Obcy - decydujące starcie

Aliens

1986 2 godz. 17 min.
7,6 199 435
ocen
7,6 10 199435
15 417
chce zobaczyć
8,3 18
ocen krytyków
{"rate":8.333333,"count":18}
powrót do forum filmu Obcy - decydujące starcie
  • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

Z pewnością jeden z najlepszych Sequeli w Historii Kina, i to pomimo "kontrowersji", jakie pojawiły się zaraz po premierze. Zarzuty wobec Camerona, że odszedł od klimatu mrocznego, gotyckiego horroru Scotta okazały się sformułowane mocno na wyrost (co częściowo przyznał sam Scott) Cameron zachował wszystkie najważniejsze elementy Uniwersum, wzbogacając je na swój sposób. Nakręcił niezwykle klimatyczne,(LV-426!!!),realistyczne, trzymające w nieustannym napięciu futurystyczne widowisko, pełne genialnie zainscenizowanych scen, bogate w scenograficzne detale i rekwizyty, które stanowią do dziś inspirację, nie tylko dla filmowców. Wykreował fantastycznych bohaterów, na czele z Hicksem-"romantycznym wojownikiem", genialnie wzbogacił postać Ripley, i w końcu-choć odarł nieco z tajemniczości postać Obcego, to jednocześnie nadał mu wcześniej (a w sumie i później) niespotykany, realistyczny charakter istoty Realnie Istniejącej, i przez to może nawet bardziej przerażającej.
    Świetne, ponadczasowe Kino.

• Danio31b ocenił(a) ten film na: 10

kinoman77_filmweb Do dziś pamiętam niewiarygodny wręcz klimat podczas pierwszego seansu .Wkrótce czeka mnie powtórka obowiązkowo w 1080p :) Jeden z najlepszych filmów w ogóle, powinien być w top 100,zamiast dennej ,przereklamowanej Incepcji

Danio31b Też nigdy nie zapomnę pierwszego seansu za dzieciaka w Kinie. Zostałem całkowicie wchłonięty przez ten film, a później nie mogłem spać przez tydzień... Ale nie żałuję. Niezapomniane przeżycie. Efekt zwiększał fakt, że nie widziałem jeszcze wtedy "Nostromo", tym łatwiej utożsamiłem się z bohaterami z Marines, dla których wyprawa na LV-426 też była jedną wielką niewiadomą. Ich pierwsze zetknięcie z Ksenomorfem, było również moim. Szok po prostu:)

• kinoman77_filmweb Obcy 2 był tak dobry że film ma 3 różne kontynuacje. Jedna to znany wszystkim Obcy 3. Druga to gra Aliens Colonial Marines - zbesztana lecz ja bawiłem się na niej dobrze. Trzecia to komiksy powstałe zaraz po premierze filmu. I są najlepsze z całej trójki tych kontynuacji.

• grzegorz_cholewa 3 widziałem i też jest ok,w grę grałem nie jest zła ucieszyłem się jak zobaczyłem na starcie zabandażowaną twarz Hicksa ;) bo właśnie domyślałem się że beda tam wstawki z obcego 2,ale wracając do oceny filmu,dla mnie mega przyzwyczaic się zdążyłem do postaci.I ciężko bylo patrzeć jak kończy się ich życie w starciu z obcym,;) mogę oglądać cały czas :)

• grzegorz_cholewa A zapomniałem dodać że komiksów nie widzialem,naprawdę takie dobre?

• fazer25 Nie wydają się gorsze niż sam Obcy 3.

• arieljarosz ocenił(a) ten film na: 9

kinoman77_filmweb dokładnie, genialny film ;)

arieljarosz :)

• kinoman77_filmweb Jednak przyznasz że mocno zmienił konwencję jednak moim zdaniem horror po jednorazowym efekcie już nie straszy i jego decycja była idealna by obrócić tą serię w inną stronę.

ChubakaCieLubi Zgadza się.

• Mayhem91 ocenił(a) ten film na: 9

kinoman77_filmweb Gdzie to można jeszcze obejrzeć ??? kiedy było pełno linków w sieci

• Danio31b ocenił(a) ten film na: 10

Mayhem91 Polecam pobrać ripa w dobrej jakości 1080p, bo ten film na to zasługuje .Żadnych CDA z pikselami rozmiarów pięści.A najlepiej kupić Blu Ray :)

• Natalis_Elisabeth6002 ocenił(a) ten film na: 9

kinoman77_filmweb Zabawa przy oglądaniu Decydującego starcia jest świetna :) Ekipa żołnierzy na czele z Hicksem, Hudsonem i Vasquez moim zdaniem wypadła lepiej niż załoga Nostromo. Film świetny i kultowy