Nocny pociąg do Lizbony

Night Train to Lisbon

2013 1 godz. 50 min.
6,8 6 291
ocen
6,8 10 6291
5 605
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":633630,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Night+Train+to+Lisbon-2013-633630/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nocny pociąg do Lizbony
 • lions ocenił(a) ten film na: 3

  Pokazujące jak zawsze jak to niby jak to piękna miłość była która się wydarzyły w czasie rewolucji .Kobiety zapewne zachwycone.Ale jest zupełnie inaczej .Kolejna kobietka która rozdzieliła przyjaciół najpierw spółkowała z jednym ,ale drugi się jej bardziej spodobał wiec przez nią najlepsi przyjaciele sie poróżnili a ona i tak go na końcu zostawiła.

 • typisb ocenił(a) ten film na: 3

  lions dokładnie, romans

 • lions Ale zaczyna się dobrze, dopiero od połowy wszystko jest jasne i przewidywalne.
  Ale ja lubię Lenę Olin :)

 • użytkownik usunięty

  lions Tak to właśnie wygląda "obiektywizm" filmwebowych forumowiczów. Kilka postów dalej jeden nawiedzony twierdzi, że film jest pochwałą lewactwa. Każdy ogląda i widzi na swój sposób. Dobrze by było mieć odrobinę pokory przed szufladkowaniem... czegokolwiek :-) Pozdrawiam

 • Egon_64 ocenił(a) ten film na: 8

  lions Kiedy się nie rozumie treści, wypisuje się bzdety o romansidłach, telenowelach lub lewackiej ideologii. Krytykantom radzę przerzucić się na amerykańskie plastiki, dużo łatwiejsze w odbiorze i lepsze do głupiego komentowania.

 • lions Nie zgadzam się z opinią, żę film jest romansidłem. Wręcz przeciwnie, romans w tym filmie jest tylko jednym z wątków. Film jest typową historia rewolucji i opisuje młodych ludzi, którzy chcieli obalić dyktaturę. Oczywiście, film skupia się na ludziach zamiast na wątkach historycznych i w tej sytuacji relacje międzyludzkie są ważniejsze od polityki. I w tym względzie rzeczywiście wątek miłosny jest istotny, wpływa na akcję, ale ostatecznie wpisuje się w ogólny dramat opowiedzianej historii i nie wypływa ze szczęśliwym happy endem czy też tragicznym zakończeniem. Jest to piękna epicka opowieść, jaką zazwyczaj można odkryć w książkach, a rzadko w filmach. Polecam!

 • lions Film opowiada histirie. Różne.
  Tutaj wydarzyła się historia miłości w kraju targanym dyktaturą faszystowską.
  Analizowanie tego filmu tylko przez pryzmat miłości Stefanii i Amadeo, jest śmieszne. Ten film ma o wiele szerszy wymiar.
  A ona, Stefania, nie była żoną Georga. Zakochała się w Amadeo. Rozumiem, że według ciebie powinna tkwić z facetem, którego już nie kocha, dla zasady. Jakiej?
  Robiła to, co czuła, jak większość z nas.