Mulan

2020 1 godz. 55 min.
5,8 8 027
ocen
5,8 10 1 8027
21 488
chce zobaczyć
5,5 13
ocen krytyków
{"rate":5.46154,"count":13}
powrót do forum filmu Mulan
  • The DisInsider i Antyradio donoszą, że w filmie nie będzie smoka Mushu (ma pojawić się feniks), a zamiast znanych piosenek muzyka będzie jedynie w tle (podkład instrumentalny).

https://www.antyradio.pl/Film/News/Disney-wprowadzi-wiele-zm...

• mashe Jest zwiastun!
    https://www.youtube.com/watch?v=01ON04GCwKs
    Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

• ewej ocenił(a) ten film na: 6

mashe Bez Mushu to ja tego badziewia nie oglądam. Foch! Nie będzie Mushu, Świerszczyka i wygląda na to że babuni też nie będzie. Ja tego nie oglądam, po co zabijać wspaniałe wspomnienia po genialnej animacji.

• shika9 ocenił(a) ten film na: 6

ewej Podobno świerszczyk ma się pojawić i tym razem będzie umiał mówić :)

• ewej Mushu był dodatkiem animacji by zwiększyć zainteresowanie dzieci legendą, w której nie ma smoka a jest świat okrutny i pełen ograniczeń dla dziewcząt. Tu najprawdopodobniejszej dostaniemy wierniejsze odwzorowanie legendy Mulan

• katarzyna_babala Mushu zrobił cały film... bez niego nieoglądam :/

• romaszko_zofia Cóż masz do tego prawa ;) - Chociaż mam wrażenie że nie jest się wstanie wszystkim dogodzić jak byłoby to kopia, to znowu były lament że Disneyowi brakuje oryginalności.

• katarzyna_babala No nie żeby coś, ale historia Mulan zmieniała się w zależności od dynastii, która akurat rządziła i rejonu, w którym opowieść się pojawiała. Nie ma czegoś takiego jak wierne odwzorowanie legendy Mulan, bo nie istnieje coś takiego jak oficjalna wersja.

• ewej Animacja owszem chociaż akurat ja cieszę się że podchodzą do tematu poważnie i zgodnie z legendą i dlatego ja właśnie obejrzę ;)

• mashe Brak Mushu i piosenek boli - to fakt. Jednak wydaje mi się że zrezygnowali z tych elementów, żeby zrobić film bardziej poważny.

• Masako_ Pytanie czy to ciągle będzie film dla dzieci? Myślałam, że Disney takie robi. A poważny film o Mulan już powstał, tylko, że jest po chińsku, czyli dla Amerykanów tak jakby nie istniał.

• Vickynella Tak, Disney przeważnie robi filmy dla dzieci, ale nie tylko. Np. Piraci z Karaibów czy Opowisci z Narnii również są wytwórni Disneya, a dla najmłodszej widowni się nie nadają. Poza tym w Mulan, w przeciwieństwie do innych filmów Disneya fabuła opiera się na poważnym temacie jakim jest wojna. Z tad pewnie też pomysł, żeby zrezygnować z piosenek, które znacznie ociepliłyby atmosfere filmu. Nie do końca rozumiem jednak decyzji o zrezygnowaniu ze smoka. No cóż, na efekt będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

• le1234 Smok wprowadzał atmosferę mocno komediową, więc może stąd ;) Skoro ma być poważny film o wojnie i bliższy oryginalnej legendzie (który już jest :/, a aktorskiej wersji tej bajki nikt prócz Disneya zrobić nie może).

• Vickynella Chiński film o Mulan ma dość smutny koniec ale wątpię żeby Disney też tak zakończył swój film. W końcu w Hollywood uznaje się tylko Happy Ending. mam tylko nadzieję że nie zrobią czegoś takiego jak w bajce Mulan II, która była całkowiecie sprzeczna z azjatycką mentalnością. Liczę na to że w filmie będzie można poczuć klimat i kulturę Azji.

• mashe Nie ma Mushu? No to już mi się odechciało oglądać tym bardziej, że będzie to kolejny film o latających rycerzach z meczami

• radas_1466 To latanie ma konkretną nazwę i jest to wuxia typowe kino sztuk walki w Chinach :)

• mashe Dzięki za informacje akurat tego szukałem

• mashe "Muszu mój geniuszu", dlaczego Ci to zrobili? :( I ten niezapomniany dubbing J. Stuhra... Obawiam się, że to nie będzie miła, nostalgiczna wyprawa w historię dzieciństwa, bez piosenek i dowcipów film traci 80% na wartości

• JezioroMalachitu Ponieważ ta historia wcale nie jest miła i nie wszystko co pasuje w animacji pasuje do wersji aktorskiej.

• mashe to jak Matrix bez agenta Smitha

• mashe Disneyowska wersja animacji, nie przypadła do gustu chińczykom. Zarzuty kierowane były właśnie m.in. do Mushu, dlatego się go pozbyli.
    Po drugie nie rozumiem o co ci chodzi? Po co oglądać drugi raz to samo, tylko w wersji aktorskiej? Masz już jedna animację z Mushu. Nie lepiej zrobić film, który będzie inny, niż znowu robić to samo?

• uebzon mój komentarz jest zwykłą informacją, pozbawioną jakiejkolwiek opinii czy nacechowania emocjonalnego. Skąd wniosek, że chodzi mi o cokolwiek?

• mashe Mushu to była w ogóle tak świetna postać, że pominięcie jej to jest jakaś kpina :(

• mashe Feniks bardziej pasuje do kobiety. Smok jest zbyt Yang.