Nadzieja

Håp

2019 2 godz. 10 min.
7,2 158
ocen
7,2 10 1 158
868
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
powrót do forum filmu Nadzieja
 • JaCze ocenił(a) ten film na: 8

  Znakomite norweskie kino o tym, jak świadomość końca pozwala ujrzeć się w związku naprawdę. Dla polskiego odbiorcy egzotyczne będzie kilka elementów, jak błyskawiczny rezonans po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu, równie błyskawiczny kontakt z onkolożką, farmaceutka w hidżabie czy niesformalizowany związek z szóstką dzieci. Reszta jest już całkowicie uniwersalna. Odcienie rozpaczy na twarzy Andrei Bræin Hovig i próba uporządkowania tego, co w trudnej, lecz silnej relacji najważniejsze. Skomplikowane rozmowy w ciasnych pomieszczeniach i wywołująca bezdech atmosfera osaczenia przez okoliczności. Ale w tym wszystkim dużo mądrej refleksji o miłości, poszanowaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Piękny film.

 • JaCze Też zauważyłam tę poprawność polityczną czy też kulturową. Jeszcze: związek homoseksualny i czarnoskóry kierowca. Plus ludzie niepełnosprawni.
  Pięknie opisała/eś ten film. Mnie też bardzo się podobał.

 • nulla To nie jest żadna poprawność, tak wygląda świat poza Polską :)

 • JaCze Albo masz kompleksy albo jesteś ignorantem. Stawiam, że jedno i drugie.
  A u lekarza to z pewnością dawno nie byłeś. Choruję. Skierowania na MRI czy CT dostaję od ręki. Samo badanie jest w ciągu kilku dni. A przy podejrzeniu nowotworu złośliwego takie badania robione są na cito. Istnieje również cały program onkologiczny dzięki któremu wizyty lekarskie, badania i terminy operacji/zabiegów są dużo szybsze.
  Ponadto, jeśli mieszkasz w pipidówie to śpieszę również donieść, że na co dzień w większych miastach codziennie mija się ludzi w hidżabach/turbanach.
  I ostatnia kwestia - dzieci w związkach nieformalnych. Obecnie mniej niż co czwarte rodzi się w związku pozamałżeńskim. Mało tego. W ciągu ostatnich 30 lat liczba dzieci w związkach nieformalnych w Polsce wzrosła od ok. 25 tys do ok 100 tys rocznie.
  Zanim zaczniesz więc krytykować Polskę z pozycji wannabe światowego wielepieja wypadałoby się trochę douczyć, bo zwyczajnie się ośmieszasz.

 • JaCze ocenił(a) ten film na: 8

  schantelle Gratuluję szczęścia w życiu. Bliska mi osoba walczyła z nowotworem. Tak, program szybkiej terapii onkologicznej rzeczywiście działa. Jak już się stwierdzi, co się ma stwierdzić. A do tego daleka droga przez NFZ. Mieszkam w Krakowie. Hidżaby i turban to jednak jedna na 200 osób mijanych na ulicy.