PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812431}
4,9 16 795
ocen
4,9 10 1 16795
3,2 9
ocen krytyków
Na bank się uda
powrót do forum filmu Na bank się uda

Film widziałem na pokazie przedpremierowym i wiedziałem że gdzieś już słyszałem podobną historię tylko za żadne skarby nie mogłem sobie przypomnieć gdzie. Ale kiedy oglądałem wywiady z reżyserem to przyznał ze jednym z najcięższych zadań przed jakimi stanął podczas kręcenia filmu było przekonanie widza ze taka historia miała miejsce. No i rzeczywiście na pierwszy rzut oka historia trzech starszych panów napadających na bank może wydać się przekombinowana ale kiedy się zastanowić to jest to po prostu piękne! Piękna opowieść o sprzeciwie wobec dominującej narracji o starości jako niedołężności oraz tylko o wzięciu życia w swoje ręce.

Kino_wyobraznia

Panowie Ferency, Dyblik i Dziędziel jako osoby sami są zaprzeczeniem tej dominującej narracji. W filmie na dodatek mogą rozwinąć skrzydła :)

ocenił(a) film na 8
Aries_Thun

ojjj tak, Panowie dają popis haha

Aries_Thun

jestem ciekaw właśnie jak razem wypadną #squadgoals

ocenił(a) film na 8
Arek_Sontak

no dla mnie super ale reszta tego międzypokoleniowego teamu też daje radę!

Kino_wyobraznia

Emmę widziałem w Underdog no i była świetna

ocenił(a) film na 8
Arek_Sontak

z tego co wiem to są to ci sami producenci więc nie powinno być gorzej, ewentualnie tylko lepiej ale to już się sam przekonasz

Arek_Sontak

Chociaż ta Emma jeszcze w zbyt wielu produkcjach nie grała to się wydaje być bardzo charyzmatyczną młodą osóbką. Widziałam z nią pare wywiadów i w zwastunie bardzo daję rade.

Arek_Sontak

Dyblik niestety tragicznie słabo w porównaniu do dwóch pozostałych.

Aries_Thun

Tylko oni ratują ten film, bo byłaby straszna kupa. Szkoda, że scenariusz bardziej się na nich nie skupia.

Kino_wyobraznia

może gdyby powstawało więcej takich filmów, to myślenie o starości nie było by tak kur.. dołujące

Bartosz_Bednarek

Ja akurat tak często o tym nie myślę ale coś w tym jest, że to jakimi obrazami jesteśmy karmieni zdarza się przykładać do naszego życia jak miarę. Niestety najwięcej jest romansideł i czy jakichś sci-fi

ocenił(a) film na 7
Bartosz_Bednarek

Macie rację, rzadko ludzie starsi mają w kinie jakas sprawczosc, tak więc super, że powstało cos nowego o starosci pozytywnie.

Kino_wyobraznia

Póki co to zanosi się na powtórkę z „w starym dobrym stylu” z Freemanem...

madamogwai

dokładnie o tym pomyślałam... no ale dialogi będą w stylu polskim, więc może istnieje szansa na dobrą rozrywkę. Może.

Kino_wyobraznia

Ten film troche pachnie innym tytułem.. o trzech Panach amatorach co napadli na bank - "W starym, dobrym stylu" z roku 2017
https://www.filmweb.pl/film/W+starym%2C+dobrym+stylu-2017-744484

Kino_wyobraznia

https://m.filmweb.pl/film/W+starym%2C+dobrym+stylu-2017-744484?ref=ls_m_0_W%20st arym

Kino_wyobraznia

Dobry argument, najczęsciej jesli w kinie grają starsi bohaterowie to jest to historia dziadków przy kominku, którzy wspominają czasy młodosci. Myslę, że widzowie tacy jak mój ojciec około 60-tki będą bardzo zadowoleni.

julianauhu

Nie można też zapominac że w filmie nie grają tylko starsi bohaterowie, jest nowa kadra aktorska. Zapewne na planie, musiało być ciekawe młodzi mogli uczyć się od doswiadczonych, bardzo dobrych aktorów.

ocenił(a) film na 8
annaablewska

No tak, np. Józef Pawłowski sprawdził się świetnie w roli Patryka Gajdy. Oby więcej takich zaangażowanych młodych aktorów.

Kino_wyobraznia

jeszcze była "Ostatnia akcja" Machulskiego ze starszymi bohaterami

ocenił(a) film na 5
Kasha

Gwoli ścisłości, "Ostatnia akcja" nie była filmem Machulskiego (przypuszczalnie Juliusza). Choć Machulski (Jan) w niej grał.

ocenił(a) film na 8
Kino_wyobraznia

Opowiesc faktycznie bardzo ciekawa, bo niestandardowa. Nie jest to komedia romantyczna, ani wyciskacz łez. Myslenie o starzeniu sie jest zepchniete na dalszy plan, bo jak w przypadku Mariana Dziędziela 72 lata to jeszcze nie jest taka wielka starosc ;)

ocenił(a) film na 8
marietamarecka

Hahah, no masz rację mój ojciec ma 72 lata i nie nazwałbym go starym. Fajnie, że powstał taki film chodźby dla takich dyskusji.

Kino_wyobraznia

To kompletnie inna opinia niż piszą w temacie obok o mdłym aktorstwie, scenografii, kamerze...

Kino_wyobraznia

Który znajomy pracował przy filmie? :)

ocenił(a) film na 9
Kino_wyobraznia

Super film

ocenił(a) film na 8
Kino_wyobraznia

Zgadzam się z Tobą.A tytuł filmu powinien być pt.Na pohybel skurvysynom he he.Jak dla mnie ta polska wersja bije na łeb tą amerykańską komedie co też opowiada o staruszkach co napadli na bank, https://www.filmweb.pl/film/W+starym%2C+dobrym+stylu-2017-744484 .Niektóre teksty i sceny powalały ze śmiechu.Obsada aktorska też pierwsza klasa ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones