PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30630}

Mulholland Drive

Mulholland Dr.
7,6 97 105
ocen
7,6 10 1 97105
7,9 31
ocen krytyków
Mulholland Drive
powrót do forum filmu Mulholland Drive

10 wskazówek Lyncha

ocenił(a) film na 10

Oto 10 wskazówek Lyncha, ktore maja pomoc w rozwiazaniu wielu zagadek tego filmu. Moze bysmy wspolnie sprobowali tutaj je wszystkie rozszyfrowac? Na razie podam tylko wskazowki, pozniej, jezeli temat sie rozwinie, podam jakie sa moje przemyslenia na ich temat. Oto one:

1. zwróć szczególną uwagę na początek filmu; min.2 wskazówki pojawiają się jeszcze przed napisami
2.zwróć uwagę, w których momentach pojawia się czerwony abażur
3. czy pamiętasz jaki tytuł nosi film, do którego Adam Kesher szuka odtwórczyni roli głównej. Czy jest wspomniany po raz drugi?
4.wypadek jest przerażający. zauważ gdzie miał miejsce
5.kto komu przekazuje klucz i dlaczego
6. zwróć uwage na szlafrok, popielniczkę, filiżanke
7.w klubie silencio dochodzi do kulminacji i ujawnienia pewnych odczuć. czyich i jakich?
8. czy camilla zrobiła karierę wyłącznie za sprawą talentu?
9.przyjrzyj się postaci na tyłach baru Winkiel. zwróćuwage co tam sie dzieje
10. gdzie jest ciotka Ruth?

libra_4

Wiesz --- te 10 pytan/wskazowek... dla mnei film jest mocno zagadkowy, ale i troszke przekombinowany. Nie twierdze ze zly, ale tez genialna produkcja bym go nie nazwal. Mozna to bylo prosciej, no ale moze sie nie znam na kinie. Ale chetnie poslucham jak inni interpretuja ten film by porowniac ze swoimi przemysleniami.

użytkownik usunięty
DarkOne

Te 10 wskazówek Lyncha jest zupełnie nie potrzebne. Obejrzałam ten film bez żadnych wskazówek i doszlam do wniosku, że oglądam powtórkę z "Zagubionej autostrady"; człowiek po popełnieniu zbrodni ucieka w świat snu i własnych wyobrażeń. Dziś obejrzałam film ze wskazówkami i wniosek jest identyczny.
Lubię "Mulholland dr.", jednak wydaje mi się, że jest to trochę "Zagubiona autostrada" dla mas, z podpowiedziami, z modną aktorką. Chociaż z drugiej strony...uwielbiam klimat tych dwóch filmów i jeżeli o mnie chodzi mógłby zrobić trylogię "między jawą, a snem".

ocenił(a) film na 10
libra_4

"czerwony abażur"? wiem gdzie się pojawia ale czy jest to klucz do rozwiązania filmu nie sądzę. czerwony abażur nie odgrywa żadnej znaczącej roli.

ocenił(a) film na 7
michi468

coś czuję, że te 10 wskazówek to jakieś kpiny

Olkowa

jeden czuł i sie zesrał
pozrawiam
hehehehehhe
a tak całkiem serio to

Olkowa

A czy nie uważacie, że po rozwiązaniu zagadek, "Mulholland Drive" straci całą swoją magię i siłę? Czy naprawdę wszystko musi zostać koniecznie rozwiązane? Wyłożone na talerzu?
Przecież to co najpiękniejsze w filmach Lyncha, to właśnie ta niesamowita aura tajemniczości.
A z tymi wskazówkami Lyncha, to kłamstwo. On nigdy nie chciałby, aby jego film został obdarty z tego co stanowi jego największą siłę.

ocenił(a) film na 10
La_Pier

największą tajemnicą chyba pozostaje odpowiedz na pytanie: dlaczego camila tak bardzo poniża diane? co chce przez to osiągnąć? czyżby chciała "zwalczyć" w ten sposób swoją konkurentkę?

ocenił(a) film na 9
michi468

Słyszałam,że Lynch dobrze się bawi czytając interpretacje i próby rozgryzienia przez krytyków i nie tylko Mulholland Drive,a prawda jest taka ,że kręcił ten film z dość duża przerwą,gdy zabierał się do niego po raz drugi nie bardzo już kojarzył o co mu chodziło na początku i stąd to przejście i zmiana akcji...

ocenił(a) film na 10
Lynn

słyszeliście w jaki sposób lynch kręci filmy? wymyśla kilka scen a potem dodaje do nich następne. przystępując do kręcenia nigdy nie wie do końca jak będzie wyglądał film w całości. dosyć to dziwne.

libra_4

Pierwsza wskazówka wystarcza żeby odgadnąć o co chodzi w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones