PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=213145}
7,5 41 105
ocen
7,5 10 1 41105
6,6 9
ocen krytyków
Niczego nie żałuję Edith Piaf
powrót do forum filmu Niczego nie żałuję - Edith Piaf

Ten film wywołał u mnie mieszane uczucia. Po pierwszej połowie byłam zawiedziona, a nawet zdegustowana. Wkurzały mnie strasznie te przeskoki w czasie, a sama Piaf wydawała mi się strasznym babsztylem. Ale później... zobaczyłam jej ludzką twarz i to jak wiele przeszła. Nie ukrywam, że były momenty, w których miałam mokre oczy. Finał wzruszający, smutny. Nie jestem zwolenniczką czczenia rozpitych i ćpających gwiazd, ale ta historia ma coś w sobie. Swoją drogą oglądając film miałam kilka razy wrażenie, że jest w pewien sposób podobny do Skazanego na bluesa. Jestem ciekawa czy i tu nie było próby wypchania na scenę schorowanej, uzależnionej Piaf przez jej otoczenie dla pieniędzy. Tak czy inaczej smutna historia, ale pouczająca. Kolejna upadła gwiazda. Sława i pieniądze niekoniecznie idą w parze ze szczęściem, dlatego przestańmy o nich marzyć i cieszmy się tym, co mamy. My - "normalni" ludzie.

bagietkamarta

Z tego filmu bije właśnie też takie przesłanie, że jeżeli zazdrościsz komuś sławy, pieniędzy, uznania, to może nie wiesz jaką cenę ktoś za to wszystko płaci? Czy na prawdę chciałbyś zająć jego miejsce? Fajnie, że odebrałaś tak wrażliwie ten film- kontrasty na ciebie podziałały. Ja od początku do końca widziałam opuszczoną dziewczynkę, której ciągle zabierano to co najważniejsze i na prawdę poczułam jak jej świat jest niestabilny, nieprzewidywalny. Uwierzyła w Św. Teresę- wyobraziła sobie, że Siła Wyższa jej pomaga i tylko ta "osoba" mogła jej na prawdę pomóc, nigdy nie opuścić... Czasy były jakie były i to niesamowite, że z takiego beznadziejnego położenia ( bezdomność, żebractwo) można było wznieść się na tzw. szczeblach drabiny społecznej. Ogłady zawsze jej brakowało, ale miała Serce! To najlepsza broń wobec okrutnego losu:). Na plaży udzieliła wywiadu kobiecie, która mogła być w wieku { spojler ocenzurowany :}. Tamta zapytała: Co poradziłaby Pani kobietom w Pani wieku?. "Kochaj"- odpowiedziała Piaf. A młodszym? Kochaj. Kochaj- po prostu:) Świetny film świadczący też o talencie jego twórców...

ocenił(a) film na 6
CicheBaBum

Mi najbardziej utkwiła w pamięci jej odpowiedz na pytanie czy boi się śmierci, odpowiedziała że "nie bardziej niż samotności".

natan_

Zgadzam się:). Pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones