PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30702}

Noc żywych trupów

Night of the Living Dead
7,1 24 804
oceny
7,1 10 1 24804
7,8 21
ocen krytyków
Noc żywych trupów
powrót do forum filmu Noc żywych trupów

Chyba mało jest tak naprawdę kinomanów na filmwebie...

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Może nie najlepszy film o zombie,ale na pewno klasyka.

ocenił(a) film na 8
awirbenski4

Ja jak dotąd lepszego nie widziałem. Podejrzewam, że oprócz "Nocy..." nie musiałbym oglądać już żadnego filmu o zombie.

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Widzę,że mamy podobny gust.Tez tak myślałem,ale remake z '90 i "Świt.."z 78 też mi podeszły.Obecnie Walking dead oglądam i nie narzekam.

ocenił(a) film na 8
awirbenski4

Te dwa filmy też są dobre, ale klimat najbardziej mi odpowiada w oryginale. Nie oglądam seriali raczej, ale Walking Dead muszę zobaczyć, bo wygląda naprawdę dobrze.

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Walking dead dobrze się ogląda,ale to serial,bardziej nastawiony na akcje i osobiste dramaty bohaterów.Brakuje trochę tego klimatu grozy z filmów Romero.Może takie czasy a może oswoiłem się już tak z zombi?Mimo wszystko polecam!

ocenił(a) film na 8
awirbenski4

Ja od siebie polecam mało znany, nietypowy film o zombie, "Dead of Night". Nie ma tu masy zarażonych atakujących jakichś niedobitków, nie ma rzeźni, ale jest jakiś niepokojący klimat. http://www.filmweb.pl/film/Dead+of+Night-1972-106010

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Jeśli znajdę to na pewno obejrze.

użytkownik usunięty
awirbenski4

Jako fan serii TWD muszę powiedzieć, że jestem zawiedziony ostatnimi dwoma sezonami (3 i 4). Niestety, Walking Dead to równia pochyła. S1 genialny, świetny klimat, w zasadzie każda minuta dobrze zagospodarowana, nie można się nudzić. Widać było tam rękę Darabonta. S2 trochę gorszy, ale nadal bardzo dobry. Nie zdążyli za wiele spieprzyć z tego, co stworzył Darabont. No ale S3 i 4 to już w całości twory wykonywane według pomysłu innych ludzi, którzy Darabontowi mogą co najwyżej buty czyścić. Dla mnie jest to przykre, że serial z takim potencjałem został zmarnowany przez skąpstwo AMC.

ocenił(a) film na 10
awirbenski4

Mi nawet podszedł remake Świtu z 2004 roku, w sumie z nowszych filmów traktujących o "Żywych Trupach", to chyba najlepszy (nie licząc "28 dni później", które bardzo mi się spodobało, ale tu nie ma w tytule "Żywych Trupów", hehe :) )... bardzo mi się podobał też "Dzień Żywych Trupów" z 85... i polecam jeszcze obejrzeć czarną komedię "Wysyp Żywych Trupów", z nawet emocjonującym finałem (jak na komedię), mi bardzo przypadł do gustu, dla fanów Zombiaków pozycja obowiązkowa, polecam :)

jasiu15

Ja też bardzo lubie ten film,ale bardzo podobny i jeszcze lepszy jest demon wind 1990,jak ktos nie widzial to jako fan horrorow powinien

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones