PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=598981}

Niezwykłe życie Timothy Greena

The Odd Life of Timothy Green
6,8 15 900
ocen
6,8 10 1 15900
Niezwykłe życie Timothy Greena
powrót do forum filmu Niezwykłe życie Timothy Greena

Obejrzałem ten film ostatnio z moją małą bratanicą. Mimo iż sama fabuła brzmiała wg mnie głupio, to chociaż liczyłem na jakieś całkiem przyjemne familijne kino i to co dostałem to jakiś chory żart.
Otóż uważam, że główna para rodziców to skończona para idiotów i hipokrytów. W ogóle im nie współczułem z powodu braku dziecka, tylko widziałem w nich jakiś dom wariatów. Już w pierwszej scenie sprawiają wrażenie ludzi, którzy mają coś nie tak z głową. Gdy mają wypełnić formularz, to w rubryce gdzie mieli napisać coś o sobie nic nie napisali twierdząc, że mają za dużo do pisania o sobie.
Wspomnę też o tym, jak mieli już to dziecko to zaniedbywali je np. jak zapisali go na mecz, mimo iż chłopak nie umiał grać w piłkę, po czym zostaje upokorzony gdy popełnia samobója, albo jeszcze jak zabronili mu kontaktu z tą dziewczyną, mimo iż ta nic mu nie zrobiła i w dodatku lubią się. Szczyt ich debilizmu pojawia się jednak w ostatnich minutach, gdy po stracie swojego przybranego syna odwiedzają ponownie Dom Dziecka i przesłuchujący pytają się: "Czego się nauczyli, skoro wiedzą o swoich błędach?" czy coś takiego, a oni odpowiadają, że... będą robić nowe, lepsze błędy! I co później? Dostają zezwolenie od sierocińca na adopcję! Takich idiotów jak to małżeństwo powinno się najlepiej zamknąć w pokoju bez klamek, a nie dać im dziecko do opieki
Jak w tytule napisałem, ten film to z pewnością jeden z najgłupszych, najbardziej chorych i absurdalnych filmów jakich w życiu widziałem. Taki wątek rodzinny byłby nawet zbyt idiotyczny nawet jak na odcinek "Trudnych spraw". Tam to już widywałem lepszych, mądrzejszych rodziców jak ci z tego filmu. Już sobie wyobrażam dzieciaków wychowanych na tym filmie, którzy w wieku dorosłym będzie mniej więcej tak wychowywać swoich dzieci.
Moim zdaniem: tragedia, a nawet gorzej - 2/10.

ocenił(a) film na 1
kryst007

100% racji - patrząc na niektóre powyższe komentarze o tym jaki to głęboki i dający do myślenia film to po prostu nie mogę uwierzyć jak ludzie mogą traktować to coś na poważnie! Rodzice to para chorych na łeb debili, którzy od dawna powinni siedzieć w psychiatryku i nic się z tego nie uczą, większość bohaterów pobocznych to stereotypowe palanty jak: wredna ciotka czy dziadek palant, no i to denerwujące robienie z ołówków Bogów. Jeden z najgorszych filmow jakie w życiu widziałem!

kinleys1

Ludzie często za bardzo patrzą na sam temat filmu czy pojedyncze motywy, a nie na film jako logiczną całość. I pod tym względem ten film to koszmar. Logika fabuły i zachowań postaci jest położona na całej linii

kryst007

A ja widziałem wielu głupszych i to wcale nie na ekranie.

ocenił(a) film na 8
kryst007

Bo to nie jest film dla kogoś o bardzo ograniczonej wyobraźni nie posiadającego za grosz fantazji. Przecież to baśń, w której w ogóle nie chodzi o fakty. Znasz takie okreslenia, jak przenośnia, przypowieść, paralela? Na polski do szkoły nie chodziłeś? Żałosne.

ocenił(a) film na 2
CzPW

Ja tu o sporcie, a Ty o pogodzie. To, że jest to film z wątkiem fantasy nie znaczy, że "wzbudzająca sympatię" para rodziców może zachowywać się jak para samolubnych, nieodpowiedzialnych i przemądrzalych kretynów i nic z tego nie wynosić na lepsze. Głównym bohaterem jest chłopak z liściami na nogach - ok. To, że rodzice robili bezsensowne błędy rodzicielska i nauczyli się by robić WIĘCEJ BLĘDÓW - bardzo, ale to bardzo źle!

ocenił(a) film na 8
kryst007

To oni mówią, że robią błędy. To taka asekuracja. Ja błędów wymagających zainteresowania nie widzę. To normalne, że normalni ludzie chcą mieć dziecko. To normalne, że chcą żeby ich dziecko było kimś. To normalne, że zachęcają dziecko do gry i podtrzymują je na duchu. To przecież dziecko. Jak miałoby się stać dobrym graczem nie ćwicząc? I to normalne, że człowiek w życiu odnosi porażki. Zwłaszcza dziecko, które się uczy. I ważne żeby wtedy miało wsparcie rodziców. To normalne, że ludzie popełniają błędy w ogóle ("Błądzić jest rzeczą ludzką") a w wychowaniu w szczególności. Największym błędem w dzisiejszych czasach to nie mieć dzieci chociaż i to jest dyskusyjne. Morałem w tym filmie jest, że najważniejsza rzeczą jest miłość do dziecka.
I na koniec: nie jest debilem ten, kto inaczej myśli niż ty. Każdy ma swoje marzenia, swoją filozofię, swoją wizję szczęścia i mądrość. Więc nie mów komuś, że głupio robi, bo nie rozumiesz, co sprawia mu szczęście.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones