PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558179}

Nasz dom

Nosso Lar
6,3 1 749
ocen
6,3 10 1 1749
Nasz dom
powrót do forum filmu Nasz dom

Niesamowity film.

ocenił(a) film na 8

Nie wiem czy jest tak jak tu pokazane, nikt póki żyje tego nie wie, ale ten film na pewno daje do myślenia. Niesamowite gdy się pomyśli, że w przybliżeniu tak to wszystko może wyglądać.

ocenił(a) film na 9
aam38

bo tak to właśnie wygląda, to na prawdę jest "NASZ DOM" ;)

ocenił(a) film na 8
sebash6

Z tym, że tam jest nasz dom to się zgadzam, tylko o to chodzi że nie wiemy czy tak właśnie wygląda. I nie dowiemy się dopóki nie trafimy tam sami. :)

ocenił(a) film na 6
aam38

Albo w ogóle się nie dowiemy, bo nie ma nic ;p Wtedy nawet chwili na refleksję by nie było. Nicość jest przerażająca i niewyobrażalna, ale z drugiej strony lepsze to niż wieczne katusze lub ostra ekspiacja okupiona hardą reprymendą. Zastanawiające, że większość ludzi rozpaczliwie chwyta się każdej przesłanki dla życia pozagrobowego, a patrząc na nasze poczynania to powinniśmy chyba woleć rach-ciach ostateczne :P

Polecam książkę Newtona - Wędrówka dusz, tam jest przedstawiona interesująca perspektywa dalszych naszych losów. Może odrobinę wtórne, ale czyta się z zainteresowaniem i nie wszystko jest odgrzewane.

ocenił(a) film na 8
Vanillia

Ja bym tego ostatecznego ,,rach-ciach" nie chciała, zdecydowanie wolałabym aby coś dalej istniało :). I mam wielką nadzieję, że istnieje właśnie. Ludzie od zawsze wierzyli, że po śmierci jest dalsze życie, od czasów prehistorycznych, w każdej kulturze i w każdej religii. Czyżby wszyscy się mylili? Chyba niemożliwe.
A za polecaną książkę wielkie dzięki, chętnie przeczytam, lubię takie tematy.

ocenił(a) film na 6
aam38

Biblia naucza, że jedyną karą za grzech jest śmierć. W nicości oczekujemy na zmartwychwstanie i sąd.

ocenił(a) film na 8
typisb

Biblia tak uczy, owszem. Lecz wielkie księgi z innych religii uczą o czymś zupełnie innym. Dlaczego zakładasz, że to nasza religia jest tą najprawdziwszą i najwłaściwszą? To pycha. A nasza religia potępia bycie pysznym, prawda? Wyznawcy innych religii ( tych mówiących o reinkarnacji) twierdzą, że to właśnie ich religia i ich księgi mówią prawdę. Dlaczego mielibyśmy im nie wierzyć?

ocenił(a) film na 6
aam38

a dokładnie gdzie nasza religia potępia bycie pysznym?

ocenił(a) film na 8
typisb

W Biblii jest kilka cytatów. Nie podam ci teraz dokładnie bo musiałabym poszukać ale jeśli się postarasz to na pewno sam/sama znajdziesz.

ocenił(a) film na 8
aam38

Tak szybko jeden cytat na poczekaniu: ,,„Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje” I list Piotra 5,5

ocenił(a) film na 6
aam38

a czy te słowa są pyszne? >>Jest to prawda wiary, której silnie trzymać się należy, że poza Kościołem apostolskim, rzymskim nikt zbawić się nie może, on bowiem jest jedyną arką zbawienia i kto do niego się nie schroni, zatonie w potopie.<<

ps. dobry przykład na pychę moim zdaniem jest List Klemensa do Koryntian albo Łk9

ocenił(a) film na 8
typisb

Wiesz, nie jest tu miejsce na dyskusję na temat wiary. Nie chcę zaśmiecać forum więc może zakończmy dyskusję. Ale tak - słowa które przytoczyłeś/łaś są oznaką pychy. I są one tylko słowami z Biblii, a jak już wcześniej napisałam w innych wielkich księgach (z innych religii) pisze coś zupełnie przeciwnego. Pychą jest uważanie, że to nasza religia i nasza księga ma monopol na prawdę. Ale nie przekonuję cię, wierz w co uważasz, każdy wierzy tak jak czuje. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
aam38

Według autora tej opowieści, wiemy. Film jest na podstawie książki pod tym samym tytułem napisanej przez Chico Xaviera, który nigdy nie przyznał się do autorstwa swoich książek. W przypadku "Naszego domu" utrzymywał, że autorem jest duch André Luiz (główny bohater książki / filmu) ... jeśli osobiście to przeżył i opowiedział swoją historię, to ... tak było.

ocenił(a) film na 8
Peewit

No właśnie. ,,Jeśli..." . A może wcale nie przeżył tego? Może to zmyślona historyjka? Nikt tego nie wie i pewnie się nie dowiemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones