PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562509}

O północy w Paryżu

Midnight in Paris
7,1 200 223
oceny
7,1 10 1 200223
7,3 36
ocen krytyków
O północy w Paryżu
powrót do forum filmu O północy w Paryżu

obrzydliwie sentymentalny, kiczowaty, ckliwy, bohaterowie nadeci i nie do polubienia, dretwe gadki o sztuce, infantylny intelektualizm na sile, wpychanie widzom co maja myslec poprzez zenujace monologi o zyciu. w dodatku wilson to chyba najgorszy wannabe allen ever. juz nawet dzieciak od american pie nie byl tak dretwy. na plus chyba tylko cotillard. w latach 80 allen zrobil purpurowa roze oparta na podobnym patencie, a jednak sto razy lepsza. moze dlatego, ze wowczas bohaterowie to byli prostaczkowie, ktorymi tak woody gardzi i dlagego potrafil sie od nich zdystansowac. ten film to jakas tragedia i moja pierwsza jedynka od miesiecy. i jeszcze to bijace z filmu "patrzcie jaki jestem madry, czytam ksiazki i spaceruje po xeszczu, a wy co hamburgery w maku i transformersy w multipleksie. obrzydliwy, hipsterski gniot. na smietnik.

ocenił(a) film na 2
Klonazepam

Wreszcie jakaś rozsądna wypowiedź w morzu lukru na tym forum.

ocenił(a) film na 5
Klonazepam

Też mi nie pasował Owen Wilson. Może grać w głupkowatych komediach romantycznych, tu jednak psuje film, który - szczerze mówiąc - i tak jest nie do uratowania.

ocenił(a) film na 8
Klonazepam

Po części zgodzę się z twoją opinią , ale każdy inaczej odbiera ten film. Sądzę że powinieneś ją zostawić dla siebie. Czy filmy nie mają sprawić że zatapiamy się w ich świecie ?

ocenił(a) film na 1
kapi07_filmweb

rozne filmy maja spelniac rozne funkcje, zdaje sie...

ocenił(a) film na 1
kapi07_filmweb

fajnie to brzmi:
"Po części zgodzę się z twoją opinią , ale każdy inaczej odbiera ten film. Sądzę że powinieneś ją zostawić dla siebie."
Innymi słowy Woodego Allena należy albo chwalić albo się nie wypowiadać. :) Aby ocena na filmwebie była chociaż w miarę obiektywna powinna wyrażać opinię różnych osób. Co to by była za strona, na której wypowiadałyby się tylko te osoby, które aprobują filmy, które chcą skomentować- dla mnie bezwartościowa, bo zastanawiając się nad obejrzeniem jakiegoś filmu chciałabym usłyszeć opinię różnych osób a nie tylko tych zachwyconych.

ocenił(a) film na 9
magijka

W zasadzie to masz rację

ocenił(a) film na 7
kapi07_filmweb

Dlaczego powinien zachować tę opinię dla siebie?

ocenił(a) film na 9
Klonazepam

Rozumiem, że film może się nie podobać, nie każdy lubi doskonałe scenariusze z dobrze dobranymi aktorami i z klimatem, ale dawanie oceny 1 to jest lekka przesada. Pachnie mi tu hejterstwem

ocenił(a) film na 1
chemas

ja wrecz uwielbiam doskonałe scenariusze z dobrze dobranymi aktorami i z klimatem, ale nie wiem czemu o tych niewatpliwych zaletach piszesz pod akurat tym filmem

ocenił(a) film na 9
Klonazepam

Bo właśnie tego filmu dotyczą

ocenił(a) film na 1
chemas

lol

ocenił(a) film na 9
Klonazepam

a no tak

ocenił(a) film na 7
chemas

Niech sobie wstawia co chce, to tylko Filmweb, nie życie. Nikogo nie zabije ani nie obrazi wklikując losową cyfrę 0-9. Chill. :-)

ocenił(a) film na 9
Artanis

tyż prowda :) jednakże denerwujące to jest

ocenił(a) film na 9
Klonazepam

Widzę 3 możliwości: Ty nie załapałeś, ja nie załapałem albo oglądaliśmy różne filmy.

Moim zdaniem całość to niezwykle sprawna zabawa kiczem, do tego oblanym grubą warstwą lukru i przyozdobionym szczyptą farsy. Gdyby skrócić fragment sceny, w której Gil łopatologicznie tłumaczy zawiłości uroków czasów minionych, to film mógłby być arcydziełem.

staryzgred

Na czym polega ta "zabawa kiczem"?

ocenił(a) film na 5
staryzgred

Do arcydzieła mu jeszcze daleko. Ale jak widać łatwiej tłumaczyć słabość filmu "zamierzonym" kiczem niż zdobyć się na krytykę uznanego reżysera.

ocenił(a) film na 9
MsChocolate_2

Kulą w płot. Ostatnia rzecz jakiej się obawiam, to krytyka filmu uznanego twórcy - dość powiedzieć, że za 2 najgorsze filmy (przy których dotrwałem do końca) uważam Pulp Fiction i Inglourious Basterds. Woody Allen'a dość lubię, ale bez popadania w przesadę, Midnight in Paris jest moim zdaniem najlepszym jego filmem, i jedynym który oceniłem tak wysoko.

ocenił(a) film na 7
Klonazepam

...a Twoja opinia to dokładnie to samo spojrzenie, którym Allen patrzy na multipleksowych popcornistów.. Innymi słowy - zjebałeś od najgorszych film Allena w stylu Allena. Howgh!

Klonazepam

W kwestii tego filmu różnimy się diametralnie. Obejrzałem. Mało mi było. Poszedłem do kina drugi raz. Mało mi było. Obejrzałem parę razy w sieci. Zniechęciła mnie podła jakość obrazu. Kupiłem na dvd i regularnie raz do roku oglądam. Co mi się w tym filmie podoba? Sentymenatalność, ckliwość, kiczowatość, nadęci i nie do polubienia bohaterowie (kabotyni, snobi przyjeżdżający do Paryża tylko po to by zrobić sobie fotki w znanych miejscach a po nocach tylko pić i tańczyć w dyskotekach) i ich drętwe gadki o sztuce, kabotyński i snobistyczny intelektualizm Paula, infantylny intelektualizm Inez, wciskanie na siłę Gilowi, co ma myśleć poprzez żenujące kazodziejstwo tamtych dwojga o życiu, świetna kreacja Wilsona, który tworzy drętwą, fajtłapowatą a zarazem romantyczną postać, która uwielbia spacery w deszczu i kocha sztukę NAPRAWDĘ no i brak zrozumienia dla ludzi-romantyków, którzy kochają sztukę naprawdę. Główny bohater może liczyć na zrozumienie tylko tych ludzi, którzy sztukę tworzyli i którzy odwiedzają go tylko w jego głowie. Rzadko daję filmom powyżej 8 a tutaj 9. Zabrakło mi tu fizycznej szarpaniny za koszule szmaty krawaty Paula i Gila gdyby w drwinach Paula miarka się przebrała, byłoby pikantnie i wtedy dałbym 10. Ten 1- to też za naciągany Happy end, kiedy to Gil spotyka kobietę, która go rozumie. To się nie zdarza w środowisku prawdziwych artystów. W roku 2007 po latach niemocy twórczej odzyskał siły i nakręcił Sen Kasandry no a potem O północy w Paryżu, filmy, które skłaniają do refleksji, szczególnie nad niesprawiedliwością życia

Klonazepam

@Klonazepam przeczytałem wypowiedź, może masz rację, może nie, nie powiem Ci co o tym myślę. Jedyne co mnie rozbawiło, to że gość o takim nicku będzie mówił o emocjach i intelektualiźmie haha. Skoro lubisz kloniki to raczej masz dość tępo w głowie. Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem choć tak zapewne się stało. Najpierw odstaw, zmień nick i dopiero wtedy wypowiadaj się pod takimi filmami.

Klonazepam

Ogólnie jak na Allena to film średni

ocenił(a) film na 1
Klonazepam

Przyznaję rację - film koszmarny. W ogóle jestem sceptyczny co do filmów WA, ale ostatnio ma naprawdę słabą formę nawet jak na niego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones