PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682889}

Najdłuższa podróż

The Longest Ride
7,4 84 527
ocen
7,4 10 1 84527
Najdłuższa podróż
powrót do forum filmu Najdłuższa podróż

naprawdę, scenarzysta odwalił kawał dobrej roboty. Aktorzy słabi jak rzadka kupa, ale młody Eastwood jest poprostu piękny i warto zobaczyć choćby ku pochwale życia które spłodził Clint! o dzięki ci boże! :D

Kiciajka

Piękny scenariusz, doskonale dobrane i zagrane role tych dwóch par. Poruszający dramat. Łezki mi się w oczach na sali kinowej zakręciły pod koniec filmu. Polecam kinomanom, którzy zamierzają wybrać się na ten film.

ocenił(a) film na 10
Kiciajka

Również wszystkim polecam <3 Mega film, cudna książka *.* A aktorzy? Mi się akurat podobali :)

Kiciajka

haha, kocham ten komentarz.

ocenił(a) film na 9
martxx

jest duża różnica miedzy filmem a książką?

ocenił(a) film na 4
ally1

Ogromna

ocenił(a) film na 9
nnowecka94

i co bardziej cie urzekło?

ocenił(a) film na 4
ally1

Zdecydowanie książka, jak to bywa w większości przypadków, aczkolwiek film również całkiem niezły ;)

Kiciajka

hahah, aż mnie zachęciłaś do obejrzenia

ocenił(a) film na 2
Kiciajka

LOL Podczas filmu jedyne o czym myślałam to czy to jest syn Clinta. :D Tylko to było warte uwagi

ocenił(a) film na 4
ola_cwikla

Hahaha :D Dokładnie!

ocenił(a) film na 5
ola_cwikla

Tak, to wzbudziło też moje zainteresowanie, bez problemu rozwiązałam w czasie oglądania filmu.

ocenił(a) film na 6
Kiciajka

Mnie jakoś ten film nie urzekł.Typowy średniak.Dodatkowo w wielu momentach zbyt przesłodzony i sztuczny.No ale kino amerykańskie często takie bywa...

Kiciajka

A ja uważam inaczej. Książka bardzo fajna - co do filmu - w tym wypadku nie powinno się pisać "film na podstawie książki" a jedynie "w filmie wykorzystano fragmenty książki". Bo film i książka w tym wypadku to dwie różne sprawy.W filmie zachowany tylko i wyłącznie główny wątek. Starszy człowiek i jego retrospekcje ( a i tak inaczej niż w książce) oraz miłość dwojga młodych ludzi. I to tyle jeśli chodzi o podobieństwa. Reszta jest wymyślona przez twórców filmu. Jednym słowem dawno nie widziałam takiej rozbieżności.
Jeśli jednak oglądać sam film nie znając książki - ujdzie. Całkiem przyjemnie się ogląda.

ocenił(a) film na 8
paulka865

zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 8
paulka865

Ja książki nie czytałem,ale film jest cudowny.Jak się go uwarznie oglada i slucha tego co mowia aktorzy to można uslyszec bardzo dużo madrych zdan.Wogole uważam ze film to nie tylko cukierkowy romas z dawka dramatu ale bardzo madry i poruszający film.Jesli ksiazka jest taka sama z checia ja przeczytam.

tutututu_fw

Zgadzam się. I polecam przeczytać książkę:)

ocenił(a) film na 10
paulka865

Jak patrzyłam na zwiastun filmu "Wybor" a również na podstawie książki N.Sparksa to odbiega duzo od niej w porównaniu do samego zwiastuna ☺

ocenił(a) film na 9
paulka865

a to co było inaczej? bo oglądałam film, a nie czytałam książki. Jakieś takie główne sprawy co sobie reżyser dopowiedział do całej historii.

ocenił(a) film na 7
Kiciajka

Historia, jak historia, kolejny film oczywisty po 20 minutach, aczkolwiek trzeba przyznać, że przyjemnie się go oglądało. Syn Clinta wygląda przepięknie, jednak aktor z niego kiepski. Uśmiechałam się większość seansu, co jest wielkim plusem. Kino na rozluźnienie - ale czy ktoś spodziewał się czegoś więcej? :) Mimo wszystko porównując do reszty typu "Dear ktoś tam", czy Pamiętnik to to było dużo lepsze.

ocenił(a) film na 5
Kiciajka

Heh, po tatusiu ;) Ale na tym koniec tego cudownego dziedziczenia, bo kunsztem aktorskim mu zupełnie nie dorównuje ;P

ocenił(a) film na 10
Lady_Lazaruss

z jakiego kraju pochodziła Sophia ?

ocenił(a) film na 5
ewkaz15

Nie mam pojęcia :P film oglądałam już jakiś czas temu, oceniłam na "średni", więc takie szczegóły nie zapadły mi w pamięć. A ona nie była Amerykanką, tylko z innego Stanu, czy coś? To Ruth była zdaje się niemiecką czy austriacką Żydówką.

ocenił(a) film na 10
Lady_Lazaruss

no tak Ruth przeprowadzila sie z europy. a Sophie po prostu pochodzila z innego stanu sama wlasnie nie wiem czy przeoczylam na filmie czy po prostu nie podali w filmie dokladnie :)

ocenił(a) film na 7
ewkaz15

urodziła się w Ameryce, ale jej ojciec jest Słowakiem, a matka Francuzką

ocenił(a) film na 10
concrrete

Czytałaś? ☺

ocenił(a) film na 7
ewkaz15

tak i polecam:)

ocenił(a) film na 10
concrrete

Polecisz coś w e-booku fajnego wartego uwagi ?

ocenił(a) film na 7
ewkaz15

jaki gatunek?

ocenił(a) film na 10
concrrete

Kryminał bądź romans ☺może byc przeplatane to i to ☺ coś fantastycznego też ☺

ocenił(a) film na 7
ewkaz15

Z kryminałow polecam książki Harlana Cobena (czytałam "Jedyną Szansę" i "Nie mów nikomu", obie są świetne) i serię z Jackiem Reacherem Lee Childa
Z romansów mogę polecić właśnie "Najdłuższą Podróż" i "Pamiętnik" Sparksa

ocenił(a) film na 10
concrrete

Książki Cobena nie są mi obce przeczytałam kilka dobrych."Mistyfikacja" i "tylko jedno spojrzenie " to jedne z lepszych.A teraz jestem przy serii z Mayronem Bolitarem ☺ na prawde polecam jeden z lepszych pisarzy a z innych to "Obserwator" Charlotte Link oraz" Czerwone liscie" ale autor mi wypadł głowy ☺

ocenił(a) film na 6
concrrete

Właśnie obejrzałam film i dałabym sobie uciąć rękę że Sophie powiedziała że jej rodzice pochodzą z Polski, mówiła wtedy o tradycyjnych polskich pierożkach kołdunach:)

Kiciajka

Z całego tego filmu twój komentarz jest najlepszy. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones