Na krawędzi

Cliffhanger

1993 1 godz. 52 min.
6,8 32 348
ocen
6,8 10 32348
2 406
chce zobaczyć
{"rate":4.75,"count":4}
{"type":"film","id":7971,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Cliffhanger-1993-7971/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Na krawędzi
 • Rudolfo ocenił(a) ten film na: 7

  Mogło być naprawdę bardzo dobrze, a pozostał niedosyt.
  Plusy: pomysł, zdjęcia, muzyka, realizacja z rozmachem, gra aktorska postaci pozytywnych + kobiety porywacza, nieźle napisane postacie pozytywne.
  Minusy: głupoty w stylu temp. poniżej zera, wysokie góry a wszyscy bez czapek na uszy większąśc bez rękawiczek; postacie negatywne na poziomie filmu klasy B (zachowują się jak idioci), a od ekipy, która dokonuje takiej akcji jak kradzież przedstawiona na początku, spodziewamy się racjonalnego zachowania w reszcie filmu; film w ostatnich trzech kwadransach robi się niedorzeczny i jest wypełniony tanim efekciarstwem, w stylu Sly łapie królika gołymi rękami (ma chłop refleks).
  Podsumowując: najbardziej w filmie drażni przedstawienie czarnych charakterów jako ludzi: nierozsądnych, nieracjonalnych, nielojalnych względem siebie (a to wszystko potęguje jeszcze tanie nadekspresyjne aktorstwo, aktorów grających te postacie).

 • zarptak ocenił(a) ten film na: 5

  Rudolfo Najlepsza był scena wspinaczki po pierwszą walizkę. Najpierw każą Slyowi wspiąć się po skałach żeby zdobył walizkę. Gdy już jest na górze, mówią głosno że trzeba go rozwalić i szarpią linę w dół, żeby spadł choć wciąż nie ściągnął walizki. Następnie są zdziwieni że Sly odczepił sobie linę i zaczynają walić po skałach z wszystkich gnatów choć nie był on w zasięgu ich wzroku. Genialny plan.

 • durfen ocenił(a) ten film na: 8

  zarptak tu akurat ty sie zagapiłeś, zaczeli sciągać linę bo hal krzyknął żeby spi eprzał

 • Rudolfo To jeden z moich ulubionych filmów ze Sly'em, ale oto nadeszła pora zrewidowania wspomnień z czasów nastoletnich. Przesady i głupot trochę tu faktycznie znajdziemy, ale nadal ogląda się to dobrze. Mnie najbardziej boli jednak inna rzecz, niż te, które wymieniłeś. Sly jedynie rzucił okiem na ogólny widok rozmieszczenia walizek, później nie miał już dostępu do namierzacza, a mimo to bez problemów znajdywał walizki, podczas gdy dopiero przy zbliżeniach (na urządzeniu namierzającym) można było dokładnie określić, gdzie znajdują się pieniądze.

 • Rudolfo chwała Ci za to że potrafisz poprawnie napisać rzeczownik "postać" we wszystkich jego odmianach, bo jak czytam że ktoś napisze np. "nieźle napisane postaci pozytywne" to mnie szlag trafia.

 • h4r Rzeczownik postać w mianowniku liczby mnogiej brzmi "postacie" lub "postaci", więc twój przykład rzekomo błędnego zdania w rzeczywistości takim nie jest.

 • Lech78 masz rację, ale w słowniku języka polskiego to jest właśnie błąd, którego nikt nie poprawił. nie było nigdy takiego słowa w mianowniku liczby mnogiej jak 'postaci'

 • h4r Aha, błąd w słowniku. Nie mam więcej pytań :)

 • Rudolfo a morsow to ty nie widzial? Kapia sie w -sowej temp. i luzik. Wszyscy sa tu cieplo ubrani tylko sly jest zachartowany.

 • Rudolfo a Everest widziales tam na golasa smigaja niech cie nie zwiedzie ogrom tych gor bo nie sa one, az tak wysokie...tak sa to Alpy ale akcja dzieje sie na nizszych wierzcholkach. W gorach nie byles?

 • durfen ocenił(a) ten film na: 8

  Rudolfo chyba pod koniec walczyly bardziej o przetrwanie, stad nieracjonalne zachowanie. Z ubraniami to faktycznie, prędzej ratownik przetrwa w krótkim rękawku nie kilku typów w złym stroju ktorzy sie znaleźli tam przypadkowo.

 • durfen najlepszy był Stallone w cienkim sweterku biegał przez cały film po górach skalistych na mrozie, a pod koniec filmu sie jeszcze wykapał , i jak gdyby nic po chwili odpoczywał sobie na sniegu w krótkim rękawku...