Obcy - decydujące starcie

Aliens

1986 2 godz. 17 min.
7,6 199 435
ocen
7,6 10 199435
15 417
chce zobaczyć
8,3 18
ocen krytyków
{"rate":8.333333,"count":18}
powrót do forum filmu Obcy - decydujące starcie
 • tomek1973_2 ocenił(a) ten film na: 9

  Najlepsza część i rewelacyjny Michael Biehn dzisiaj Polsat 22:00

 • introverder667 ocenił(a) ten film na: 9

  tomek1973_2 Jak dla mnie końcówka filmu i ogólnie film to są szczytowe momenty kina, nie tylko kina akcji.

 • Betronn ocenił(a) ten film na: 10

  introverder667 Zgadza się!

 • Mati824 ocenił(a) ten film na: 8

  tomek1973_2 Nie ma nic nie leci, czekam od 22 :-/

 • Rockman92 ocenił(a) ten film na: 7

  tomek1973_2 Cameron obdarł Obcego z tajemniczości robiąc z niego zwykłe zwierzę.

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  Rockman92 To nie tak-po prostu ukazał go jako realny byt i zrobił to genialnie (patrz-Matka Obcych)

 • Rockman92 ocenił(a) ten film na: 7

  kinoman77_filmweb E tam, wolę tylko Ridleyowskie filmy, Obcy 1, Prometeusz i Przymierze. Pomimo idiotyzmów załogi i innych mniej lub bardziej nielogicznych rzeczy (w obcym Camerona również występują idiotyzmy i nielogiczności) to całkiem dobre i świeże sci-fi z ciekawie wykreowanym światem oraz z pytaniami na które nie mamy odpowiedzi. Przy tym Obcy Camerona to najzwyklejszy w świecie dość pusty i płaski film akcji. Niestety. Właśnie wczoraj sobie go przypomniałem. Oglądając go czułem pustkę. Cameron wziął sobie znanego i lubianego potworka i zmienił go w mięso armatnie. To zwykłe zwierzę które potrafi zostać zabite od JEDNEJ kuli. A nie kosmiczny demon, organizm doskonały, niezrozumiałe i tajemnicze zło które może unicestwiać życie w całej galaktyce od milionów lat.

  Scott potrafi wymyślić coś więcej niż tylko pustą akcję i zabijanie Xenomoprhów... Bo kto by wymyślił biomechaniczny statek którym Inżynierowie kierują za pomocą swojego biomechanicznego skafandra który staję się jednością właśnie z tym statkiem? To takie Gigerowskie i w stylu Obcego, że hej.. Oprócz samego obcego właśnie mamy inne ciekawe wątki jak tajemniczy patogen, niezrozumiałe cele Inżynierów, Neomorphy, dziwne miasto jakiejś zacofanej kasty Inżynierów którzy witają statek jak jakieś bóstwo.. Do tego genialna potyczka dwóch androidów (jeden z najlepszych motywów w całej Alienowskiej serii) To wszystko właśnie jest ciekawe, dobre i pasujące do świata Obcego.. A Obcy 2,3,4 to zupełnie inna bajka, to jest jechanie na znanej i lubianej postaci Xenomoprha, ale to nie ma ABSOLUTNIE nic wspólnego z Gigerowskimi wizjami tego pokręconego świata i dla mnie te części nie należą do kanonu, dla Ridleya Scotta całe szczęście też. Ale co kto lubi, kolego.

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  Rockman92 Jeśli wolisz "Prometeusza" i "Przymierze" od Aliensa Camerona, to ja nie mam pytań.

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  kinoman77_filmweb P. S Cameron genialnie rozbudował uniwersum, stworzone przez Scotta w Nostromo. Cała wizja i atmosfera LV-426 w Aliensie, to mistrzostwo świata. Skrajnie nieprzyjazna aura, a w środku ludzka kolonia,pełna Obcych. Już samo to zasługuje na najwyższe uznanie. Wizja jest spójna,w pełni realistyczna. Aliens to opowieść o ludzkiej Pysze i Ignorancji. Jest to jeszcze lepiej uwidatnione,niz w Nostromo. No,ale jak ktoś nie chce tego widzieć (i poczuć) ,to nie zobaczy (i nie poczuje)

 • Rockman92 ocenił(a) ten film na: 7

  kinoman77_filmweb Wolę i to uargumentowałem, za to twoje argumenty, jakoś ich nie widzę...

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  Rockman92 Patrz wyżej.

 • Rockman92 ocenił(a) ten film na: 7

  kinoman77_filmweb Nie widzę tam żadnych argumentów. Ten film jest mało oryginalny w przeciwieństwie do pierwszego Obcego, prawdę mówiąc sztampowy.. Ale jak widać ta rozmowa nie prowadzi donikąd. Polecam ten temat:

  http://www.filmweb.pl/film/Obcy+-+decyduj%C4%85ce+starcie-19...

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  Rockman92 Żadne dalsze argumenty i tak cię przekonają, więc gdzie tu sens? Zresztą masz pełne prawo uważać inaczej. Na marginesie-uwielbiam Nostromo niemal tak jak Decydujące Starcie, ale gloryfikowanie tego pierwszego kosztem drugiego, uważam za bezzsasadne. Zgodze się ,ze Jedynka jest filmem bardziej symbolicznym, ale w niczym nie umniejsza to genialnej wizji Camerona, który poszerzył Świat Przedstawiony z Jedynki bezbłędnie. Owszem, postać Obcego nie jawi się w niej już tak tajemniczo i symbolicznie, ale jest bardzo konsekwentnie rozwinięta na poziomie realistycznym. W ogóle Starcie to czysty (futurystyczny) realizm.

 • Rockman92 ocenił(a) ten film na: 7

  kinoman77_filmweb No to na razie, kolego.

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  Rockman92 See Ya.

 • ROBERTHUNT ocenił(a) ten film na: 10

  kinoman77_filmweb jak to mawiają "głową muru nie przebijesz"

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  ROBERTHUNT :)