich produkcji napuszonego patosu; drobny, niedrażniący patosik. Pojawiające się w niektórych sąsiednich opiniach narzekania na "przegadanie" to jakaś infantylna brednia.

Treh

Za opinię dziękuję, nie znoszę nadmiaru patosu, ale pisze się "amerykańskich" nie "hamerykańskich"! "Hamerykańskich" było zabawne gdzieś tak w latach siedemdziesiątych.

ocenił(a) film na 8
erture

Wiesz, jak znajdziesz jakiś błąd w moim tekście, to oczywiście zwróć uwagę; moich slangowych przyzwyczajeń nie zmieniaj bo nie bardzo rozumiesz co jest zabawne i czy coś w ogóle miało być zabawne.

Treh

Jak tam chcesz. Nie musisz się zaraz unosić.

ocenił(a) film na 5
erture

Popieram - też bardzo nie lubię tego sformułowania "hameryńskie".... Ok można tak zażartować raz, góra dwa, ale kiedy wszyscy w kółko zaczynają powtarzać ten sam "żarcik", przestaje on już śmieszyć (o ile kogoś kiedykolwiek bawił) a zaczyna mocno irytować ;)
Co do filmu to jak dla mnie jest to właśnie typowo amerykańska produkcja peeełna patosu. Jestem w szoku, że ten film ma tak wysoką ocenę! To, że dostał tyle nominacji jeszcze zrozumiem, bo w końcu to Amerykanie je przyznają a oni lubują się w takich rzewnych historyjkach - ah jaki to wspaniały ich kraj jest, a jak szlachetnie traktuje innych. Nie to co ta zła Rosja! Sorry, ale fragment, gdzie skonfrontowane są po sobie dwie sceny - traktowania amerykańskiego więźnia u Rosjan i potem rosyjskiego u Amerykanów to już po prostu był szczyt, śmiech na sali ;)
Podsumowując jeszcze raz - szok dla zachwytów nad tym filmem.

ocenił(a) film na 7
g_a_g_a

Pisanie, że "hamerykańskie" to raczej opis niż żart, nie ma śmieszyć tylko wywoływać pogardę, zażenowanie, politowanie. Można by pisać "jankeskie", ale to mijałoby się z prawdą, bo jak wiemy przyjmijmy połowa z nich to jankesi a druga konfederaci. Więc takie pisanie wydaje się tu jak najbardziej na miejscu. Można by się wzorować na angolu lub brytolu, ale amerykanol i amerykanolski brzmi żałośnie śmiesznie, dla autora wpisu, więc lepiej hamerykański.

Co do samego filmu - to dobry, powiedziałbym nawet, że bardzo dobry, ale ciut za długi. Dałoby radę opowiedzieć tą samą historię szybciej i zwięźlej. Dlatego 7 a nie 8.
Ale tak czy siak, to dobry kawałek kina, z pewnością wart polecenia.

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

Usrael też brzmi dobrze, i lepiej oddaje prawdę.

ocenił(a) film na 7
truegod

United States of Jews
:D

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/5d/Jewish_Population_2000.png

g_a_g_a

Racja to zakłamany naród. Mogliby zrobić film o Gunatanamo - bazie tortur na terenie Kuby, gdzie nie obowiązuje amerykańskie prawo.

ocenił(a) film na 6
Treh

a cała końcówka filmu jaka jest... ? nie pełna patosu? przesadzona niestety. Mogli to wyciąć : ]

ocenił(a) film na 8
Iwi_3

Ale tylko końcówka, epilog wręcz, tj. po powrocie głównego bohatera do USA. Tyle patosu można wybaczyć :) Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Spielberg gdzieś od ćwierć wieku ma problemy z zakończeniami.

ocenił(a) film na 6
Sqrchybyk

no więc niemal wybaczyłam ! :)

ocenił(a) film na 9
Treh

skąd ta nienawiść do USA? Ciekawi jesteśmy po prostu. Wizy nie dostałeś? Wolisz Rosję? Jakiś inny powód? Jaki?

ocenił(a) film na 8
andolinis

Nienawiść do USA? Skąd ten bełkot? Jesteś jakimś przedstawicielem większej grupy ograniczonych intelektualnie?

ocenił(a) film na 9
Treh

nie, przykro mi. Nie należę do twojej grupy ograniczonych intelektualnie imbecyli. Ale gratuluję ci pozycji czołowego imbecyla w tejże grupie.

ocenił(a) film na 8
andolinis

Tak właśnie jest z przygłupami; czytają że ktoś chwali amerykański film jako znakomity, tępy rozumek interpretuje, że słowo "znakomity" oznacza "nienawiść", przygłup coś czuje, że jego samodzielne pierdnięcie może wyglądać mało imponująco, więc pisze o sobie w liczbie mnogiej. No i cóż poradzić przygłupowi? Otóż nic, ma prawo do wypowiedzi. W końcu podpisał się jako imbecyl.

ocenił(a) film na 9
Treh

odstaw Mocarza bo łeb ci zryło, wyrazy współczucia

andolinis

10/10

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Treh

rzeczywiście wytrwały jesteś, nawet lekarz ci już nie jest w stanie pomóc

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Treh

pytałem normalnie, ale widać zbytni z ciebie prymityw. Może to zrozumiesz w takim razie: "Nie powiem nawet pies cię je.../,
bo to mezalians byłby dla psa"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Treh

nie no, brawo! Jedynie tydzień zajęło ci zrozumienie mego cytatu! Brawo! Jesteś 'debeściak', po prostu 'miszcz ciętej riposty'! Gratulacje. Wszedłeś na wyższy 'level', tylko tak dalej a przestaniesz być 'trolem-menelem'. 3mam kciuki, żeby ci się powiodło!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Treh

Wyluzuj bo ci żyłka pęknie nienawistniku. Martwimy się o ciebie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Treh

przecież to ty masz zryty beret Mocarzem nieudaczniku. Nie przypisuj innym swoich cech.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
andolinis

Już to słyszałem; od gierojów którym skończyły się argumenty.

ocenił(a) film na 9
Treh

dawaj dalej! Dawaj! Już blisko medium level w hejcie! Dawaj dawaj! Ognia! Pokaż na co cię stać!

ocenił(a) film na 8
andolinis

wit.ada[at]wp.pl

ocenił(a) film na 9
Treh

ale co wit.ada@wp.pl ?

ocenił(a) film na 8
andolinis

Nie będziesz szukał adresu, wystarczy podać numer.

ocenił(a) film na 8
andolinis

Co jest hejterski gieroju od rzucania imbecylami, zrytym mocarzami łbie? Tak entuzjastycznie zaczepiający innych i tak marnie radzący sobie z adekwatnymi odpowiedziami; podasz ten numer?

ocenił(a) film na 5
andolinis

dajcie sobie po buziaku na zgode

Treh

Szkoda tylko, że reżyser nas okłamuje i twierdzi, że to film oparty na faktach.

Cenckiewicz ostro o nowym filmie Spielberga: „Most szpiegów” to demo-liberalna agitka

obywatel_M

http://niezalezna.pl/73439-cenckiewicz-ostro-o-nowym-filmie-spielberga-most-szpi egow-demo-liberalna-agitka

ocenił(a) film na 8
obywatel_M

"Niezależna", dobre.

ocenił(a) film na 8
obywatel_M

Ale to tylko film, skierowany głównie do widowni amerykańskiej. Zatem te nieścisłości nie odbierają moim zdaniem filmowi wartości. Pod Jasną Górą podczas Potopu oblegający byli przede wszystkim Polakami, poza tym Czesi, Niemcy, Szwedzi. Augustyn Kordecki pisał usłużnie, że modli się za króla szwedzkiego. Czy jakiś Cenckiewicz oskarży Sienkiewicza (za książkę) i Hoffmana (za film) o zdradę narodową? I nie są to historie opisane/sfilmowane na podstawie faktów? Są. I takich przykładów można przykładów można przytaczać dziesiątki jak nie setki. Cenckiewicz jako "niezależny" uświadamia miłośnikom kina jak to haniebnie Spielberg ich oszukał a na szczęście widzowie wiedzą lepiej czy film im się podoba czy też nie.

Treh

Jak dla mnie to końcówka jednak była za rzewna.

ocenił(a) film na 7
Treh

Tak. I to w tym filmie Tom Hanks mówi:
"- Jestem Irlandczykiem. Pan - Niemcem. Co czyni nas Amerykanami? Kodeks tych samych praw, których zobowiązaliśmy się przestrzegać - konstytucja".
Szkoda, że nasz prezydent tego nie rozumie.

AutorAutor

Dzięki. Zastanawiałam się czy ie iść na ten film. Ten cytat przeważył z "może" na "raczej nie"

ocenił(a) film na 7
zmijojad

Dasz radę

ocenił(a) film na 6
Treh

Rozczarował się tym filmem, spodziewałem się trzymającego w napięciu thrillera politycznego, a tu... Film, wg mnie, jest niezły, ale nie porywający. Niektóre detale w sposób ujemny rzutują na całosciową ocenę, np. padający śnieg podczas budowy muru w Berlinie. Gwoli ścisłości w rzeczywistości był on wznoszony.... w sierpniu 1961 r.!
Postacie są pokazane w sposób wręcz prymitywny - "dobrzy" Amerykanie (świetnie ubrani, inteligentni, przestrzegający prawa) i "źli" Sowieci (o tępawych wyrazach zapijaczonych twarzy, mówiący kiepskim angielskim lub w ogóle nieznający tego języka). Proste porównania, vide próbujący pokonać mur Niemcy ostrzelani z karabinów i amerykańskie dzieci przeskakujące ogrodzenie.
Szkoda, film mógł być rewelacją, a niestety moim zdaniem, nie jest. Wyszedłem z kina w przeświadczeniu, że Spielberg powinien najpierw obejrzeć film Pasikowskiego, Jack Strong, a dopiero później brać się za produkcję własnego!

ocenił(a) film na 5
andszcz

Dobrze prawisz.., ten film jest tak amerykański, że w odbycie szczypi.

ocenił(a) film na 2
Bokciu

Właśnie idę smarować wszystkie możliwe otwory, bo tak obrzydliwego produktu (inaczej nie można nazwać) dawno nie widziałem!

andszcz

W wielu filmach, gdy akcja dzieje się w Rosji, czy tam gdzieś w Europie wschodniej, wszystko jest szare, bure i ponure. Śniegu również jest pod dostatkiem (nawet wtedy, gdy opisywane wydarzenia dzieją się w sierpniu...). Natomiast gdy tylko akcja wraca do USA, mamy piękny, słoneczny dzień. Ćwierkają ptaszki, a w tle słychać łopot powiewającej na wietrze amerykańskiej flagi i z cicha rozbrzmiewający hymn najwspanialszego narodu na świecie... a nawet i we wszechświecie...

DoDeck

np. Czerwona gorączka.

ocenił(a) film na 5
Treh

Najwidoczniej zbyt dużo hamerykańskich produkcji oglądasz skoro nie dostrzegasz w tym filmie wszechobecnego i jakże wyrazistego patosu, który wylewa się z ekranu przez ponad dwie godziny,aby w punkcie kulminacyjnym zalać omamione oczęta...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones