PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97041}

Nieustraszeni bracia Grimm

The Brothers Grimm
6,5 70 666
ocen
6,5 10 1 70666
5,9 18
ocen krytyków
Nieustraszeni bracia Grimm
powrót do forum filmu Nieustraszeni bracia Grimm

Czy znacie polskie wydanie baśni z niecenzurowanymi wersjami?Trudno trafić teraz na książkę z oryginalną treścią historii, gdyż większość dzieci pewnie by tego nie strawiło.A mi potrzebny jest duży zbiór z baśniami bez happy endu ;) z góry dzięki za pomoc!

royo_lilith

Ja znalazłam tę 2-tomową perełkę w antykwariacie, ale czasem na allegro są aukcje, trzeba szukać co jakiś czas.

royo_lilith

http://allegro.pl/basnie-braci-grimm-2-tomy-ptak-straszydlo-i1337928799.html To jest link do aukcji na allegro z nieocenzurowaną wersją baśni. Wiem ,bo mam to samo wydanie z krukiem i żabą. Świetne "bajki" np. o dziecku , które było niegrzeczne nawet po śmierci , bo wyciągało z mogiły rączkę , aż wreszcie przyszła mamusia i zbiła dziecko rózgą . Od tej pory nie wyciągało już rączki. Miałem ze 12 lat kiedy to czytałem i od tej pory nie byłem już normalny ;)

ocenił(a) film na 10
azaliz1

Ja mam chyba to samo, tylko z inną ciut okładką -1995 rok, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza/Drukarnia Naukowo-Techniczna, W-wa. Zielone okładki, z księciem goniącym lisa i księżniczką uciekającą przed żabą.

azaliz1

Dokładnie tak. Wersja 2-tomowa z żabą i krukiem na okładkach.
Sam jestem w posiadaniu takowej, polecam :-)

ocenił(a) film na 7
royo_lilith

jeśli opowieść nie ma happy endu to nie jest baśnią

Tzolkin

?? Chociażby co niektóre baśnie Andersena też nie mają happy endu ;)

royo_lilith

Parę lat temu ukazała się antologia Pullmana, na rynku polskim jedne z najbliższych oryginałom wersje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones