Nocny pociąg do Lizbony

Night Train to Lisbon

2013 1 godz. 50 min.
6,8 6 291
ocen
6,8 10 6291
5 605
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":633630,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Night+Train+to+Lisbon-2013-633630/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nocny pociąg do Lizbony
  • Katalina130 ocenił(a) ten film na: 8

Uwielbiam Lizbone, uwielbiam Ironsa, dlatego nie mogłam dać niższej niż 8/10 noty dla tego filmu.
    Historia opowiedziana w filmie może nie porywa, mamy i politykę i miłość w retrospekcyjnej opowieści o
    portugalskich rewolucjonistach, ale także przemianę wewnętrzną głównego bohatera który poruszony
    historią sprzed lat budzi się na nowo do życia. Film jest powolny, pełny przemyśleń i cytatów, ale mimo
    wszystko urzeka i wciąga widza. Zwłaszcza że tłem jest przepiekna Lizbona, zaś przewodnikiem po
    historii doskonały Jeremy Irons.

• gina12345 ocenił(a) ten film na: 10

Katalina130 Cudowny klimat, wspaniałe kino, Irons doskonały, nigdy mnie nie zawiódł...Po obejrzeniu tej historii czuję się spokojna i szczęśliwa.Urzekające...

• TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 6

Katalina130 Irons i Lizbona bardzo mi się podobali, ale historia miejscami klajstrowata. Schematy literackie ograne do bólu.

• OmniModo ocenił(a) ten film na: 7

TangoAndWaltz SPOILEREK ! ... i to nierealne rozstanie zaraz po przekroczeniu granicy ... Ogólnie przepiękne pierwsze 70% filmu a później mocny spadek jakości co obniża moją notę do 7