Le scaphandre et le papillon

1 godz. 52 min.
7,6 61 807
ocen
7,6 10 61807
43 051
chce zobaczyć
7,4 17
ocen krytyków
{"rate":7.352941,"count":17}
{"type":"film","id":122242,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Le+scaphandre+et+le+papillon-2007-122242/tv","text":"W TV"}]}

Prawdziwa historia redaktora francuskiego czasopisma "Elle", Jean-Dominique'a Bauby, który w wieku 43 lat zostaje sparaliżowany w wyniku udaru. Paraliż obejmuje całe jego ciało z wyjątkiem lewego oka. Mogąc posługiwać się jedynie okiem do komunikowania się z bliskimi, Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata - poczynając od psychicznego udręczenia spowodowanego uwięzieniem we własnym ciele, po wyimaginowane opowieści ze światów, które odwiedził w swoim umyśle.

opis dystrybutora kino

Prawdziwa, poruszająca i urzekająco piękna historia redaktora naczelnego francuskiego "Elle". Jean-Dominique Bauby posługując się jedynie powieką do komunikowania się ze światem i bliskimi pisze bestsellerową książkę o walce o sens życia, po tym jak w wieku 43 lat doznał paraliżu całego ciała. Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata – motyla uwięzionego w skafandrze bezwładnego ciała.

opis dystrybutora dvd

Oparta na faktach historia redaktora naczelnego francuskiego miesięcznika "Elle". Jean-Dominique Bauby (Mathieu Amalri) był królem życia, miał kochającą żonę, dzieci, piękną kochankę. Nagle w wieku 43 lat doznał udaru i został całkowicie sparaliżowany. Mógł jedynie poruszać lewą powieką. Leżąc w szpitalu, dzięki pomocy wyspecjalizowanej pielęgniarki, nauczył się komunikować ze światem za pomocą mrugnięć. Tak napisał książkę o swoim życiu, pełną wspomnień, marzeń oraz prawdziwie rozpaczliwych opisów sytuacji w jakiej się znalazł.

Rien
opis użytkownika