PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804}

Nigdy nie mów nigdy

Never Say Never Again
7,0 27 115
ocen
7,0 10 1 27115
6,2 4
oceny krytyków
Nigdy nie mów nigdy
powrót do forum filmu Nigdy nie mów nigdy

Fatalna podróba Bonda 

użytkownik usunięty

Nie rozumiem jak można zrobić remarke Bonda. To normalnie obraza dla tej serii. W dodatku mój ulubiony Bond - Connery zagrał tu dużo gorzej niż wcześniej. A M jest w dodatku młodszy od Bonda, co mi bardzo nie pasuję.

ocenił(a) film na 8

Druga adaptacja powieści „Operacja Piorun” jest, poniekąd, wynikiem sporu o prawa autorskie. W 1961 roku Ian Fleming wraz późniejszym producentem Kevinem McClorym oraz scenarzystą Jackiem Whittinghamem pracowali nad scenariuszem ewentualnego filmu o Jamesie Bondzie pod roboczym tytułem „Longtitude 78 West”. Projekt został porzucony i wydany przez Fleminga w formie książki „Operacja Piorun”, bez wspominania o wkładzie intelektualnym kolegów. Doszło między nimi do procesu, w którym doszło do ugody. Gdy EON Productions zajęło się adaptacją książki zawarło układ z McClorym, dając mu prawa do adaptacji swojego pomysłu 10 lat po wydaniu pierwszego filmu. Po upływie wyznaczonego czasu producent konsekwentnie zajął się produkcją filmu na podstawie pierwotnej wersji scenariusza, pod roboczym tytułem „Warhead”. Koniec końców, efektem jego starań jest wydany w 1983 roku „Nigdy nie mów nigdy„.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones