PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740066}

Mulan

5,7 38 862
oceny
5,7 10 1 38862
5,2 23
oceny krytyków
Mulan
powrót do forum filmu Mulan

Produkowane w ostatnim czasie wręcz "hurtowo" aktorskie filmy Disneya już mnie nudzą. Chciałabym zobaczyć coś nowego, a nie stale oglądać plakaty promujące odgrzewane kotlety. Odkąd usłyszałam, że w nowej Mulan nie będzie Mushu ani kultowych piosenek, przestałam się nią kompletnie interesować. Po zwiastunie odnoszę (mam nadzieję, że mylne) wrażenie, że Mulan zostanie przedstawiona jako świetnie wyszkolony żołnierz, do perfekcji władający mieczem, łukiem i Bóg wie, czym jeszcze. Mulan, którą znam z dzieciństwa, nie skakała między wrogami, nadziewając ich na miecz. Tamta Mulan imponowała mi siłą, sprytem, miłością do ojca i przede wszystkim - odwagą. Ale moim zdaniem większą odwagą wykazała się wtedy, gdy ścięła włosy i ruszyła na pole bitwy, niż wtedy, kiedy na tym polu walczyła. Oby nowa Mulan wyszła lepiej, niż się tego spodziewam.

Somnira

Wszystko fajnie, tylko pierwsza część wypowiedzi jest totalnie sprzeczna z drugą. Nudzą cię "odgrzewane kotlety", a jednocześnie narzekasz, że nie będzie Mushu i piosenek jak w bajce i ktoś postanowił ugryźć całość od zupełnie innej strony?
No nic mi się tu nie pokrywa. Jak dla mnie ty właśnie chcesz dokładnie tego samego, co w animacji.
PS to nie jest żaden atak w twoją stronę, po prostu miałam lekkie WTF, czytając ten post.

lonelyisleen

Właśnie miałem takie samo WTF czytając to xd. Cytując stronę naekranie.pl: „Przede wszystkim twórcy podkreślają, że nie opierają się tylko na animowanym pierwowzorze, ale na Balladzie o Mulan, która została napisana w czasach starożytnych Chin". Czyli to właśnie będzie coś nowego. Nie mogę się doczekać. Szkoda, że dopiero 2020 rok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones