PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697529}

Mowgli: Legenda dżungli

Mowgli: Legend Of The Jungle
6,3 23 073
oceny
6,3 10 1 23073
4,9 13
ocen krytyków
Mowgli: Legenda dżungli
powrót do forum filmu Mowgli: Legenda dżungli

Albinosek

ocenił(a) film na 6

Czy Tylko mnie wycisnęło to łzy i odbiło piętno na psychice? Boże, chyba bym się nie pozbierała jakbym to zobaczyła będąc dzieciakiem

ocenił(a) film na 7
ellepuma

dokładnie, ta scena to był gwałt emocjonalny, zbyt przykra.
przynajmniej dzięki temu film nie jest dziecinny. Jest bardzo mroczny.

ocenił(a) film na 6
conneryfan

Zgadzam się. Ten biedny Albinosek strasznie wstrząsnął mną i zaważył na odbiorze całości. W sumie - dzięki temu wątkowi uważam, że film był na prawdę dobry, bo niestety wiele innych rzeczy pozostawiło wiele do życzenia... Ale ten wątek przyjaźni i szoku po stracie - petarda. I tak jak powiedziałeś, gwałt emocjonalny.

ocenił(a) film na 8
ellepuma

Szukałam właśnie czy jest już jakiś komentarz o albinosku.

ellepuma

Też nie byłam na to gotowa :o Mimo, że to nie jest film dla dzieci, w ogóle się nie spodziewałam, że ten pozytywny kundel tak skończy.

ocenił(a) film na 6
cieciuszka

Dokładnie, masz rację. Czasami jeszcze się łapię na tym, że o nim myślę. Ale chyba taki był zamysł twórców. Żeby nami wstrząsnąć. Wszyscy wiemy i znamy historie, gdzie dwóch kumpli się pokłóci, jest kryzys emocjonalny postaci, po czym ktoś się określa, a na koniec przyjaciele się godzą. Tutaj może i tez tak mogło być, ale Mowgli nie dostał tej szansy. Nie dość, że historia tej przyjaźni okazała się zupełnie nie sztampowa, to jeszcze uczy nas i pokazuje (moim zdaniem), że warto dbać o przyjaźń i bliskich i nie ranić ich. Słowa bolą czasem bardziej niż czyny. A życie jest krótkie i pełne niespodzianek i nigdy nie wiemy, kiedy wypowiedziane słowa mogą być ostatnimi...

ellepuma

Przyznam szczerze, że chociaż już dzieckiem nie jestem to i tak ta scena mną wstrząsnęła.Zrobiło to na mnie.... wielkie wrażenie. Tak się zastanawiam czy Mowgli w jakiś sposób nie przyczynił się swoim gniewem do jego śmierci. Wiecie... przyjaciele się pokłócili.. każdy poszedł w swoją stronę w jakieś odosobnienie aby się zastanowić, pomyśleć. Może przez to albinosek stracił czujność... i bach! Koniec. Miałam taką nadzieję, że jak się znowu spotkają to Mowgli przeprosi go za swoje zachowanie. Dzięki takim zabiegom film zyskuje na mroczności i pokazuje, że pomimo tego, że jest kolorowy i są tam gadające zwierzątka to nie oznacza, że jest przeznaczony dla MAŁYCH dzieci.

ocenił(a) film na 7
AlexisAthene

Też miałam nadzieję, że jeszcze ze sobą porozmawiają i będzie wszystko ok. Czasami ludzie pokłócą się w złości i nie zdążą się przeprosić, bo np. ktoś umrze, zginie w wypadku itp. Myślę, że twórcy filmu w ich przyjaźni idealnie odwzorowali nasze ludzkie zachowanie. Przykro było patrzeć na moment, w którym Mowgli zobaczył, że jego przyjaciel nie żyje. I nie wiadomo co było gorsze: to, że go stracił na zawsze czy to, że powiedział mu przed śmiercią wiele przykrych słów i nie zdążył się z nim pogodzić. Ten film na pewno nie jest dla dzieci.

ellepuma

Dzisiaj oglądałem
Kur zniszczyło mi to psychikę na maksa
Nie mogę się po tym otrząsnąć

ocenił(a) film na 6
Magic1997

Moze to słabo zabrzmi… ale fajnie, ze ktoś ma też taką emocjonalność i tylko z tego nie drwi. Szacun.

ellepuma

Bardzo kocham zwierzęta i skręca mnie od środka gdy widzę, ze cierpią, albo gdy ginie jakiś zwierzak bezbronny. Dlatego takie filmy nie są dla mnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones