Horem pádem

1 godz. 48 min.
7,3 2 675
ocen
7,3 10 2675
1 780
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":4}
{"type":"film","id":159043,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Horem+p%C3%A1dem-2004-159043/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Na złamanie karku
 • Lejzorek ocenił(a) ten film na: 8

  Aktor odtwarza tam charakter fanatycznego i agresywnego kibica Sparty Praga, który wpadając pod pantofel swojej żony, staje się potulnym i ciepłym człowiekiem. Rozdracie bohatera między, wciąż tkwiącymi w nim fascynacjami okołopiłkarskimi, a pragnieniem bycia porządnym człowiekim i stworzenia odpowiedzialnej rodziny, bawi do łez, wzrusza i silnie angażuje widza w poczynania Frantiska. Machacek, raz jest safanduowatym niezdarą, raz niebezpiecznym bandziorem, raz wrażliwym rodzicem i człowiekiem. Znakomicie zagrana rola, tego aktora-kameleona.

 • zielonakosiarka ocenił(a) ten film na: 7

  Lejzorek zgadzam się w całej rozciągłości :) Machacek po raz kolejny udowadnia, że potrafi wykreować niezwykle różnorodne i przede wszystkim - wiarygodne - postaci, a rola kibola to chyba jedna z jego lepszych w ogóle. Jednocześnie wzbudza odrazę, śmiech, litość i zrozumienie. Scena kiedy Franka odwiedza dawny kumpel, a on próbuje nieporadnie najpierw ukryć, a potem ochronić przed nim dziecko jest moim zdaniem mistrzowska. Podobnie zresztą scena rozmowy z żoną, kiedy Franek ogląda tv i je obiad.
  W dużej mierze to oczywiście zasługa świetnego scenariusza, ale Machacek niewątpliwie włożył w rolę Franciszka całe serce.
  Jeśli ktoś nie oglądał filmu powinien to zrobić chociażby ze względu na niego :)

 • Lejzorek Popieram! Machacek de besciak!

 • bravo007 ocenił(a) ten film na: 9

  Lejzorek coz mi pozostalo jak podpisac sie pod waszymi wypowiedziami.. facet jest fenomenalny, po praz pierwszy widziałam go w "skrzacie" i zrobil na mnie wielkie wrazenie i to wlasnie dzieki niemu zaiteresowalo mnie czeskie kino i co jakis czas chetnie ogladam filmy z nim. swietny aktor.

 • Sqrchybyk ocenił(a) ten film na: 9

  Lejzorek Owszem, świetny jest, ale na miano fantastycznej zasługuje tu jedynie rola Vášáryovej :)