Nie oddychaj

Don't Breathe

2016 1 godz. 28 min.
6,5 62 482
oceny
6,5 10 1 62482
16 747
chce zobaczyć
6,2 9
ocen krytyków
{"rate":6.22222,"count":9}
powrót do forum filmu Nie oddychaj
  • Jw.

• sirona06 ocenił(a) ten film na: 8

COG Nie, nie tylko ty ;)

• niko_filmweb ocenił(a) ten film na: 8

sirona06 Do połowy filmu jemu, później się to zmieniło :D

• demonicznymrok ocenił(a) ten film na: 7

COG Ja też mu kibicowałam :D

• Przemekstreme ocenił(a) ten film na: 7

COG Ja też przez cały film kibicowałem dziadkowi no ale niestety zakończenie mi się nie podobało :(

• Safo ocenił(a) ten film na: 5

Przemekstreme Zakończenie takie, że pewnie będzie 2 część...

• MsChocolate_2 ocenił(a) ten film na: 4

COG Ja również.

• Solderowy133 ocenił(a) ten film na: 8

COG Ja również. Smutny był widok w telewizji, jak wnosili go na noszach do ambulansu.

• mydnajt ocenił(a) ten film na: 7

COG chorzy ludzie :D

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• Michal_Kaczorowski ocenił(a) ten film na: 8

Raze dlaczego? włamywacze nie mieli żadnych perspektyw życiowych i chcieli wyjechać z Detroit. Staruszek w ogóle nie był sympatyczny. Więził w piwnicy kobietę - to chyba wystarczy, żeby mu nie kibicować.

• Michal_Kaczorowski No tak ludzie, którzy chcieli okraść kalekę są z natury bardziej sympatyczni, a brak perspektyw jak wiemy to rozgrzeszenie dla bandytyzmu.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• COG Ja też mu kibicowałem ;)

• COG Nie obejrzałem jeszcze filmu, ale tak "na sucho" to jestem za dziadkiem i jeszcze bym mu pomógł. Troje zdeprawowanych śmieci włamuje się do (z ich punktu widzenia) słabszego? Aż się proszą o pacyfikację. Chcieli się wyrwać z Detroit? Było wsiąść do Greyhounda.
    Bazuję tylko na recenzji, a tam autor nawet się nie zachłysnął więzioną kobietą. Pewnie na siłę wsadzili ją do scenariusza, żeby widz znielubiał dziadka. Obejrzę film żeby mieć pełny osąd, ale i tak już wiem że wolałbym wersję gdzie trzy ciała wzmacniają fundament chałupy.

• macrosplus Chyba ktoś "zapomniał" dodać, że ta więziona kobieta zabiła mu córkę a zasrany sąd ją uniewinnił. Facet był bardzo miły że jej po prostu nie poćwiartował.

• Reksio_gwalciciel Bardzo miły człowiek. Tylko ją zmusił do zajścia z nim w ciąże.

• introverder667 ocenił(a) ten film na: 4

COG No i ku*wa s*ka przeżyła - nie ma sprawiedliwości i w filmie, ale końcówka daje nadzieję, że ją dorwał tak czy siak :). Zasłużyli sobie wszyscy na to - cała czwórka. Jakoś nie mieli skrupułów odebrać wszystkie pieniądze biednemu kalece..

introverder667 Gdyby dziadek wygrał i dali jakiś morał sensowny, to dałbym może ze 2 oceny w górę, mimo że było sporo nudy i się nużyło miejscami.

introverder667 Takim by było - morałem - jakby wszyscy piach jedli (oprócz dziadka, który b. kochał swoją córkę).

• COG Szkoda, miałam nadzieję, że Dziadek wygra.

• Lighan ocenił(a) ten film na: 7

COG Ja mu kibicowałem, ale po scenie z pipetą zupdate'owałem swoje podejście xDDD

►Recka YouTube'owa Fan Bojsów: https://www.youtube.com/watch?v=hcX91CasDNw

• krzyche86 ocenił(a) ten film na: 6

COG A ja od razu kibicowałem młodzieży :) W pierwszej scenie kontaktu z dziadkiem wystarczyło żeby ten koleś z pistoletem strzelił mu w stopę na przykład. I dziadek byłby bezbronny, spokojnie można było go obrabiać. A jak już zaczęła się szamotanina, to wystarczyłoby żeby ta dziewczyna wzięła łom i ogłuszyła naszego żwawego dziadzia.

• raiden19 ocenił(a) ten film na: 8

COG Ja również, wkońcu bronił swojej własności chociaż święty nie był.

• diana6echo ocenił(a) ten film na: 6

COG nigdy nie kibicuję gwałcicielom... niby w filmie "tylko" zapłodnił tamtą dziewczynę używając pipety, ale to i tak jest gwałtem i naruszeniem cudzej cielesności :/ gwałt to gorsza zbrodnia niż morderstwo

• Zoh1n ocenił(a) ten film na: 9

diana6echo Na pewno jesteś kobietą pisząc takie brednie. Z gwałtem, a raczej po można po jakimś czasie znów normalnie żyć, a z chwilą morderstwa to życie się ucina. Koniec. Nie ma nic znikasz.

• diana6echo ocenił(a) ten film na: 6

Zoh1n A znasz jakiegoś faceta o imieniu "Diana"?
    A po drugie, musisz być facetem skoro piszesz takie brednie, że ot po gwałcie można się otrząsnąć. Nie, nie można, to zostaje na zawsze w kobiecie. Niby jakim cudem życie wiele lat z taką traumą ma być lepsze od śmierci?

• Zoh1n Po jakim czasie? Jesteś takim znawcą, proszę podaj termin, to fascynująca teoria....

• Zoh1n Na pewno jesteś facetem, pisząc takie brednie. Jak cię zgwałcą, to pogadamy.

• zbigniew_ ocenił(a) ten film na: 7

COG Jak widać nie tylko ty kibicowałeś psycholowi. Smutne...

• zbigniew_ Raczej straszne.

• Pyrogenus ocenił(a) ten film na: 7

COG Narracja jest tak prowadzona, żeby kibicować włamywaczom. Ot, biedniutka amerykańska młodzież nie ma perspektyw, więc nie może tyrać w jakiejś pracy, od razu trzeba brać się za obrabianie domów ;) Do tego wsadzili tego aktora z "13 powodów" i tu też gra taką niezdecydowaną pipkę - najpierw się wycofuje, później wraca, ale ta jego "walka o przetrwanie" momentami mnie śmieszyła. Za to ta panienka zrobiłaby wszystko, byle zdobyć tą forsę. Motyw z więzioną dziewczyną włożony specjalnie, żeby pokazać, że z dziadka taki najgorszy zwyrol - wtedy jest już pełne rozgrzeszenie włamywaczy, do tego miał przygotowane różne przedmioty, by dom w kilka minut zamienił się w pułapkę bez wyjścia - tak jakby twórcy filmu chcieli pokazać, że to nie pierwsi włamywacze, których dziadek załatwił (jeszcze pokazali w TV jego dom w opuszczonej dzielnicy i to, że wygrał 300 tys $) - co to ma być? Zaproszenie: "przyjdźcie i mnie okradnijcie" - mogli jeszcze powiedzieć, że jest niewidomy i dać jego fotkę to miałby większe "wzięcie" ;) Gówniarze sami się o to prosili - tym bardziej, że to nie był ich pierwszy skok, a dodatkowo złamali zasadę "nie kradniemy gotówki". Do tego ten pierwszy kretyn zabrał ze sobą klamkę - "gangsta style" ;)

• piotrek710 ocenił(a) ten film na: 6

COG Najgorsza z nich była ta laska... przecież każdy człowiek w takiej sytuacji zachował by się instynktownie "uciekaj albo walcz" a ona cały czas myśli o tym hajsie. Dziadek zabija chłopaka na jej oczach, potem do nich strzela, potem prawie łamie se kręgosłup spadając, potem jeszcze ten pies ją goni, a ona cały czas walczy o ten plecak z kasą a dopiero na drugim miejscu o swoje życie...

• piotrek710 Wyjątkowa pożarna złodziejka. Dla niej jedyna droga ucieczki to okresć kogoś. Wredna, wolę kibicować dziadkowi, on przynajmniej wymierza sprawiedliwość.

• radek312 ocenił(a) ten film na: 7

COG Nikomu nie kibicowałem, miałem nadzieję, że wszyscy tam trafią do pie*dla :D

• Eazy96 ocenił(a) ten film na: 8

COG oczywiście dziadkowi.Walczył w Iraku za kraj w którym on ani jego bliscy nie mogli być bezpieczni.W końcu puściły mu nerwy i postanowił ukarać ludzi.Przykre że większość ludzi popiera sku*wysynów bez moralności a na świecie wciąż brakuje sprawiedliwości.

• COG Jak to kibicować dziadkowi? Przecież to główny pozytywny bohater. Oczywiście, że mu kibicowałem, a za każdym razem gdy ranił/zabijał kogoś z włamywaczy to aż skakałem z radości (no może w przenośni:P ).
    {spoiler]
    Szkoda, że film tak się skończył, że głupi szon wraz z siostrą uciekli. Mam nadzieję, że w drugiej części sprawiedliwość dopadnie jedny ocalały przy życiu czarny charakter.
    [/spoiler]

• a_nubis ocenił(a) ten film na: 7

COG Ja też byłem za dziadkiem, kozak gość. I żaden tam gwałciciel, bo zapładniał in vitro, nie czerpał przyjemności z posuwu, więc spoko. Laska powinna być wdzięczna za dziecko o silnych genach, bo dziadek to typowy Alfalider