PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=894}
7,8 59 624
oceny
7,8 10 1 59624
8,1 37
ocen krytyków
Nóż w wodzie
powrót do forum filmu Nóż w wodzie

[SPOILER]

ocenił(a) film na 7

Zabrakło w tym wszystkim długo wyczekiwanego morderstwa, które od początku wisiało w powietrzu. Zagadką było tylko który którego ukatrupi.
Nie jestem maniakiem, ale trochę szkoda, że się tak lajtowo zakończyło :/
Za dużo morału, za mało krwi, ale generalnie dobre kino ;)

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

Popieram cakowicie.

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

Gdyby akcja zakończyła się morderstwem to film byłby zbyt banalny, a tak kończy się oryginalnie.

ocenił(a) film na 8
Kamileki

Myślę że brak morderstwa miał uświadomić głównego bohatera w jego zachowaniu. Taki morał kończący film. Zgodzę się jednak że odrobina owej krwi w wodzie by nikomu nie zaszkodziła. Mimo wszystko bardzo dobry film, wart obejrzenia. Jednak do arcydzieła trochę mu brakuje. Uważam że późniejsze filmy Polańskiego były mimo wszytko lepsze. Solidne 8/10 mimo wszystko się należy.

Kamileki

Właśnie to jest SEDNO, nie było morderstwa! Ciekawe czy żona powiedziała mężowi kiedykolwiek o tym, że małolat jednak przeżył ;) TAK TO BYŁA IRONIA ;)

Można zrobić zajebisty film z trójką aktorów, bez efektów, bez drogich aut itp.???

elmo81

No, drogie auto było.

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

Nie zrozumiałeś za bardzo filmu i próbujesz go teraz przerobić według jakiejś swojej generycznej wizji. Nie, zagadką nie było to kto, kogo ukatrupi. Film jest dużo bardziej subtelny i opowiada o ciekawej dynamice, w której młodość i energiczność ściera się z doświadczeniem i dojrzałością w dość infantylnej, przepełnionej testosteronem gierce o to kto okaże się bardziej męski. Zakończenie było bardzo fajnym rozwiązaniem tej dynamiki, bo stawia głównego bohatera przed dramatycznym dylematem - ma wybór między pójściem na milicję i przyznaniem się, że zabił człowieka a przełknięciem swojego ego, maczowskiego autorytetu i uznaniem, że jego żona go zdradziła.

kilgoretrout_

Zgadzam się, morderstwo jest tu niepotrzebne, to była rywalizacja między mężczyznami o kobietę. Tylko jak myślicie, dlaczego Krystyna zdradza Andrzeja? Ja nigdy nie zrozumiem kobiet

ocenił(a) film na 8
onlywinter

Może po prostu lubi blondynów? ;)

ocenił(a) film na 7
onlywinter

bo tkwi w toksycznym związku z Andrzejem :) wystarczy spojrzeć jak ją potraktował gdy wrócili na łódź po bezowocnym szukaniu "topielca" a z drugiej strony przełyka tę gorzką pigułkę by mieć wygodne (ale czy szczęśliwe) życie

iwonka121088

A z drugiej strony kto nie jest tosksyczny? Może nie chodzi o to , żebyś kobiety rozumiał , ale
Je kochał , ja tez mężczyzn nie do końca rozumiem ! A ja myśle , ze w filmie chodzi , aby trochę zrównoważyć ego głównego bohatera , którego gra Niemczyk ! Jest napompowane i na końcu dostaje nauczkę od życia !

onlywinter

W filmi wyraźnie widać, że mąż Krystyny jest wobec niej przemocowy. Już pierwsza scena, w której zabiera jej kierownicę auta, następnie przy obcym mężczyźnie krytykuje jej sposób prowadzenia samochodu. Jest dla niej ogólnie niemiły w obyciu... próbuje ją dewaluować słownie, obelżywie się do niej odzywa itd. Jeśli Pan nie widzi tych zachowań i nie rozumie, że one krzywdzą kobietę - to nie dziwię się, że Pan "nie rozumie kobiet".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones