Film

Shanghai Surprise

1986 1 godz. 37 min.
5,1 506
ocen
5,1 10 1 506
353
chce zobaczyć
{"id":"8113","linkUrl":"/film/Niespodzianka+z+Szanghaju-1986-8113","alt":"Niespodzianka z Szanghaju","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/81/13/8113/7056432.2.jpg"}
Szanghaj 1937. Trwa ostrzał artyleryjski miasta, wojska Kuomintangu walczą z Japończykami. Wokół zamieszanie, a... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

Szanghaj 1937. Trwa ostrzał artyleryjski miasta, wojska Kuomintangu walczą z Japończykami. Wokół zamieszanie, a nielegalne interesy nadal kwitną. Król opium Walter Faraday przeyotowuje się do przerzutu 1100 funtów opium, jednak po drodze postanawia wpaść do mieszkania swojej konkubiny. Tu dowiaduje się, że został oszukany przez swojegoSzanghaj 1937. Trwa ostrzał artyleryjski miasta, wojska Kuomintangu walczą z Japończykami. Wokół zamieszanie, a nielegalne interesy nadal kwitną. Król opium Walter Faraday przeyotowuje się do przerzutu 1100 funtów opium, jednak po drodze postanawia wpaść do mieszkania swojej konkubiny. Tu dowiaduje się, że został oszukany przez swojego nadzorcę, który ucieka z towarem. Rok później do Szanghaju przybywa handlarz krawatami Glendon Wasey ( Sean Penn ), który przez przypadek wplątuje się misję odszukania ojca jednego z poznanych żołnierzy.

boxoffice
$2 315 683 w USA
budżet
$17 000 000
studio
HandMade Films / Vista Organisation, The
inne tytuły
Szanghajska niespodzianka Polska
Shanghai Express Australia
Więcej...
Scenarzysta John Kohn w roli głównej chciał obsadzić Toma Hanksa.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Hongkongu (Wielka Brytania, obecnie Chiny), Makau (Chiny), Portugalii i Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • całkiem fajny film, Madona, Penn i muzyka George'a Harrisona.

  kotbury

  zupełnie nie zgadzam się z wypowiedzią niżej. jest 10000 filmideł ze znacznie wyższymi ocenami, choć nie umywają się do Shanghai Surprise. Madona gra zupełnie ok, nie wiem jak można pier..lić, że kiepska z niej aktorka. jeśli ona jest kiepska, to 99% naszych ... więcej

  1
  • Potrzebne napisy do filmu !!!

   szymko ocenił(a) film na

   Poszukuję napisów, bardzo potrzebne …..

  • Gdzie mozna go obejrzeć oprócz sciągania ,.

   • Nie wiem o co chodzi z tymi notami... Naprawde przyjemny film z fajną fabułą. Nie jest to dzieło wybitne ale polecam do drinka wieczorem!

    • Bardzo sympatyczny filmik

     SammyC

     Wciągający, chwilami śmieszny film. Można się przy nim nieźle rozerwać. Plusem jest jeszcze świetna muzyka i ciekawa fabuła. Polecam!

     Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.