Motylem jestem, czyli romans 40-latka

1976 1 godz. 28 min.
6,5 4 637
ocen
6,5 10 4637
529
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":7872,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Motylem+jestem%2C+czyli+romans+40-latka-1976-7872/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Motylem jestem, czyli romans 40-latka
  • diego88 ocenił(a) ten film na: 7

Taki "40latek" w pigułce, króki, lekki, przyjemny, zabawny, z rąbkiem atmosfery PRL, czyli dobra pozycja na zimowe popołudnie. Aktorstwo dobre, surowy warszawski klimat przepleciony scenami z podmiejskiego lasu i przyrody, no i ta Jarocka jeżdząca Porsche, ubierająca się "na motyla" i zaskakująco dobrze radząca sobie z całkiem pokaźną rolą filmową! Świetna prezencja, czysty głos i zabawne dialogi to absolutnie trafiony pomysł, żeby Irena Jarocka zagrała w tym filmie. Generalnie 7,5/10.

• diego88 no i Łazuka tam też miał fajną "rolę" ;)

• mkarcz21 ocenił(a) ten film na: 8

diego88 Gdy oglądałem ten film pierwszy raz (gdzieś w połowie lat 90-tych), zaskoczyło mnie, że w tamtych czasach (lata 70-te) istniała już namiastka audiotele. Nieco prymitywna (zamiast automatów - panie odbierające telefony i zapisujące głosy), niemniej ówcześnie telefon w domu był sporym luksusem, a zamówienie rozmowy międzymiastowej graniczyło z cudem.
    Film ogólnie fajny, choć po występie Karwowskiego w telewizji jego akcja nieco siada. Duży plus za muzykę i klimat. No i za kukiełkę Wacka ;).

• t_matyszewski ocenił(a) ten film na: 9

mkarcz21 pod koniec lat 70-tych telefony nie były już luksusem, Czterdziestolatek dzwonił z budki "z wiadomych względów"...