PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30641}

My, dzieci z dworca Zoo

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
7,3 46 955
ocen
7,3 10 1 46955
My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum filmu My, dzieci z dworca Zoo

Mnie zastanawia jak mogli wziąć do roli Christine 15-latkę??? To mi się w głowie nie mieści. :( Ja wiem, że film dzięki temu nabrał wiarygodności, no ale bez przesady, jest wiele starszych dziewczyn, które wyglądają równie młodo, a które mogły by zagrać tą rolę...

ocenił(a) film na 7
agatakoniak

Też się ostatnio nad tym zastanawiałem i tak się składało, że oglądałem ten film z osobą ok. 60-letnią. I ta osoba powiedziała, że DZISIAJ to może szokuje, ale w tamtych czasach to nie było nic nienormalnego. I że dla niego to nie jest wcale dziwne, dodatkowo nie było takich tematów jak pedofilia itp. Oczywiście to istniało, ale było to wielkie TABU.

W Polsce kiedy dziewczyna kończy 15 lat można za jej zgodą uprawiać z nią seks i to już nie jest pedofilia. A za zgodą sądu 16-letnia dziewczyna może wstąpić w związek małżeński i uzyskuje pełnoletność. Jako ciekawostkę dodam, że mimo iż uzyskuje dzięki temu pełnoletność to i tak brać udział w wyborach może dopiero po ukończeniu 18 roku życia - taka jakaś niekonsekwencja...

Na marginesie dodam, że w Hiszpanii nadal obowiązuje prawo zgodnie z którym ZA ZGODĄ RODZICÓW 12-letnia dziewczyna może wstąpić w związek małżeński. Co prawda chyba od 3 dekad nikt z tego nie skorzystał, ale formalnie takie prawo jest. Już o zwyczajach u Cyganów nie wspomnę... tam to się hajtają praktycznie od 12 roku życia. I to jest u nich normalne.

Tak więc reasumując to jak to ujęłaś "to się w głowie nie mieści" to widzisz... zależy jaki ktoś ma światopogląd, istotne jest wychowanie, to w jakiej kulturze się wychował i wiele innych czynników. Coś co DZIŚ wydaje nam się dziwne kiedyś wcale takie nie było. Pamiętajmy, że film został nakręcony w 1981 roku a opisywane wydarzenia miały miejsce ok. 6 lat wcześniej.

użytkownik usunięty
12chinczyk

Sama przyszła na casting, uciekając z lekcji w szkole. Według mnie Niemcy mają zdrowsze podejście do wielu spraw, niż Polacy.

agatakoniak

A czemu 'wzięli" czternastoletnią Jodie Foster do roli Iris w Taksówkarzu? Czemu wzięli jej rówieśnicę Lindę Blair do "Egzorcysty"? Siłą je raczej nie brali. Podobno przypłaciły to "zawirowaniami" w psychice, ale za to stały się sławne i bogate...

ocenił(a) film na 9
agatakoniak

Hej. W takim razie obejrzyj film "Ślicznotka" z '78 ;) Ciekawe co powiesz na temat tego filmu :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones