PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558179}

Nasz dom

Nosso Lar
6,3 1 752
oceny
6,3 10 1 1752
Nasz dom
powrót do forum filmu Nasz dom

Kto wie?

ocenił(a) film na 6

na podstawie jakiej książki powstał film, zrobił na mnie dobre wrażenie??

typisb

Chico Xavier - "Nasz Dom". Autor był znanym brazylijskim spirytystą czyli parał się kontaktem z duchami zmarłych. Film jest brazylijski, właśnie tam doktryna spirytyzmu ma największą liczbę zwolenników - około 4 mln wyznawców i stała się formą kultu religijnego. Historia ta została napisana przez autora poprzez trans kontakt z duchem Andre Luiza, który opowiada o przeżyciach po śmierci. Generalnie przestrzegam przed tą historią i nie polecam jej zdecydowanie. Katolicyzm zdecydowanie potępia spirytyzm. Według innych religii chrześcijańskich na seansach spirytystycznych nieświadomie wywołuje się demony. Polecam przeczytać "Argumenty przeciwników spirytyzmu" w wikipedi pod hasłem spirytyzm.

ocenił(a) film na 6
bart_34

dziękuję za odpowiedź
ps. ale dodałbym, że katolicyzm odprawia kult obrazków, posągów, świętych, wyprawia święto króli, których nie było, wierzy, że Matka Jezusa wniebowstąpiła (jest takie święto nawet z tej okazji) choć w Biblii o tym ani mru mru, także nie jest miarodajny

typisb

Zdaje się, że to nie jest forum na takie wyjaśnienia a propo Twojego ps. Postaw te wątpliwości w dziale Pomoc na stronie katolik.pl

ocenił(a) film na 6
typisb

Mam pytanie czemu od razu katolicyzm? Inne wierzenia lub wiary nie postępują podobnie?

typisb

Jesteś w błędzie.
Nie ma takiego święta jak Wniebowstąpienie Matki Bożej , jest Wniebowzięcie NMP. A to różnica i to spora. Wniebowstąpienie to wstąpienie własną mocą, a wniebowzięcie odbywa się na mocy ingerencji Boga.
Co do nazwy Trzech Króli to jest nazwa potoczna, a święto tak naprawdę nazywa się Świętem Objawienia Pańskiego.

ocenił(a) film na 6
arti2807

to gdzie o tym pisze w Biblii?? no o tym wniebowzięciu, no bo jakoś nie odszukałem

typisb

Nie ma o tym faktycznie wzmianki w Biblii, ale wiara w to wynika ze zwykłej logiki. Jest to dobrze wyjaśnione przez teologów Kościoła.
Skoro Matka Boska była poczęta bez grzechu, skoro Bóg obdarzył Ją przywilejem Niepokalanego Poczęcia, to konsekwencją tego jest, że nie podlegała prawu śmierci. Śmierć bowiem jest skutkiem grzechu pierworodnego. Ponadto nie wypadało, aby ciało, z którego Chrystus wziął swoją ludzką naturę, miało podlegać rozkładowi. Chrystus, którego ciało Bóg zachował od zepsucia, mógł zachować od skażenia także ciało swojej Matki. Jeżeli ktoś wierzy w Boga to ta interpretacja Kościoła jest jak najbardziej zasadna i logiczna.

ocenił(a) film na 6
arti2807

skoro Matka Boska była poczęta bez grzechu czyli jej Matka też była poczęta bez grzechu? dodaj teologów kościoła katolickiego, podobnie wymyślili odpusty itp.

ocenił(a) film na 6
typisb

i całe multum dogmatów, o których Biblia nie wspomina.

typisb

Wytłumaczyłem Ci przecież, że to nie jest wymyślone tylko czarno na białym jest w Biblii.
Co do odpustów poczytaj sobie choćby Listy do Koryntian w tym temacie.
A jeśli chodzi o całe multum innych dogmatów nie będę się wypowiadał nie wiedząc które masz na myśli.

ocenił(a) film na 6
arti2807

proszę podaj konkretnie:)

ocenił(a) film na 6
typisb

gdzie to św. Paweł namawia do płacenia za odpusty:)

arti2807

cały nowy testament został wymyślony przez rzymian aby skłócić naród żydowski i go podbić

lulamee

Mało tego, rzymianie zostali też wymyśleni przez leśne skrzaty. ;)

arti2807

jest

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones