PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733879}
5,8 28 933
oceny
5,8 10 1 28933
5,2 18
ocen krytyków
Na granicy
powrót do forum filmu Na granicy

...udowodnił mi, że współczesne polskie kino należy omijać z daleka. Bardzo słaby.

sprawca_rzepaku

Masz rację, z jednym wyjątkiem: nowego Pitbulla na pewno nie należy omijać z daleka :)

ocenił(a) film na 5
ardziey

I wielu innych, nie ma co się zrażać kilkoma szmirami. I w uwielbianym amerykańskim kinie zdarza się mnóstwo wtop.

ardziey

Nowe Pitbulle też lepiej omijać z daleka.

ocenił(a) film na 6
sprawca_rzepaku

Jeziorak ,ziarno prawdy ,lincz,wataha chyba nie ominąłeś

ocenił(a) film na 6
sprawca_rzepaku

Czy aż tak zły, by wystawić mu 2? Myślę, że ogromnym atutem tego filmu jest warsztat realizacyjny, zwracanie uwagi na detale i gra aktorska. Scenariusz odgrywa ważną rolę przy odbiorze filmu, a trochę się tutaj posypał, stąd pewnie tak niska ocena. Inna sprawa, że często polskie filmy są niedocenione przez samych Polaków (a szkoda...). Dla chętnych (i tych, którzy oglądali już film) analiza "Na granicy" (nie mylić z recenzją :)): https://kulturalnik.wordpress.com/2016/04/03/przekraczanie-granic-wedlug-wojciec ha-kasperskiego/
W każdym kraju są lepsze i gorsze produkcje. Nie przekraślałabym od razu wszystkich :).

sprawca_rzepaku

Nie wiem co rozumiesz przez "współczesne kino", ale mimo wszystko trochę przesadzasz. W ostatnich piętnastu, dajmy na to, latach, powstało kilka dobrych, bardzo dobrych lub wręcz wybitnych polskich filmów (choćby "Dzień świra"). Jeśli chodzi natomiast o świeższe produkcje, to ratuje nas przede wszystkim Smarzowski (chyba, że też uważasz jego filmy za słabe). To, że kręci się u nas masowo g***a typu "Listy do M." czy "Kac Wawa", to już inna sprawa. Jest na to zapotrzebowanie, więc widocznie takie są gusta Polaków. Niestety. Co do "Na granicy", to się nie wypowiadam bo jeszcze nie widziałem.

Dr_Gonzo35

Wybitnych??? "Dzień świra"???

ocenił(a) film na 7
sprawca_rzepaku

Ja już też się tyle razy sparzyłem, że przyjąłem zasadę omijać polskie kino szerokim łukiem chyba, że jest to film Pasikowskiego. Pitbull też był wyjątkiem, może dam szansę jeszcze Smarzowskiemu.

ocenił(a) film na 3
sprawca_rzepaku

Jak często ostatnio w polskich filmach aktorzy bełkoczą niezrozumiale. Ja nie wiem co to za nowa moda, dialogi cicho a muzyka na maksa ( dodam że raziła mnie muzyka w tym filmie, według mnie była zbyt nachalna albo była tam gdzie była zbędna).Fabuła filmu nielogiczna ( trudno mi uwierzyć że to na faktach bo zachowanie bohaterów bardzo dziwne). Przeciąganie scen bez sensu ( np chatka 2na 2 metry a szukają się po niej jak po labiryncie). Film w ogóle nie trzymał w napięciu, irytował mnie.
Natomiast nigdy bym nie stwierdziła że polskie kino trzeba omijać z daleka, bo można ominąć coś wartościowego.

ocenił(a) film na 3
sprawca_rzepaku

Sponiewierali Bieszczady. Nic więcej ciekawego o tym filmie nie da się powiedzieć. Leniwemu reżyserowi zasilonemu kasą z PiSF za dużo się nie chciało...

Beno_63

Ktoś kto daje filmowi "Siedem" notę 1 nie powinien się wypowiadać na temat thrillerów a tym bardziej na temat tego filmu, jeśli nie lubisz thrillerów a co widać to po co oglądasz i zaniżasz oceny myślę że powinieneś zostać przy bajkach bo to twój dział który rozumiesz.

sprawca_rzepaku

Film ma potencjał którego nie wykorzystał reżyser. Ogólnie da sie obejrzeć, ale za dużo przestojów w akcji sprawia, ze troche nudzi. Dam 6, za ciekawe ujecia i muzyke.

ocenił(a) film na 4
sprawca_rzepaku

Też tak uważam chociaż tego filmu nie widziałem ale, że współczesne polskie kino należy omijać z daleka to już wiem od dawna.

sprawca_rzepaku

Wypadałoby jeszcze wyjaśnić dlaczego, ale zgadzam się. Słabiutki przez zakończenie. Sama akcja jest w porządku, gra, zwłaszcza najmłodszego aktora - rewelacja, Dorociński jak zwykle super. Ogólnie "podgryza" od dołu poziom kina europejskiego, ale zakończenie niestety typowo polskie...

ocenił(a) film na 6
sprawca_rzepaku

Bardzo słaby nie jest,czegoś zabrakło niestety.To był świetny materiał na dobry film

ocenił(a) film na 7
sprawca_rzepaku

I przez takie ameby umysłowe świetne filmy mają tak niskie oceny...ehh.

ocenił(a) film na 1
sprawca_rzepaku

ja się zgadzam, szerokim łukiem omijać tą super produkcję

typisb

Jakim trzeba być tępym ignorantem, żeby w ten sposób oceniać...

ocenił(a) film na 1
photograph1

odpowiem tobie grzecznie synku, opinia jest jak dupa każdy ma swoją

typisb

Święta racja. Moja opinia dotyczy Twojej opinii. Tato.

ocenił(a) film na 7
sprawca_rzepaku

Film jak film , ale da się zauważyć , że coraz częściej coraz więcej arcy znawców wypowiada się na różne kwestie , którzy prócz uwalenia d... na fotelu , stukanie na klawiaturze , nic więcej nie osiągnęli , chyba , że tak to niech pokażą :)

kalliber1988

co racja to racja. Filmu jeszcze nie oglądałem, pewnie w ten weekend przysiądę, ale podoba mi się Twój koment.
Coraz więcej "wspaniałych" krytyków filmowych w Polsce rośnie...więcej do powiedzenia niż wiedzy czy skupienia na filmie

ocenił(a) film na 2
kalliber1988

Od tego właśnie jest Forum, żeby wypowiadać się na różne kwestie. Ty może stukasz na klawiaturze na stojąco ale nic mądrego również nie napisałeś.........i może w takim razie sam się pochwal co takiego osiągnąłeś?

ocenił(a) film na 7
sprawca_rzepaku

Film jest zdecydowanie dobry, nie wybitny ale dobry. Króciutki, ale akcja toczy się szybko.
Polskie kino ma się bardzo dobrze. Co roku wychodzą dobre filmy.
Ostatnio wyszło tyle świetnych polskich produkcji, że amerykańskie filmy mogą się schować.
"Ostatnia rodzina", "Wołyń", "Jestem mordercą", czy choćby nowy "Pitbull".

ocenił(a) film na 1
sprawca_rzepaku

Zgadzam się w 100% tragedia...

ocenił(a) film na 2
sprawca_rzepaku

film jest tak nielogiczny, że aż boli.

ocenił(a) film na 2
sprawca_rzepaku

Dokładnie! I nawet sprowadzona z zagranicy pani Szparkova nie uratowała tego filmu, nie mówiąc, że sobie też zbytnio nie pograła :-)

ocenił(a) film na 8
sprawca_rzepaku

W pełni się z Tobą zgadzam. Film fatalny, dźwięk fatalny, zdjęcia fatalne, gra aktorów fatalna. Zero emocji. Kolejny film z Szycem, Karolakiem i Adamczykiem. Kiepska wersja fińskiego oryginału. Poza tym książka znacznie lepsza...;)

ocenił(a) film na 8
sprawca_rzepaku

Lubię czytać dojrzałe, merytorycznie bezbłędne i rzetelne komentarze pod filmem, w których dbałość o szczegóły w każdym aspekcie sztuki filmowej, prześciga się z elokwencją autora. Zawsze biorę je pod uwagę zanim udam się na seans, albo wybiorę coś na wieczór...

ocenił(a) film na 10
sprawca_rzepaku

Zajebisty film!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones