PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491405}

Nędzne psy

Straw Dogs
5,8 7 465
ocen
5,8 10 1 7465
Nędzne psy
powrót do forum filmu Nędzne psy

Scena gwałtu

użytkownik usunięty

Czy tylko mi się wydaje że Amy odczuwała przyjemność kiedy Charlie ją gwałcił?
Oczywiście upokorzenie i strach również ale widać po jej minie i ruchach że brakowało jej
takiego ostrego wiejskiego rżnięcia.
Mimo że kochała Davida to jednak Chjarlie ją pociągał w końcu był samcem alfa ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
mikikul

Zgadzam się albo to był przejaw głupoty albo naprawdę miała ochotę na Charliego.
Gdyby tylko nie zachciało jej się obnażać przed kilkoma napalonymi redneckami to pewnie by to tej całej afery nie doszło, ale to kobiety ich nie zrozumiesz ;)

ocenił(a) film na 3
mikikul

A niby skąd te cycki miała wziąć!? ;-)

użytkownik usunięty
Janekkowalski2011

a najlepiej to w ogóle powinna chodzić w szatach zakrywających kostki i większość twarzy, głupie kobiety się potem dziwią, że je gwałcą lol XDDDD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Scena jest okropna, szczególnie ten drugi odrażający typ. Ale cholera taką scenę z Alexandrem Skarsgardem zagrałabym za darmo! :D Żartuję oczywiście. Taki był zamysł scenarzysty podejrzewam, bo faktycznie widać było w pewnym momencie pożądanie w jej oczach. Trudny temat, ale gwałt ,to gwałt - chyba najgorsza zbrodnia jakiej może dokonać mężczyzna na kobiecie.

ocenił(a) film na 6
Messalina1982

> ...gwałt - chyba najgorsza zbrodnia jakiej może dokonać mężczyzna na kobiecie

Bla, bla, bla. Biorąc pod uwagę wcześniejsze "dokonania" tej pani i to, że nagle z mężem chciała mieć dziecko; nic najlepiej mu nie mówiąc, to mnie jej żal w ogóle. Najbardziej żal, tego jej męża że taka sama nie wiedząca czego chce się trafiła.

Mabakay

Cóż za wnikliwa ocena...bla, bla, bla. Dobrze, że Pan szanowny wie czego chce. Może na filmach się znasz, ale na kobietach niestety nie.

ocenił(a) film na 6
Messalina1982

Przyznaj Pani szanowna, że Ciebie to trzeba za rączkę całe życie prowadzić i będziemy mieli EOT.

Mabakay

Mówiłam, że się nie znasz..? ;D

Messalina1982

Dlatego mężczyźni policjanci nie zajmują się sprawami o gwałt bo utożsamiają się ze sprawcą. Pierwowzór pekinpaha lepszy bo pokazuje do czego zdolna jest jednostka w stanie wyższej konieczności, tu genialny dastin.

Messalina1982

Sama nie dałaś cienia argumentu, co mnie zbytnio nie dziwi bo z reguły gdy czytam że kobieta broni postaci kobiecej, to ogranicza się do ogólników i nie umie wybronić złych uczynków czy decyzji postaci kobiecych, po prostu "je rozumiecie", co właściwie nie ma pozytywnego zabarwienia jak dla mnie.

W oryginalnym filmie ta scene była jeszcze bardziej jednoznaczna, tam miała szczery orgazm bez cienia wątpliwości a scena wyglądała jak wymuszony seks z osobą która i tak go chce. W omawianej przez nas nowszej wersji było to pokazane jakoś smaczniej.

Messalina1982

Niestety w nowej wersji też widać że po zmuszeniu trochę chciała współżycia ze Skarsgardem sama z siebie. I o to chodziło w tej scenie gwałtu - by była zniuansowana i skomplikowana. Z jednej strony bohaterka była zgwałcona, z drugiej jeden z jej gwałcicieli ją pociągał i w pewnym stopniu mu sama uległa.

Omawianie tej sceny jest niepoprawne politycznie, ale uważam że potrzebne.

ocenił(a) film na 6
Messalina1982

ten drugi jakby się ogolił też mu nic nie brakuje, trochę to naciągane do takich filmów powinni brać obleśnych typów, ale zachowywała się jak prostytutka więc należało się jej

wikiw99

Nie wierzę, że ktoś jeszcze wychodzi z przekonania, że "gwałt należał się kobiecie". Usuń się z życia.

uniesienie

True.

MonikaFromComton

albo, że to wina kobiety, bo była ubrana wyzywająca i sama się prosiła...ech niektórych pewien etap ewolucji ominął

wikiw99

To bzdura i chamstwo, żadnej kobiecie nie należy się gwałt nie ważne jakby się ubierała, jedyne co możesz powiedzieć to że "częściowo prowokowała", ale gdyby Ci faceci byli zdrowi na umyśle to po prostu spróbowaliby zainicjować z nią seks, a nie ją zmuszać. Nie ma tu jak usprawiedliwić czynu przestępców.

ocenił(a) film na 5

No właśnie mnie tego pożądania zabrakło. Ten wątek mógł być bardziej rozbudowany. Ale może widzieliśmy inne wersje filmu, bo nie wiem, o jakim dziecku mówicie - chyba, że coś mi umknęło?

haha, teraz to muszę to obejrzeć

tylko gdzieee??

Tez miałem takie odczucie. A moze tak robila zeby jej bardziej nie skrzywdził. Co by nie mowic mnie bardzo poruszyla ta scena, ta bezsilnośc kobiety i jeszcze ten drugi typ . Okropnośc.
Mnie osobiście ta scena poruszyła

marcink13

Zgadzam się, ta scena była okropna. Mi na długo zapadła w pamięci ale to pewnie dlatego że jestem delikatna i przemoc wobec kobiet to dla mnie bardzo wrażliwy temat. Nie cierpię filmów z takimi scenami, szczególnie ze potem faceci wyrażają na forach swoje seksistowskie opinie i z pewnością podobają się im takie sceny.(czego nie ukrywają)

MysteriousMurderer

To Nigdy nie oglądaj filmu Bez litości, nie wytrzymalabys . Bardzo brutalne półtorej godziny gwałtu.

użytkownik usunięty

Tak ta scena powinna wyglądać, bohaterka miała odczuwać przyjemność chociaż odczuwać strach i poniżenie. Miało to wyglądać jakby chciała to zrobić z Charliem ale nie aby ją gwałcił. Opieram się na tym że film był kopią filmu z 1971 pod tym samym tytułem, gdzie to Amy w scenie gwałtu wypowiedziała słowa "Charlie powoli" a na twarzy było widać prawdziwe podniecenie i przerażenie jednocześnie. W wersji z 2011 roku Pani Kate Bosworth nie pokazała tego skrytego pragnienia tak wyraziście, dlatego powstał pewnie ten temat

ocenił(a) film na 5

O, i o to właśnie chodziło. Zachęca mnie to to obejrzenia pierwowzoru.

ocenił(a) film na 4

Kolejny film który uznaje kobiety za idiotki daje sie gwałcić najpierw kolesiowi a potem drugiemu jeden po drugim i tego nie zgłasza jak by nic się nie stało !! I następnego dnia jeszcze namawia męża by jechać na spotkanie z nimi na stadionie .Najlepsze jest to ze niektóre kobiety chciały by je taki typ zgwałcił albo kilku takich.Tak naprawdę to cały film jest porąbany ale widocznie taki miał być.Ona nawet specjalnie się nie opierała.Tak jak ktoś wyżej napisał sama nie wiedziała czy tego chce czy nie.Dlatego nie zgłosiła ,większość kobieta ma w sobie prostytutkę bardziej lub mniej aktywną.

ocenił(a) film na 7

Obejrzałam tę scenę bardzo dokładnie i nie widziałam tam ani śladu zadowolenia na jej twarzy... Co wy za brednie wypisujecie?
Owszem, nie powinna wywalać biustu przed całą zgrają wygłodzonych kolesi - to nie było mądre posunięcie, ale gwałtu NIC nie tłumaczy!

Maggie1980

Większość wypowiedzi w tym temacie to przerażające brednie. Należało jej się, było przyjemnie, z AS, to musiało jej być przyjemnie... Dobrze to odzwierciedla niestety społeczne podejście do tak trudnego tematu, groza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
marcin_lendzion

Skoro to tak przyjemność to życzę Ci żeby Cię ktoś zgwałcił. Na pewno Ci się spodoba.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Militiades

Moi drodzy tutaj scena jest źle nakręcona. Kto widział oryginał z 1971 ten wie, że dokładnie tak było. Jej się to zaczęło podobać i sama pociągnęła dalej ten stosunek..Nawet powiedziała przytul mnie.. patologia

ewelincia

Dokładnie. W starej wersji z Dustinem Hoffmanem ta scena wzbudziła wielkie kontrowersje, bo sugerowała że kobiecie może podobać się gwałt. Dzisiaj zamiast szoku są teksty typu "dała dupy, i tyle w temacie :)". Społeczeństwu spowszedniała patologia. Niestety :/

Dzikopysk

Bo z 77 pierwszy jej się spodobał. Za to drugi ewidentnie już był czystym gwałtem.

ocenił(a) film na 7
Militiades

Pociągnęła, a jakże :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones