PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118558}
7,0 1 231
ocen
7,0 10 1 1231
5,5 4
oceny krytyków
Niedzielny poranek
powrót do forum filmu Niedzielny poranek

okraszony kąśliwym i inteligentnym komentarzem.
Całość ogląda się przyjemnie i z uśmiechem na twarzy. Kadry są jasne i kolorowe.
Brawo!

ocenił(a) film na 9
KYRTAPS

Polecam więc "Spacerek staromiejski".

ocenił(a) film na 8
Marcineusz_Zet

Niezwykle sympatyczny i zabawny! A i Rudzki jako narrator był udany, tak się przyzwyczaiłem do Łapickiego w starych kronikach, że teraz trochę się obawiałem tej zmiany. ;)

ocenił(a) film na 10
aciddrinker

Kapitalny i przyjemny !!!
Gorąco polecam.

ocenił(a) film na 5
Touristica

A ja się nie zgodzę. Jeśli film traktować jako ? no własnie, co? - kronikę filmową to może i bym się zgodził.

Ale jako dokument jest po prostu słaby. Niewiele wnosi, nic z niego nie wynika, realizatorsko przeciętny, aktorsko (nawet jak na inscenizowany dokument) też kiepsko, poza tym propagandowy i przersyowany. Jedyne co się broni to faktycznie komentarz, momentami całkiem zabawny.

Można z tego było zrobić w miarę ciekawą obserwacje życia przez pryzmat jazdy w autobusu, komunikacji miejskiej, a wyszła niespójna garstka motywików, do tego średnio zrealizowana.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
szczawik151

chłopie, przecież to jest czystej wody komedia

ocenił(a) film na 5
Marcineusz_Zet

Własnie mowie - ze jesli tak traktować to film jest po porstu głupia, nawet przyjemnie sie ogladajaca komedia - ale nic nie wnoszącą i na dodatek przeciętnie zrealizowaną.

Z tym, że nei taki - przynajmniej wg mnie - jest zamysł dokumentalistyki. Jeśli to miała być komedia, to mógł to zrobić z profesjonalnymi aktorami np. A jeśli osadza się akcje w rzeczywistości, pozoruję się dokument to czemuś to ma służyć. No i tutaj też (zapewne) miało czemuś służyć, ale nie wyszło i tyle ;).

ocenił(a) film na 9
szczawik151

i służy - satyrze na socrealistyczne dokumenty

ocenił(a) film na 5
Marcineusz_Zet

Nie zgodzę się. Oczywiście Munk pozwala sobie na ironie, itd. ale PKF też pojawiała się ona bardzo często. Poza tym Poranek też ma mocno socrealistyczny wydzwięk - Munk generalnie był najbardzeij socrealistycznym z reżyserem Szkoły Polskiej.

Nie mówię ze film jest całkiem beznadziejny. Ale ostatnio jestem po seansie kilku dokumentów z Czarnej serii Polskiej Szkoły Dokumentu i stwierdzam, że nawet wtedy dokumenty (nawet te inscenizowane) mogły wyglądać dużo lepiej. Nawet jak ich zadania było inne niż demaskacja nędzy Warszawy lat 50.

ocenił(a) film na 6
Marcineusz_Zet

Nie jestem przekonany, czy to satyra na socdokumenty. Jako komedia filmik momentami dość irytujący. Poza tym kojarzy mi się trochę z sowieckimi filmami kreującymi radosne treści, kręconymi w czasie apokalipsy. "Lekko na sierdse ot piesni wiesiołaj".

kosarz 666 neg

Nie denerwował Was ten soc kierowca? Wyglądał jak eksport zza wschodniej granicy, a nie polski chłopak. W kontekście tego kiedy i gdzie ten film był kręcony było to bardzo zniechęcające, mimo lekkiej, sprawnej realizacji całości.

ocenił(a) film na 4
KYRTAPS

Inteligentny komentarz? Cóż, chyba inaczej rozumiemy znaczenie przymiotnika "inteligentny"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones