Nietykalny (2019)

Untouchable

Harvey Weinstein – samozwańczy cesarz Hollywood, który wierzył, że wybudował sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu, który upadł pod ciężarem zarzutów: prześladowania, szantażu, napaści seksualnej i gwałtu.

Nietykalny (2019): Zwiastun nr 1 (polski) ...

zdjęcia

(7)

Słuszne jest również to, że Weinstein nie jest jedynym podmiotem dokumentu Macfarlane. Tak samo ważne – a może nawet ważniejsze – są tu jego ofiary. Reżyserka zaprasza przed kamerę skrzywdzone przez producenta kobiety i pozwala im przejąć kontrolę nad swoją historią, wyegzorcyzmować traumę. Niektóre z nich to znajome twarze – jest tu Rosanna Arquette, jest Paz de la Huerta. W "Nietykalnym" dostają czas, by opowiedzieć swoją prawdę, by zrekonstruować swój tok myślenia, pozwolić nam zrozumieć – a także zrozumieć samemu – jak i do czego doszło między nimi a Weinsteinem.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 100%
pokaż:
 
Rosanna Arquette Rosanna Arquettejako: Rosanna Arquette (ona sama)

Tytan. Wizjoner. Twórca snów. To Harvey Weinstein – samozwańczy cesarz Hollywood, który wierzył, że wybudował sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu. Pomnik, który upadł pod ciężarem zarzutów: prześladowania, szantażu, napaści seksualnej i gwałtu.  "Nietykalny: Harvey Weinstein" to współczesna szekspirowska historia, która ukazuje potężnego człowieka jako socjopatycznego drapieżnika, opętanego przez własną chciwość, potrzebę chwały i  władzy. To także historia hollywoodzkiegoo skandalu wszech czasów i ruchu #metoo, który miał odwagę, aby go ujawnić.  Jak jeden człowiek mógł zdobyć władzę, która pozwoliła mu na bycie bezkarnym? Co można zrobić, aby uchronić się przed ludźmi jak Harvey Weinstein?  "Nietykalny: Harvey Weinstein" to film dwukrotnego laureata Oskara za filmy "Człowiek na linie" oraz "Sugar Man", a także nagrodzonego Nagrodą Emmy twórcy filmu "LA 92".

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Nietykalny

muzyka:
zdjęcia:
(więcej...)
 
oceń twórców
dystrybucja:
Akson Dystrybucja
inne tytuły:
(więcej...)
  • Zdjęcia do filmu nakręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Wenecji (Włochy), Cannes (Francja) i w Toronto (Kanada).
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię