PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649711}

Niewidzialny wróg

Eye in the Sky
6,6 10 176
ocen
6,6 10 1 10176
7,0 3
oceny krytyków
Niewidzialny wróg
powrót do forum filmu Niewidzialny wróg

POZWOLENIE NA ATAK

ocenił(a) film na 3

Zapomnieli zapytać o pozwolenie drużnika ze stacji kolejowej w Gąskach i przeora klasztoru Ojców O Ojców

ocenił(a) film na 5
buczzzz

z podpisami od papieża w trzech egzemplarzach oczywiście podpisane niebieskim piórem

ocenił(a) film na 3
MentalnaPasqda

oczywiscie w jezyku mongolskim

ocenił(a) film na 8
buczzzz

dlatego nie wszystkie filmy przeznaczone sa dla dzieci. Szkoda slow...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
buczzzz

Widać takie mają procedury... Rozumiem, że to sprawiło, że zaniżyłeś ocenę? W obecnych czasach podejmowanie decyzji jest zarazem dużo szybsze (komunikacja) jak i znacznie wolniejsze (procedury). Porównaj sobie teraz siły pokojowe ONZ np. na Bałkanach, gdzie nie mogli używać broni itp. Dlaczego? Bo obowiązywały i obowiązują takie procedury. Teraz wróć do filmu. Ten film jest świetnie zrealizowany i pokazuje prawdę - jak w obecnych czasach wyglądają misje tego typu. To nie jest historia jak z filmów akcji, gdzie decyzję może podjąć jedna osoba (ta która naciska spust), tutaj masz prawdziwe życie. Niestety, ale biurokracja już pewnie nie jeden raz sprawiła, że ucierpiało znacznie więcej osób niż mogłoby. Ten film właśnie obnaża prawdę o "dowództwie". Pokazuje też prawdę o tym kto służy w wojsku ("Dlaczego zgłosiłeś się do wojska? Musiałem spłacić kredyt za studia"). I potem tacy operatorzy w tym przypadku drona się trafiają. Operatorzy dronów jak i snajperzy powinni mieć silną psychikę i nie być z "łapanki" jak pracownicy infolinii... Hellen Mirren świetnie zagrała swoją rolę, tak samo jak Alan Rickman. Nawet Barkhad Abdi. I na koniec powtórzę to co napisałem wcześniej - niestety teraz rządzi głupia biurokracja i poprawność polityczna ("patrz jak to będzie dla nas lepiej wyglądać, gdy oni wysadzą 80 osób, czy gdy my wysadzimy 1 niewinną"). Przykre to jest, ale w tym przypadku (wojsko i operacje wojskowe) liczy się mniejsza strata i decyzje tam podejmowane nie powinny być na podstawie tego co powie TV, czy uczucia.

ocenił(a) film na 5
Juna_3

"Porównaj sobie teraz siły pokojowe ONZ np. na Bałkanach, gdzie nie mogli używać broni itp. Dlaczego? Bo obowiązywały i obowiązują takie procedury."

Zes mu wyjasnil. Przypomnial mi sie chorwacki film "takie sa zasady", ktorym kazda niezrozumiala sytuacje bohaterowie, nawet w obliczu umierania syna kwitowali tytulowym "takie sa zasady".
Sytuacja na Balkanach czy Rwandzie wyladala tak, a ie inaczej, bo procedury ustalaly waskie grupy idiotow nie majace pojecia o wojnie, a szczegolnie wojnie domowej.

ocenił(a) film na 8
Dolce_far_niente

Zgodzę się częściowo.. Procedury w takich sprawach zawsze ustala wąska grupa, ale nie są oni idiotami. Wąska grupa ludzi ustala reguły gry dotyczące tzw. uchodźców, ale nie są oni idiotami. Ci ludzie wiedzą co robią.

ocenił(a) film na 5
Juna_3

To ja tez sie zgodze czesciowo :). Ci, od imigrantow, wiedza. Ci, od Balkanow, Rwandy, nie.

ocenił(a) film na 1
Juna_3

Co do snajperów, poczytaj o ich szkoleniu, to nie sa ludzie z łapanki, pewnie operatorzy dronów tak samo.

ocenił(a) film na 8
Martinez08

Wiem, że nie są. Odnosiłem się raczej do motywacji tych żołnierzy. Sądziłem, że to jasne. Tak swoją drogą, jak trafiłeś na komentarze sprzed kilku lat? ;) Urlop? ;)

ocenił(a) film na 1
Juna_3

Trafiłem przez przypadek.
Zresztą Amerykanie przeprowadzili kilja tysięcy ataków dronami, i co za każdym razem taki łańcuch powiązań, oraz ilu niewinnych tak zabili.

buczzzz

Hahaha... To samo powiedzialem w którymś momencie ogladania. Cytuję: "Jeszcze niech spyta o zgodę żony i swojego proboszcza".

ocenił(a) film na 6
buczzzz

**dróżnika

Agnus78

No dobrze zapytano wszystkich o zgodę pyt1 dlaczego żołnierz pilot drona dyskutuje z pułkownik na temat wykonania rozkazu to niesubordynacja karana więzieniem. pyt 2 Skoro już są tacy przepisowi to dlaczego została pominięta droga służbowa po stronie us army bo przecież żołnierzowi us army nie może wydać rozkazu pułkownik brytyjski,a przynajmniej nie bezpośrednio,więc pilot amerykanin powinien otrzymać rozkaz bezpośrednio od przelożonego.

ocenił(a) film na 6
ding00

To chyba nie do mnie miało być?

buczzzz

Kolego !!! A pismo o zgodę do Centrali Nasiennej w Suwałkach ??? A ekspertyza ze składu desek w Murzasichlu ???

buczzzz

Dziś obejrzałem ten shit. Poziom absurdów i scenariusz pisany przez lewackiego pół mózga pacyfistę ----zirytował mnie tak ---że od połowy film oglądałem na podglądzie. Żenada. Jeśli ktoś chce porównywać te kretyństwo do np. Good kill ---to równie dobrze może porównać 30 letniego , pomarańczowego , na wpół przegnitego Poloneza do powiedzmy Audi S 8. Dno.Jeśli zaś chodzi o pozwolenia na atak to w ferworze napięć zapomniano o świadectwie szczepienia psa w 3 kopiach.

ocenił(a) film na 3
buczzzz

Zapomniałem napisać o tych pozwoleniach na atak ten film jest żałosny .

buczzzz

Przeciągali z decyzją w nieskończoność. Sądziłem że to będzie dobry film a wyszło jak zwykle.

ocenił(a) film na 1
buczzzz

Zapomnieli spytać o zgodę mojej teściowej.

ocenił(a) film na 1
buczzzz

Mi zabrakło, transmisji TV na żywo z drona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones