PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629764}

Niezgodna

Divergent
7,0 212 192
oceny
7,0 10 1 212192
4,9 13
ocen krytyków
Niezgodna
powrót do forum filmu Niezgodna

Proponuje "film młodzieżowy" albo przynajmniej jakieś nowe, specjalne oznaczenie "-21" :P

użytkownik usunięty
feniks_ck

Jest taka kategoria. Np. "Szkoła uczuć"

ocenił(a) film na 4
feniks_ck

Otóż to właśnie.

ocenił(a) film na 10
feniks_ck

Dziwne. Mam 28 i oglądałam z zapartym tchem

kateabg

Ckz najwyrazniej nie znasz sie na sztuce kina

grzesipization

Na czym się nie zna ?

kateabg

Kateabg ja nieznacznie, bądź znacznie, więcej i też byłam zainteresowana. Spodobał mi się system, który można tak wspaniale porównać do naszego systemu. Niezgodni są nieposłuszni, są niebezpieczni... Wiele odzwierciedleń widać w "naszym" systemie..

ocenił(a) film na 8
Indra_5

Ja mam 33 i też urzekła mnie ta historia. Można doszukać się w filmie wielu wartości, wielu nawiązań do współczesności, a nawet dostrzec jak świat może wyglądać w przyszłości. Trochę amatorsko obserwuję świat i ludzi i dzisiaj też istnieją frakcje, np. niewykwalifikowani robotnicy fizyczni, naukowcy, politycy, żołnierze, biznesmeni itd. końca nie widać. I każda frakcja staje się coraz bardziej hermetyczna. Zupełnie inaczej było jeszcze 100 lat temu. Wtedy żołnierze, a przynajmniej polscy, nie byli tylko maszynami do zabijania, co np. jest powszechne w armii usa. Przedsiębiorcy kiedyś za główny cel stawiali sobie rozwój (np. wioski, miasta, ludności) poprzez uprzemysłowienie, rozwój rolnictwa itp. a zyski reinwestowali, dzisiaj, mam wrażenie, biznesmenom chodzi tylko o to, by mieć więcej i więcej idąc po trupach.

ocenił(a) film na 6
feniks_ck

Film dla młodszej widowni, ale nie najgorszy. A dodam, że lubię dobre s-f. Filmy ocenia się również pod kątem gatunku -- czego innego oczekuję od romansidła, a czego innego od kina akcji czy komedii. Duży plus za nienachalny wątek romantyczny - w książce było więcej o ich związku i relacjach, ale moim zdaniem książka była ciut gorsza. ;-)

feniks_ck

Mam dzieci, które nie mieszczą się w Twoich założeniach, a film mi się podobał - 7/10

feniks_ck

W empiku jest kategoria "young adult", moja 16 letnia córka czyta to coś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones