PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727110}

My Little Pony. Film

My Little Pony: The Movie
6,6 3 124
oceny
6,6 10 1 3124
5,3 3
oceny krytyków
My Little Pony. Film
powrót do forum filmu My Little Pony. Film

Powiem tak. Nawet się dobrze bawiłem oglądając ten film. Mimo 23 lat na karku. Ale byłby dużo lepszy gdyby był on filmem od hasbro. Niestety zrobili go sponsorzy habsro(czy jak inaczej nazwać tego raka) o nazwie Allspark Pictures. Teraz ta nazwa kojarzyć mi się będzie z electronic arts. Bo MLP movie jest tym dla mlp czym dla gwiezdnych wojen był battlefront 2. Chamskim skokiem na kasę zrobionym na odwal się.

Ten film to fanfik. Wykorzystuje świat z my little pony, a potem tworzy w nim własną historię, która ignoruje historię serialu i niszczy konwencję świata.
Ja się pytam: Gdzie jest Starlight do cholery? Druga po Twilight(albo nawet przed) najpotężniejsza jednorożec. Która od 5 sezonu serialu właściwie przejęła pałeczkę głównej bohaterki. To jej przyjaciel za jej namową rozwiązał problem z premiery 6 sezonu. To ona rozwiązała problem z finału 6 sezonu. Ona była ważnym elementem premiery 7 sezonu i właściwie najważniejszą postacią finału 7. Przez te 2 sezony była w każdym(lub prawie każdym odcinku). A allspark po prostu ją wycięło z tematu.

Ja rozumiem, że film. Trzeba zrobić jakąś historię, która będzie tak jakby trochę obok. Ale jakoś equestria girls OD HASBRO może brać pod uwagę wydarzenia z serialu. Każdy film(i shorty też) można umieścić na linii chronologii serialu.

Dalej. Kreska/animacja... tu się nasuwa kolejne pytanie. Po co? Znów się odniosę EG. Mimo przeniesienia wydarzeń do "ludzkiego" świata można było zachować ten sam styl animacji(a przecież to inny wymiar uuu). Więc po co zmieniono animację na sparklujące niczym namalowane na szkle dziadostwo. Wygląda to jak jeden z produkowanych seryjnie filmów barbie. Albo o wiem. WINX. Taki stary serial dla dziewczyn. Jest łudząco podobne. Co nie odpowiadało allspark w pastelowym stylu? Przecież już hasbro nie raz pokazywało niesamowite efekty bazujące na nim.

Przez to ten film wygląda jeszcze bardziej jak wyrwany z dupy. Ale moment chyba da się znaleźć wyjaśnienie... TAK, ZABAWKI. Zmiana kreski celem wprowadzenia nowych zabawek. Miejmy tylko nadzieję, że hasbro nie pójdzie tą drogą.

Podsumowując. Dla fanów ten film będzie co najmniej fajny. Ale "truefani" będą podirytowani. Choć muszę przyznać, że niechęcią do tego filmu zacząłem pałać dopiero gdy w tej recenzji zacząłem wypisywać minusy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones