PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=980}
7,9 290 087
ocen
7,9 10 1 290087
8,7 44
oceny krytyków
Obcy 8. pasażer "Nostromo"
powrót do forum filmu Obcy - 8. pasażer "Nostromo"

Stare dobre kino

ocenił(a) film na 10
Ksenomorf830

czy mi sie wydaje czy tvn7 dodał wszystkie sceny ???

ocenił(a) film na 10
deconstramus

Chyba tak, bo ja kilku nie kojarzę, a oglądam za każdym razem jak tylko leci w tv ;)

ocenił(a) film na 10
malami132

pewnie tak nawet lektor mnie zdziwil przewaznie jest Łukomski lib Szydłowksi a wiec wychodzi ze jednak maja nie okrojona wersje z lektorem

ocenił(a) film na 10
Ksenomorf830

"DZIEŃ TRYFIDÓW" Freddie Francisa
"Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" Roberta Wise'a,
"Po drugiej stronie słońca" Roberta Parisha,
"Ucieczka Logana" Michaela Andersona,
"Zielona pożywka" Richarda Fleischera,
"Człowiek Omega" Borysa Sagala,
"Barbarella" Rogera Vadima,
"2001" Stanleya Kubricka,
"Uwięzieni w kosmosie" Johna Sturgesa,
"Koziorożec 1" Petera Hyamsa,
"Pierwszy krok w kosmos" Philipa Kaufmana,
"Podróż w czasie" Nicholasa Meyera
"Rollerball" Normana Jewisona
...

ocenił(a) film na 10
Ksenomorf830

Zacząłem od rewelacyjnego "Decydującego starcia" a teraz wpadł mi w ręce "Osmy" - toż to horrorowe mistrzostwo świata - 10/10 !!!

ocenił(a) film na 1
Ksenomorf830

Stare z pewnością, przynajmniej z perspektywy większości żyjących, niestety patrząc przez pryzmat współczesnego kina, strasznie słabe i niemal niemożliwe do oglądania.

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

Nie wiem co brałeś ale błagam, odstaw to i nigdy więcej nie dotykaj ponownie ;) Ten film to arcydzieło nawet jak na dzisiejsze czasy. Za każdym razem gdy go oglądam to zachwycam się tym, że w latach 70 potrafili coś takiego nakręcić i w takiej scenerii.

ocenił(a) film na 1
Kamil_Szalkowski

Być może w Twoim przypadku to kwestia sentymentu, a ja pisałem komentarz świadomie oraz trzeźwy.
Widziałem ten film stosunkowo niedawno i bez trudu mogę zauważyć że jakość obrazu oraz dźwięku w zasadzie stawia obcego na poziomie znacznie niższym niż dzisiejsze kino klasy B. Trudno przebić się przez jakość do jakiegokolwiek przekazu, a tym bardziej przestraszyć się w tym kiczu pracy kamery oraz jakości.
To samo tyczy się scenariusza. Właściwie wszystko co oferuje obcy to już stare przejedzone motywy które widziałem w dziesiątkach lepszych filmów.
Pierwszy przykład z brzegu? : http://www.filmweb.pl/film/Life-2017-765212
Sens identyczny (podobnie jak w dziesiątkach innych filmów), ale jakość sprawia że ten film nie dość że da się oglądać, to jeszcze obraz zachwyca.
Prawdopodobnie masz oczy i zapewne zdolność dostrzegania różnic - obejrzyj choćby te 2 filmy i porównaj ich jakość. Wnioski są bezwzględne dla Obcego z resztą słusznie.
Być może w latach 70-tych Obcy był hitem, ale dziś wygląda po prostu tragicznie. Gdyby cenić filmy za to jaki sukces odniosły w swoim czasie, zamiast za ich aktualną wartość artystyczną to oglądalibyśmy namiętnie kino trzeciej rzeczy, a wątpię abyś nie będąc odmieńcem widział jakąkolwiek pozycję tamtego kina.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
NieMamSwojegoZdania

hmm... a powiedz konkretnie, punkt po punkcie, co Ci się nie podobało i dlaczego? KONKRETNIE mówię...

ocenił(a) film na 9
NieMamSwojegoZdania

Buahahahaha!!! :D

Spróbujmy o tym porozm... HAHAHAHA!!! 8-D

użytkownik usunięty
NieMamSwojegoZdania

Nie wie ktoś czemu na statku był android? Czemu tak zachwycał się Obcym?

Wysłała go Firma by chronił Obcego. Dlaczego się zachwyca? Obcy nie je nie pije a chodzi i bije. To jakieś perpetuum mobile trzeciego rodzaju.

użytkownik usunięty
daniel300

Dzięki

Nie ma za co. To dla mnie dziwny film. Uwielbiam go, choć fabuła jest absurdalna

użytkownik usunięty
daniel300

Nie był taki dziwny.

Chodzi o mój stosunek do niego. To chyba reżyserska maestria Ridleya Scotta.

użytkownik usunięty
daniel300

Co to znaczy maestria? Film jest według mnie dobry, zaczyna się jak obyczajowy, potem przechodzi w horror, w końcu thriller z elementami przygody.

Właśnie to jest dla mnie maestria.

użytkownik usunięty
daniel300

Dla mnie to był dobry zabieg. Mógł w tym filmie zagrać Curt Russell.

Russell jest podobny do Skerritta.

ocenił(a) film na 9
Ksenomorf830

dychy nie dam. ale dobrą, tłuściutką dziewiątke, to tak!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones