PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704946}

Obecność 2

The Conjuring 2
7,1 128 501
ocen
7,1 10 1 128501
6,1 13
ocen krytyków
Obecność 2
powrót do forum filmu Obecność 2

Przez cały seans gęsia skórka na całym ciele... kobiety wtulone w swoich towarzyszy... No film robi mega wrażenie, jestem w stanie powiedziec, że dwójka jest lepsza od jedynki ;)

ocenił(a) film na 6
baczekt22

Napisałaś w pierwszym poście stąd informacja.

ocenił(a) film na 10
Dealric

Gdxie padła cyfra 5 ??

ocenił(a) film na 6
baczekt22

Wybacz szczegółowość już poprawiam:

Jeden z najlepszych 3 do 10 horrorów jakie widziałaś w życiu?

ocenił(a) film na 10
Dealric

W takim razie wybacz moją szczegółowość.. Co Cię interesuje ile filmów obejrzałam ?
Twoja wypowiedz ma się nijak do tego co ja napisałam. :)

ocenił(a) film na 6
baczekt22

Wręcz przeciwnie.

Dealric

Widzę że też film średnie wrażenia u Ciebie wywołał :).

ocenił(a) film na 6
Adorianu

A czym tu się podniecać? Skok na kasę i tyle.

Dealric

Za bardzo na moje poszli w efekciarstwo,zamiast postraszyć ludzi subtelnie,a tu walili nas po twarzy latającymi meblami i potworami w CGI,z początku ta cała zakonnica zapowiadała się ciekawie(myślałem że to jakieś wskazówki co do 3 części miały być) a potem szybko z niej zrobili typowego stwora demona pozbawiając jej "straszności",pod koniec to nawet rogatą wersję miała zanim poszła do piekła xD,a wcześniej to też było komicznie a nie strasznie,psotnik duch dziadek gryzoń kontra rodzinka hehe.

ocenił(a) film na 6
Adorianu

Zrobili prosty film idąc na łatwiznę. Pierwsza część miała jedną jedyną zaletę. Była swoistym trybutem dla klasyki, korzystała z ich zagrań, szła w spokojny klimat i napięcie zamiast jump scene. To wyszło. Tylko to wymaga czasu i starań.
Tu olano reszte, od początku mamy natłok jump scene czyli najbardziej prostackiego zagrania w horrorze.
Dostaliśmy przeciętniaka, na któy ani nie wydano dużo (cgi momentami wręcz boli), ani nie postarano się.

Dealric

No pierwsza część choć miała przewidywalne dla horrorów zagrywki to jednak sam film według mnie był dobrze zrealizowany i oglądało mi się przyjemnie.

Druga część tak jak napisałem,zupełnie przegieli i polecieli w absurdy i efekciarstwo,crooked man wyglądał okropnie sztucznie,a niektóry ujęcia z zakonnicą to jak z jakiegoś innego gatunku niż horror,stoi w kącie z żółtymi oczami,wiatr powiewa na jej strój,w tle chór i takie dziwne zbliżenie na nią,jakby jakaś epicką scene chcieli zrobić.Nie wie czy wiesz o co mi chodzi,a kurdę nie potrafię tego wyrazić do końca słowami xD.

Ponoć ma być spin-off z zakonnicą,no i potem trzecia część i wspominano coś o wilkołakach 0_0......

baczekt22

Arcydzieła bym tego filmu nie nazwał xD.
Poszli w tej części w efekciarstwo,straszenie powinno być subtelne a tu co chwile fruwające meble,wyraźne pokazane duchy,potwory i jakaś transformacja psa w coś co wyglądało jak kukła albo słabe CGI,duch gadający na luzie z ludźmi,pokazujący się policji,zbyt dużo absurdów i typowych dla współczesnych horrorów zagrywek,bardziej miałem wrażenie że to monster movie,dziadek gryzoń psotnik kontra rodzinka,no a potem pani zakonnica która straciła na "straszności" jak zrobiono z niej typowego potwora demona,nawet pod koniec pokazała demoniczną formę z rogami,no litości.

ocenił(a) film na 9
baczekt22

Właśnie tak powinny wyglądać horrory. Jest wciągająca i konkretna fabuła, sceny trzymające w napięciu, bez przerwy coś sie dzieje, na tym filmie na prawdę można się bać i czekać z niecierpliwością co będzie za chwilę. Horrory, które powstają teraz tj. Piły i inne siekiery tam ma sie lać krew i nic poza tym, pusta fabuła, a tutaj jest to co powinien mieć każdy porządny horror. Super i czekam na 3 część.

ocenił(a) film na 10
filmowka1990

No właśnie fabuła to raczej nie mocna strona tego filmu . Bo nawet nie wiadomo dlaczego ten demon VALAK przyszedł do tego domu dlaczego i po co chciał śmierci Janet i w ogóle nie

ocenił(a) film na 8
baczekt22

Obie części są świetne. Pierwsze 5 min "dwójki" już wgniata w fotel, wizerunek demona w postaci zakonnicy - 10/10. Sunie po korytarzu Warrenów w iście wiktoriański sposób. Takie pojedyncze sceny, jak ta otwierająca, czy ta z córką Warrenów działają często o niebo lepiej niż latające stoły, krzyże i szafki.

baczekt22

a zauważyłem że masz podobny gust tak jak ja, jedynie nie zgodzę się z Tobą odnośnie tej cześć . Pozdrawiam :)

baczekt22

jak widzę ocenę 10 dla takiego filmu to juz wiem ze oceniła to gimbaza albo jakaś "dziewczynka" bez przesady. moja ocena jest taka Jeśli reżyser chciał wystraszyć widza efektami dźwiękowymi czy wyskakującym z krzykiem klaunem za telewizora to słabo to wyszło nie wspomnę o latających krzesłach i stołach - stały element , ta kukiełka " złowrogi" również dość komiczna - szczerze rozbawiło mnie to, a scena kiedy rzekomy demon przemawiał przez Janet jak by skopiowana z "Egzorcysty" i do tego te zakończenie - wypędzenie demona raz dwa trzy i magiczny koniec ...

użytkownik usunięty
baczekt22

Ładna jesteś.

ocenił(a) film na 8
baczekt22

Film można zaliczyć do najlepszych filmów o jakimś nawiedzonym miejscu:
House of Usher 1960 imdb 7,0
Haunting 1963 imdb 7,6
Kill, Baby, Kill! 1966 imdb 7,1
The Legend of Hell House 1973 imdb 6,9
House with Laughing windows 1976 imdb 7,1
The Evil 1978 imdb 6,0
The Amityville Horror 1979 imdb 6,2
Shining 1980 imdb 8,4
The Changeling 1980 imdb 7,3
Poltergeist 1982 imdb 7,4
The Others 2001 imdb 7,6
Rose Red 2002 imdb 6,7
Ju-on Grudge 2002 imdb 6,7
Grudge 2004 (remake) imdb 5,9
Orphanage 2007 imdb 7,5
Insidious 2010 imdb 6,8
Insidious 2 2013 imdb 6,6
Sinister 2012 imdb 6,8
The House Of End Times 2013 imdb 6,9
Conjuring 2013 imdb 7,5
Conjuring 2 2016 imdb 7,6
Babadook 2014 imdb 6,8

baczekt22

To jakaś pomyłką. Kiepski film gorszy zdecydowanie od jedynki. Nie lubię już horrorów kręconych w ten sposób. Nuda dla amatorów gatunku :/
W 2015 roku wyszedł miniserial Duchy z Enfield, który obrazuje te samą historię. Porównując oba, ten pierwszy wypadł lepiej.

ocenił(a) film na 10
baczekt22

wg mnie również lepsza od 1 :)

ocenił(a) film na 9
baczekt22

pare razy wrzasnelam :) naprawde fajny :) zawal serca spokojnie mozna miec na tych niektorych efektach :) po roznej masci horrorach ktore obejrzalam w ciagu ostatnich paru miesiecy, i porownujac z 2 innymi ktore obejrzalam przez ostatnie 2 dni ten jest naprawde dobry ( pozostale ktore obejrzalam w tym ostatnim czasie to: The autopsy of jane doe i ouija the origin of evil).

ocenił(a) film na 5
baczekt22

Oglądałem w gronie znajomych i więcej było śmiechu niż horroru, muślałem, że to Scary Movie 6.
Nie dziwię sie, że lemmingom jak autor wątku sie tak podobal :p

baczekt22

o tak film świetny. to też zasługa aktorów

ocenił(a) film na 7
baczekt22

mam inną opinie bo film fajny jednak ja się prawie wogóle nie bałem

baczekt22

Zgadzam się ja także dałem 10. To najlepszy horror jaki widziałem od czasu Blair Witch Project

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones