PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733879}
5,8 10 1 28932
5,2 18
ocen krytyków
Na granicy
Tytuł filmu Wojciecha Kasperskiego można rozumieć na co najmniej trzy sposoby. Po pierwsze, chodzi o... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Na zewnątrz jest mroźno. Rodzina, na której perypetiach koncentruje się film też niespecjalnie ogrzewa atmosferę. Ojciec Mateusz (Chyra) i dwójka synów Janek i Tomek (Bielenia i Henriksen) wjeżdżają coraz głębiej w las, śnieg pada niemiłosiernie, w radiu stopniowo zanika sygnał, a incydent z potrąceniem sarny wyraźnie nam demonstruje, że nie ma pomiędzy nimi takiej bliskości i wzajemnego respektu jakiego moglibyśmy się spodziewać. Wszechobecna zima mogłaby robić za całkiem trafną metaforę ich emocji wobec siebie - bardzo, bardzo chłodnych. więcej
"Na granicy" od pierwszych zapowiedzi wydawało mi się filmem balansującym pomiędzy mocnym dreszczowcem a horrorem. W połączeniu z doborową obsadą i niesamowitym klimatem opuszczonej, bieszczadzkiej bazy, całość mogła robić na widzach piorunujące wrażenie. Niestety, chyba nie wszystko wyszło tak, jak powinno. więcej
Debiut reżyserko-scenariuszowy Kasperskiego to poprawnie zagrany i zrealizowany thriller, dzięki któremu można na chwilę poczuć zimno i niebezpieczeństwo ukryte w Bieszczadach. więcej