Uwaga na ten film. Nikt go jeszcze w Polsce nie zrecenzował pozytywnie

Na Rotten ma tylko 17%!

72
 • No i tyle w temacie dark Universe

 • no nie ma prasy i mieć nie będzie, bo to pusta produkcja jest !

 • 1. Fabuła taka sobie
  2. Aktorzy tacy sobie
  3. Gagi takie sobie
  4. Masa zwrotów w stylu: WTF
  5. ...i jeden plus: zakończenie.
  Choć zakończenie zostało wykonane tak sobie, to pierwszy raz widzę postać, której pozwolono przeżyć po opanowaniu przez złe bóstwo, a do tego zachować moce i jeszcze pozostał sobą. Mało popularne to zakończenie, ale ja zawsze chciałem takie zobaczyć.

 • Sam pomysł na Universum nie jest zły. Oby następne filmy coś wniosły pozytywnego do gatunku. Ten pierwszy niestety jest zlepkiem kilkunastu pomysłów, bez ładu i składu (prawdopodobnie scenarzysta dostał jeden ołówek i dwa dni na wymyślenie czegoś, zebrał kumpli od butelki, usiedli, i w miarę opróżniania flaszki zapisywał to co im wpadło do głowy) lecz, jak już niektórzy zauważyli, na samym końcu wielkiego g.... znalazła się wisienka. Jesli całe Universum ma łączyć jakaś postać (lub dwie; wygląda na to, że Dr Jekyll też się będzie pojawiał), to dobrze że łączy cechy ludzkie i, tu mam problem ze znalezieniem właściwego słowa, pozagrobowe? nadnaturalne? W kolejnych częściach może być ciekawie, ale twórcy skupić się muszą na jakimś konkretnym gatunku filmowym. Czy odrobią lekcję? zobaczmy. P.S. aż dziw, że bohater grany przez Toma nie nazywał się po prostu Reacher lub Cage. I powinni zmienić stanik Annabelle. Najpierw zmoczyli ją od stóp do głów, a widoków zero, mimo przezroczystej bluzki. Może chociaż to by podwyższało ocenę filmu. Przecież to nie jest film dla dzieci...

 • Mógłby być lepszy gdyby bardziej skupili się na amunet. Tom zagrał fatalnie. Do tego zakończenie też słabe..

 • Uwaga na ten film!!! Ty tak na poważnie? Na prawdę nie masz co robić, a może płacą ci za to byś promował takie głupoty.Moim zdaniem powinni Cie zatrudnić w kinie na kasie i jakby ktoś chciał zakupić bilet na jakiś shit zaczął byś krzyczeć UWAGA NA TEN FILM!!! 0% TU 17% TU WARNING!! Achtung!! NIE KVRWA NIE IDż NA TO, bo 0% tam 17% tu, więcej takich wpisów na filmwebie, lajkować, bo takich wpisów nam właśnie brakuję z statystykami 0% tam 17 % tu i wszystko wiadomo lajakowac panie i panowie!!

 • nie jest wcale zły, a przy ekranizacjach komiksów Marvela to wręcz perełka jest

  • ten film bardzo podobał mi się, chciałbym stać się takim Bogiem jak Nick Morton tylko abym ta jasna strona mocy a ta ciemna na wrogów Polski jak np Rosyjskie Wojsko napadło by na Polskie czy obca cywilizacja zaatakowała by naszą Planete (daje tylko przykład) to aby wtedy uzyć tej mocy jako obrona konieczna aby bronić Polski i jej mieszkanców ,

 • jak dla mnie ten film jest bardzo fajny jakby inaczej na to popatrzyć zawsze było ze Mumia przegrywała a tu jakby popatrzyć z innej strony Ahmanet wygrała, z człowieka zrobila Boga Śmierci i Zycia, na miejscu Nick Morton też przyjałbym propozycje Ahmane a potem zastanowiłbym się co z nią zrobić ,

 • Ten film to strata czasu. Jeśli ktoś jest wielkim fanem Cruisa to niech próbuje, a reszta niech trzyma się z dala od tego dzieła.

 • Tandeta

 • Dziwisz sie czemu nikt pozytywnie tego nie zrecenzowal?
  Gdyby istnialo zero to dałbym zero. Oglądając to, zastanawiałem się czy scenariusz ktoś w ogóle przeczytał, bo mam wrażenie, że sam reżyser tego na oczy nie widział nawet.
  W żadnym filmie nie widziałem takiej ilości błędów, zaniedbań i totalnych głupot w scenariuszu. Fabuła filmu nie trzyma się kupy i d...Najprostszy przykład. Samolot wraz z głównymi bohaterami rozbija się gdzieś w UK. Ciała są przetransportowane do kostnicy ale już biedaki zapmnieli poszukać sarkofagu z mumia?? ktory to odnajdują policjanci, dwoch...dwoch policjantów na miejscu katastrofy samolotu. No przeciez to kpina jest jakas.Naprawdę szkoda czasu na tą produkcje.

  • Do katastrofy dochodzi w dzień, sceny o których Ty mówisz rozgrywały się już w nocy. Na miejscu katastrofy musiały być wcześniej inne służby, by zabrać ciała do kostnicy - mogli nawet nie wiedzieć o sarkofagu. Dodatkowo, nawet jeśli by wiedzieli, to wszelaki ładunek jest zawsze zostawiany dla późniejszej grupy dochodzeniowej. Te grupki po 2-3 osoby to właśnie późniejsza ekipa dochodzeniowa - badają okoliczności i przyczyny katastrofy, zabezpieczając miejsce przed osobami postronnymi. Z reguły jest to po kilka osób, które przeczesują wrak jak już zakończona jest główna akcja ratunkowa. Samolot rozbił się gdzieś na mokradłach, więc przeszukiwanie miejsca katastrofy mogło chwilę zająć. Nie uważam tego za błąd. Wymaga nieco znajomości procedur postępowania z katastrofami lotniczymi.

   Wróćmy jednak do samej katastrofy, bo tam jak słusznie stwierdziłeś jest błąd, jednak trochę inny. Nawet 2 błędy. Po pierwsze, w ładowni tego typu samolotu - C-130 Hercules - w trakcie lotu panuje bardzo duży hałas. Swobodna rozmowa nie była by możliwa. Po drugie, szyby nie pękły by w sposób ukazany w filmie, jednak stado ptaków i tak by je zniszczyło.

   Byłbym wdzięczny za podzielenie się innymi błędami, jakie zauważyłeś w filmie. W innym temacie rozpocząłem analizę błędów i ciekawostek.
   http://www.filmweb.pl/film/Mumia-2017-674146/discussion/Mumi...

   • Obejrze to jeszcze raz i dokładnie opisze jakie błedy bo jest ich sporo. Zwłaszcza błedów logicznych, tak jakby z widza robiono idiote

    • Dobrze, nie twierdzę że ich nie ma, bo te zawsze się zdarzają. Wiele z elementów wydawać by się mogło błędnych, po przyjrzeniu się okazuje się poprawne. Naturalnie błędy typu postać X trzyma coś w jednej ręce a w innym kadrze w drugiej to standard, na takie już nawet nie zwracam uwagi. Logicznych i fabularnych nie znalazłem dużo, więc mile widziana każda pomoc.

     • pozwolę się przyłączyć.

      - ciała w kostnicy - generalnie po wypadkach lotniczych to raczej ciężko doszukać się wszystkich elementów, a tam raczej widać było całe ciała w workach,

      - tak istotny kryształ wydaje się, że powinien być nieco wytrzymalszy, zwłaszcza, że miał pochodzenie 'boskie'. + skoro wystarczyło jedno puknięcie aby go zniszczyć, to czemu przez 4k lat nie wpadł żeby to zrobić?

      Generalnie scenariusz raczej pisany na szybko i tak trochę aż za bardzo bajkowy.

      • Nie wiemy z czego był wykonany, możliwe że był bardzo delikatny. Czemu nikt nie wpadł na to by to zrobić? Chyba nie było powodu. Ahmanet otrzymała go bezpośrednio od Seta, wiec poza nią prawdopodobnie nikt nie wiedział. Mało tego, 3 kapłanów zostało w jej grobowcu, być może tylko oni wiedzieli o jego mocy i zabrali tą tajemnice ze sobą? Krzyżowcy najechali Egipt (sam o tym nie wiedziałem, film mnie zaskoczył https://en.wikipedia.org/wiki/Crusader_invasions_of_Egypt ) i rozdzieli kamień od sztyletu, więc znowu nie było powodu. Dopiero odkrycie krypty zdradza istnienie Ahmanet.

       Zgodzę się co do ciał po katastrofie. Chyba tylko po to by przejść ograniczenia wiekowe PG13.
       Scenariusz był pisany bardzo długo i miał mnóstwo zmian. Film ogłoszono już w 2012 roku, przechodził liczne zmiany.

       Na 4chan/tv ktoś wrzucił mnóstwo concept artów, storyboardów i innych ciekawych, niepublikowanych treści. Nie można wierzyć we wszystko an 4chanie ale z pewną dozą prawdopodobieństwa mógł to być jakiś pracownik Universal lub ktoś powiązany z produkcją filmu. Polecam, ale należy to traktować z przymrużeniem oka.
       https://archive.4plebs.org/tv/thread/96354380

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: