PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826832}
5,5 11 356
ocen
5,5 10 1 11356
5,8 35
ocen krytyków
Mowa ptaków
powrót do forum filmu Mowa ptaków

Możemy poczuć i gniew i gorzki śmiech, jest i bardzo poważnie i groteskowo czasami. Wiadomo, wobec niektórych zjawisk ręce opadają i już nie wiadomo - śmiać się, czy płakać. To opowieść o nas samych, o kraju który zaczyna toczyć niebezpieczna i nie wiem, czy uleczalna choroba. To film niezwykle odważny i rewelacyjnie wyreżyserowany - nawet Fabijański okazuje się doskonałym aktorem (w przeciwieństwie do jego roli w Kamerdynerze). Ale to przede wszystkim film społeczny, nie polityczny. To też hołd syna dla twórczości ojca i film o procesie tworzenia. Czegóż tu nie ma? Można dyskutować, spierać się, wymieniać poglądy i spostrzeżenia, odwoływać się do literatury. Kapitalne dzieło!!!!

michla26

Zarzucasz mnie nowymi wklejkami, a gdy ruszyłem 3 Twoje poprzednie wklejki, to unikasz jasnych odpowiedzi. No to pytam raz jeszcze.

1. Dlaczego SKOK Wołomin za rządów PO działał sobie spokojnie przez 4 lata mimo 80 zawiadomień aż doszło do spektakularnego bankructwa?

2. To jak w końcu jest z tą nadwyżką budżetową? Jeśli to dana makroekonomiczna to wynika z tego, że Bułgaria ma obecnie zdrowszą gospodarkę niż Francja. Zgadzasz się z tym?

3. Jest prawomocny wyrok w sprawie szefa KNF czy nie? Bo jeśli nie ma, to znaczy, że jednak zachowujesz się jak stalinowski prokurator.

Nie odpowiesz, to znaczy, że jednak trollujesz.

Natomiast chamem jesteś na pewno, bo już się zdemaskowałeś.

Poprawiacz_napisowy

Cóż za piękna orka :D Miło było poczytać, dziękuję :]

ocenił(a) film na 5
sweet_anger

Bardzo " agrarni" jesteście z tą orką. Od pługa oderwani?

michla26

Taaa, potomkowie chłopów, coś nie halo? :)

ocenił(a) film na 5
Poprawiacz_napisowy

Kuźwa faszyzm! Wszędzie faszyzm !

Agnieszka_NicCiDoTego

I to już piąty rok z tym potwornym faszyzmem trzeba żyć....

Ale ja osobiście jestem zawiedziony. Jeszcze ani jednego obozu koncentracyjnego nie założyli. Dziady a nie faszyści!

Poprawiacz_napisowy

Nie wiem, czy wiesz, ale odbyłeś dyskusję z największym bodaj matołkiem na FW niejaką Agatonik. Co też ona onegdaj do mnie wypisywała! Matko Boska Częstochowska!!! To ściana. Zmieniająca poglądy niby bolszewicy - prawda czasu, prawda ekranu ;-) - w zależności od potrzeby. Szkoda czasu i nerwów. I tak wytrzymałeś długo. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
Poprawiacz_napisowy

Prawaczku drogi:
1. Nawet nie wiesz co odpisać w kwestii tych " wklejek". Być może doznałeś szoku, że tyle mamy w naszym kraju " ciekawostek. A od czasu naszej wymiany zdań okazało się, że Pan Banaś jest jednak "niedobry". Nie mówiąc o nowych okolicznościach mafii VAT w MF.
2. Nie odpisałeś o SKOKU Wołomin i senatorze Biereckim. Umyka Ci też kto sprzeciwił się nadzorowi KNF nad SKOKAMI.
3. Co do sytuacji makroekonomicznej to widzę dyskusja nie na Twój poziom. Owszem Bułgaria ma niższy deficyt budżetowy i dług publiczny i pod tym względem jest lepsza od Francji. Inne czynniki powodują, że to kraj zdecydowanie biedniejszy. Ale to nie zmienia faktu, że w aspekcie zadłużenia powinniśmy się wzorować bardziej na Bułgarii. Takie to trudne? Może dla Ciebie.
4. Co do Pana Chrzanowskiego wątpliwości dotyczą tego, że nad prokuraturą władzę przejął minister sprawiedliwości. I to jest problem.
Chamem to Ty jesteś w dodatku bardzo niekumatym i myślącym zero jedynkowo w najbardziej prostackim wydaniu.

michla26

Nie może być! Prawie trzy miesiące myślałeś nad tym postem? Normalnie mistrz intelektu :-)

A Bułgaria już czeka na Ciebie! Tam na pewno będzie Ci lepiej "-)

ocenił(a) film na 5
Poprawiacz_napisowy

W przeciwieństwie do niektórych nie przesiaduję na forum FM non stop. Mam ciekawsze zajęcia niże " dyskusja" z domorosłym " znafcą" prawa, ekonomii, klimatologii i medycyny.
Nawet czytać nie potrafisz. Boniby gdzie napisałem, że w Bułgarii jest lepiej. Typowe dla prawaczka. Porównywanie wielkości, odniesienia do konkretnych aspektów a nie do całości to za wysokie progi.

michla26

Myślę, że jednak w Bułgarii szybciej otrzymałbyś pomoc psychiatryczną niż w zrujnowanej przez PiS Polsce. Rozważ poważnie ten kierunek emigracji :-)

michla26

Największe kpiny to się wyprawiają jawnie, w Sejmie. Głosowania przerywane przez woźnego/woźną (bo marszałkami się tych indywiduów nazwać nie da) - ponieważ "nie idą po myśli", albo po telefonie od kieszonkowego breżniewka, albo bezczelne knucie jak tu załatwić największą, niepartyjnomyślną stację tv :). No takich jaj jeszcze nikt tu po 89 nie robił (choć różni już rządzili).

ocenił(a) film na 5
Poprawiacz_napisowy

PS. Aha z ostatnich " ciekawych" wydarzeń to " zniknięcie" dowodów rzeczowych w sprawie wypadku premier Szydło. Taśmy zaginęły w prokuraturze. Taką mamy prokuraturę pod Ziobrą, że dowody giną.ahaha

ocenił(a) film na 2
michla26

Może skończ czytać fejk niusy z Soku z buraka, bo powtarzasz takie idiotyzmy bez chwili zastanowienia o czym piszesz, że masakra.

ocenił(a) film na 5
Alex303

Na " Sok z Buraka" nigdy nawet nie zaglądałem. Niestety ale o " samodzielnym" myśleniu najwięcej mówią Ci co jadą prawackimi bon motami uznając je za swoje. Nie wszyscy czerpią wiedzę z FB i memów. Widać mierzysz swoją miarą. Radzę Ci dobrze,wyjdź ze swojej bańki to może wtedy dotrze coś do Ciebie. W przypadku dowodów sprawy Szydło poinformował o tym Sąd Okręgowy.

ocenił(a) film na 5
Alex303

PS. Może następnym razem odpisz po polsku. Całym zdaniem i gramatycznie.

ocenił(a) film na 2
michla26

Cały zdaniem i gramatycznie? To do mnie? Przecież masz całym zdaniem i gramatycznie. Chcesz porozmawiać o tym, jak się powinno poprawnie posługiwać polszczyzną? No to proszę: "ci" nie piszemy wielką literą, jak odnosi się do 3 osoby. A interpunkcji chyba w ogóle nie słyszałeś? Co za lewacki błazen... normalnie jakby łysy śmiał się ze mnie, że mam zakola (mimo, że nawet ich nie mam, bo akurat piszę bardzo poprawnie).

ocenił(a) film na 5
Alex303

Spójrz jeszcze raz prawacki nieuku na swój post. Słowo masakra na końcu świadczy dobitnie jakim dzieciakiem jesteś. A przynajmniej piszesz jak typowy dzieciak. Jak Twoje zdanie było według Ciebie napisane gramatycznie to gratuluję "wyedukowania". Użycie wielkiej litery w poście miało na celu tylko podkreślenie, że chodzi o konkretny typ osób. Twoje ostatnie zdanie w nawiasie to totalna kompromitacja. "Mimo, że ich nawet nie mam, bo akurat piszę bardzo poprawnie". hahahaa. Prawaczek nie potrafi nawet użyć swojej "metafory" i jej wyjaśnić w dwóch odrębnych ale powiązanych ze sobą zdaniach.

ocenił(a) film na 2
michla26

Bardzo się cieszę, że się słuchasz jak piesek i zacząłeś pisać jak człowiek, a nie analfabeta i zauważyłeś istnienie znaków interpunkcyjnych. Wybiórczo, ale jest postęp. Myślę, że każdy porówna sobie pisownie moich postów i Twoich, i w jakieś kilka sekund ogarnie kto tu jest debilem (podpowiedź - nie ja). P.S. Na żywo też się tak rzucasz, czy jeden strzał i grzecznie siedzisz w nogach, jak twoi koledzy z Antify?

ocenił(a) film na 9
Poprawiacz_napisowy

Brawo, znakomite odpowiedzi Poprawiacza napisowego. A wpis rozpoczynający ten wątek oraz późniejsze tej Agatonik to smutny przypadek, jak się traktuje ten portal jako platformę dla krzewienia ideologii sporu politycznego, ale też homoideologii, wmuszanej przez ludzi uzurpujacych sobie prawo do reprezentowania homoseksualistów. Większość hokoseksualistów nie zamierza profanować symboli chrześcijanskich i parodiować Mszy, jak to było na ulicy Warszawy, nie ma ta większość ambicji do wmuszania tak zwanych małżeństw homo. To robią radykałowie zwani przez siebie LGBTQ+.

Poprawiacz_napisowy

Nadal masz takie samo zdanie jak 4 lata temu?;)

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Aaaaaa. FASZYŚCI, WSZĘDZIE DOOKOŁA FASZYŚCI. JAK ŻYĆ W TEJ DYKTATURZE. FASZYŚCI AAAAAAAAAAAAAAA. GDZIE MÓJ KAFTAN????????

ocenił(a) film na 9
Korgan_

Tobie by się przydał. Co tak wrzeszczysz?

ocenił(a) film na 1
Agatonik

BO WSZĘDZIE WIDZĘ FASZYSTÓW TAK JAK TY. AAAAAAAAAAAAAAAAAA

ocenił(a) film na 1
Agatonik

"Musimy walczyć żeby było tak jak było".

ocenił(a) film na 9
Korgan_

Musimy walczyć, żeby to, co jest się nie rozwinęło. Bo będzie za późno. I teraz możesz krzyczeć dalej

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Nie będę krzyczeć. Teraz lecę wrzucić coś do puszki Kijowskiego a później wpadnę złożyć kwiaty na grobie bohaterskiego męczennika Diduszki zamordowanego przez PISowskich siepaczy.

ocenił(a) film na 8
Korgan_

człowieku, szkoda życia.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Za rozmawianie o polityce na filmwebie ABW powinno wjeżdżać na chatę o 6 rano.

ocenił(a) film na 9
Afghanica

Właśnie wróciłem z kina, film sztos, nie pamiętam kiedy ostatni raz polski film mi się tak podobał, ale coś w okolicach Symetrii, bądź Komornika. Piękny surrealizm, świetna gra aktorka, muzyka, wszystko git. Pójdę na to jeszcze raz, człowiek chce się podzielić wrażeniami, a musi czytać jakiegoś wariata o iinwitro i jak mu w Polsce źle.. Won z tym

Afghanica

Niestety tak! Zaśmiecają forum FILMOWE marudzą, narzekają, wymądrzają się itp. itd. Aby przebić się przez te wynurzenia i dotrzeć do treści dotyczących filmu muszę sortować posty niczym Kopciuszek.

ocenił(a) film na 5
Afghanica

"Za rozmawianie o polityce na filmwebie ABW powinno wjeżdżać na chatę o 6 rano"
Ty tak na poważnie czy tylko żartujesz?

Agatonik

A z czyjej perspektywy ma patrzeć? Biednych dzieci z afryki? :) Nakreśliłaś jakiś przerażająco śmieszny stan naszego narodu. Więc odpowiem ci tak, żebyś zrozumiała po Polsku. Bo jak rozumiem marzysz skrycie i nieskrycie o nastaniu norm jak w zachodniej Europie. A więc tam, może i będziesz miała dofinansowanie in vitro, ale twojego kolegę geja nie tylko zbiją ale zabiją brązowi koledzy z południowej części świata, a niedługo jak się namnożą to dopiero będą ich lali. Ja jestem kompletnie apolityczny, raz może głosowałem 20 lat temu, radziłem sobie za tuska, radzę sobie za kaczora. I tak, mi też żyje się lepiej ostatnio, prowadzę działalność i dziwnym trafem od 5 lat nagle mam szansę startować w przetargach publicznych, wcześniej zleconka leciały bokiem do znajomków, politycznie usadowionych, pewnie takich jakich masz w rodzince stąd ten płacz i trzaski pękającego odbytu. Więc przestań pieprzyć jak rozkapryszone dziecko. Sam chodziłem do szkoły na drugą zmianę i nie płakałem, kiedyś to była norma, teraz każdy zachowuje się jak marudząca pipa. Wychowanie dziecka na bezradną pipę nie jest mądrym rozwiązaniem.
Kiedyś bili mnie i punki i skini, wow i żyję, więc weź tą swoją babską rozpacz przelej do innego wiaderka. Bo to już jest żałosne, jak wam tak źle to do k. nędzy wygrajcie w końcu te swoje cholerne wybory, aby było tak jak było.
Szkoda moich wypocin na takie marudy i płaczki. EOT a film niezły.

greedo23

Dopiszę tylko

O ja doczytałem dalej twoje wypociny panno Agatko... Palą kukłę żyda :) ale jaja no straszne nienawiść się wylewa, antysemityzm haha. W Grecji jest to normalna tradycja, tak samo w Wenezueli, Brazylii czy Meksyku. To wy tacy gamonie jak ty robicie z wszystkiego antysemityzm. Mówisz o poddańczości kaczora wobec usa i z tym się zgadzam, ale dlaczego tam nie widzisz przeciwności antysemityzmu, bo tam chodzi o ustawę 447, zapłacimy za nią ziemią i fortem DUMB. Tam już nie widzisz poddaństwa, co nie? Pewnie wg ciebie Polacy mordowali żydów, kolejna domorosła historyczka jak tokarczuk, która oskarżała Polaków też o .... kolonializm! Odklejenie do potęgi 3ciej.
Pewnie nie odniesiesz się ale mam pytanko, bo pewnie jesteś za żydami krzyczysz abtysemityzm to, antysemityzm tamto, kaczor też jest za żydami, bo godzi się na poddaństwo wobec usa i 447. To macie chyba trochę wspólnego, co?

ocenił(a) film na 9
greedo23

Jestem przeciwko nienawiści wobec jakiegokolwiek narodu. Dziwię się, że to nie Ty dostałeś Nobla - bo przecież wiesz i potrafisz więcej od Olgi Tokarczuk. To taki teraz trend, że ludzie, którzy nic sobą nie prezentują podważają wiedzę specjalistów. To tak jak niejaki socjolog mówi, że profesor prawa się myli. Niedługo sprzątaczka (byle tylko znalazła się w odpowiedniej partii) będzie mówiła lekarzom, jak mają operować. Dyktatura ciemnoty już była. I wraca niestety.

ocenił(a) film na 9
greedo23

Tak prywatnie, oczywiście życzę Ci jak najlepiej - niech się biznes kręci i niech Ci się żyje dobrze. Natomiast to nie powód do chwalenia się, że nie uczestniczysz w wyborach. Niedługo nie będziesz mieć żadnych przetargów, bo jak już jesteśmy na obrzeżach Unii, to wszystko przestanie się kręcić. Ale rozumiem, że przewidywanie skutków wykraczających poza Twój świat, to za trudne i pewnie niewygodne.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Na pewno przenikliwa diagnoza, wychodząca od człowieka co to niejedno przeżył. Ale czy doskonała? Powiedziałbym, że smutna i pesymistyczna. Myślę, że najbardziej "boli z ekranu" fakt wyborów młodych: tej przedziwnej mieszanki religii z nacjonalizmem, przemocy z głupotą.

ocenił(a) film na 9
Sentence

Oczywiście, że smutna, przerażająca wręcz. Doskonała w znaczeniu - trafna:))

ocenił(a) film na 5
Agatonik

A jak Ci się żyło wcześniej?

ocenił(a) film na 9
Agnieszka_NicCiDoTego

Żyło mi się lepiej. Nie w znaczeniu finansowym, bo w tym względzie zależę przede wszystkim od siebie, a nie od państwa. Żyło mi się spokojniej, widziałam fantastyczne zmiany, inwestycje, jak kraj się zmienia na lepsze (dużo podróżuję), byłam dumna z Polski, jak wyjeżdżałam za granicę. Teraz mi wstyd, teraz jest we mnie strach i niedowierzanie, jak przez 4 lata można zmienić wizerunek z państwa z w miarę nowoczesnego, demokratycznego na państwo w którym rozwój społeczny cofnął się niemalże o 100 lat.
Nie chcę, żeby moi znajomi stawali przed sądem za wyrażanie swoich poglądów (a tak jest), nie chcę, żeby ksiądz wzywał policję do 13-latka, nie chcę, żeby instytucjami państwowymi kierowali oszuści (Banaś) i tak dalej. Czuję, że żyję nie w państwie przyjaznym, ale państwie opresyjnym.

Agatonik

Witam Cię Agatonik. Czy Ty naprawdę nie wiesz kiedy skończyć ? W pewnej chwili Twoje obawy o nasz kraj odleciały, zerwały się z liny. Czasami się zastanawiam czy tacy ludzie jak Ty naprawdę wiedzą o czym piszą, i czy naprawdę w to wierzą.
Skoro jest tak żle w Polsce to dlaczego Polacy pracujący za granicą coraz częściej wracają do Polski w przeciwieństwie do lat ubiegłych gdy emigracja galopowała jak nigdy ?
Nie jest idealnie, wszyscy o tym wiemy, ale wystarczy zapytać ludzi czego oczekują od władzy i dać im możliwość by wybrali, czyż na tym nie polega demokracja o którą tak zabiegacie ????
Pozdrawiam Cie serdecznie.

ocenił(a) film na 9
pozor7

Po prostu odpowiedziałam na pytanie, jak mi się żyje - więc wiem, o czym piszę i wierzę. ale już kończę:))
Pozdrawiam

Agatonik

Już pierwsza scena w klasie była tak idiotyczna i przerysowana, że podziwiam ludzi którzy po niej kontynuowali oglądanie.

ocenił(a) film na 9
Siarkowy_Gizbo

Właśnie ta scena od razu mnie zainteresowała. Pewnie trochę przerysowana, ale oddająca niestety stan umysłu wielu ludzi w obecnych czasach, co jest oczywiście przerażające.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

emeryturkę tatusiowi.....

ocenił(a) film na 9
hessus86

a do czego to się odnosi?

ocenił(a) film na 8
Agatonik

do filmu pan nie wie ? nie uważnie pan oglądał

Agatonik

Takie rekomendacje są lepsze niż recenzje. Już wiem, że to kolejna lewicowa histeria skierowana w kierunku hurr durr konserwatystów, którzy są już winni chyba wszystkiemu. Nawet panie w Passacie. Ordynarnie jednostronna papka dla lemingów, która nawet nie udaje, że próbuje być czymś poważnym.

Agatonik

Choroba toczy ten kraj od paru stuleci. Była szansa aby to naprawić 31 lat temu, z tej szansy skorzystali nasi sąsiedzi min. Czechy, Litwa, Łotwa, Estonia. Polacy niestety dali się nabrać na "Solidarność"z podstawionym człowiekiem któremu nadano kryptonim "Bolek" oraz watykańskich szamanów.

Może jak moherowe pokolenie powymiera i wszyscy patrioci wyklęci wyjadą sadzić kwiatki do Holandii to coś się zacznie powoli zmieniać, na razie to jesteśmy w czarnej d.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones